Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

55 cali , budżet ok. 3800 pln

skarżyski 15 Maj 2016 14:13 672 16
  • #1 15 Maj 2016 14:13
    skarżyski
    Poziom 9  

Witam.
    Potrzebuję nowego telewizora. Stary 42 calowy LG 691S, kupiony niecałe 3 lata temu okazał się za mały. I potrzeba mi coś na mistrzostwa europy. Także został niecały miesiąc na zakup. Kupiłem parę tygodni temu TCLa 58 cali model 7806, ale obraz okazał się kiepski i mocno nie naturalny. Do tego doszły problemy z softem, problemy z podłączeniem urządzeń. Dlatego zwróciłem go i szukam alternatywy. Stary LG dawał dużo lepszy obraz. Ogólnie gdyby nie wielkość starego telewizora to w 100% spełniał by swoje zadanie do dziś. Nigdy w sumie nie miałem z nim problemów i mnie nie zawiódł.
    Nie zależy mi na 4K ani na 3D. Choć wiadomo że lepiej jakby był niż nie, ale świadomy jestem że z takim budżetem nie poszaleje. Nie chcę też budżetu jakoś zwiększać bo po prostu mało oglądam tv. Znając życie pewno za jakieś 3 lata zmienię na większy. Smart tv poza Youtube raczej nie jest przeze mnie używany. Głównie chodzi mi o obraz, więc musi być matryca 100 Hz. Fajnie by dźwięk był nie najgorszy. Nie będzie na tą chwilę do żadnego sprzętu audio podłączany.

Zastanawiałem się nad tymi modelami, kolejność przypadkowa:
    1. SONY KDL-55W755C, full HD, ale w sklepie oglądałem i podobał mi się obraz. Na plus to android, wygląd, choć nie podobała mi się podstawka, ale to już szczegóły. I bardzo dobre wykonanie oraz że jest najbardziej slim z tych wersji w moim budżecie. W jednym ze sklepów na ceneo jest za 3450 zł.
    2. LG 55UF695V w cenie niecałe 3400 zł. Mało opinii na jego temat na necie. Nie mam też pewności jaka matryca jest w środku.
    3. PANASONIC TX-55CX680E lub 670 (czy poza kolorem jest jeszcze jakaś różnica między nimi?). Widziałem go na żywo i też nie wyglądało to najgorzej. Minusem to firefox (choć jeśli mało używam funkcji smart to nie wiem czy to zauważę), to że jest plastikowy i trochę grubszy od Sony. Cena też ok. 3400 zł.

To tak nas szybko po tym co widziałem w sklepach. Ogólnie moja wiedza o nowych telewizorach jest żadna. Także jedyne na co mogę to liczyć na podpowiedzi mądrzejszych ludzi siedzących w temacie. Nie mam preferencji co do marki, nie boję się chińczyków (choć tu TCL mnie zawiodło). Jeśli mogli byście doradzić czego szukać, czy któryś z wymienionych modeli daje radę to będzie elegancko. Oczywiście jak te modele są słabe i w tym budżecie widzicie coś lepszego to śmiało pisać.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    ok. 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Ze względu na układ mieszkania i mebli telewizor jest przekryzwiony w stronę oglądającego z kanapy. Do tej pory LG którego mam miał prowadnicę w podstawie, podobnie zresztą TCL. Ale widzę że trudno o to w najnowszych modelach.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    od lewej strony
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    LG 42LA691S
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Dobry obraz
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    NC+
    10 .Jakie urządzenia?
    Telefon
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    góra 2 godziny dziennie
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    brak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Piłka nożna, filmy z canal+, czasem jakiś koncert z youtube
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak, ale nie bardzo sporadycznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Nie
    16. Preferencje co do marki?
    Nie lubię Samsunga.
    17. Preferencje co do wielkości?
    55 cali bo na 60-65 brakuje budżetu.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Słaby obraz
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wiczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    3800 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie musi.

• Pomocny post
    #2 15 Maj 2016 21:54
    Gitner
    Poziom 26  

Mam pierwszy z Twojej listy. Trochę się nabiegałem zanim dokonałem wyboru. Obraz bardzo dobry, dźwięk również zaskakuje, nie mam problemów z systemem, ani razu się nie zawiesił.

• Pomocny post
    #3 15 Maj 2016 22:02
    Svetherus
    Poziom 28  

to LG ma 50Hz. Moim zdaniem - Panasonic albo Sony, jako, że siedzisz dość daleko, to i tak nie zauważysz różnicy w UHD, więc może sony?

• #4 15 Maj 2016 22:21
    skarżyski
    Poziom 9  

Dzięki za informację o tych 50Hz w LG. Na tą chwilę też chyba Sony u mnie prowadzi. Niby smart tv mam w tyłku, ale ogólnie jestem fanem androida i pewno jakieś to będzie ułatwienie. Znam się na telefonach, ale nie znam się na TV. Jak wygląda sprawa aktualizacji androida w telewizorach. Taki Sony z 2015 do kiedy będzie miał wsparcie, jest to w ogóle przewidziane jakoś. Są na to jakieś reguły, firmy informują o tym czy nie bardzo. Bo w telefonach czasami po roku nawet we flagowych modelach producenci potrafią zapominać o starszych słuchawkach. Jak to jest w przypadku telewizorów?
    Następne pytanie bo wyczytałem że jak jest 3D i 4K to sygnał FHD też będzie lepszej jakości, że matryce wtedy są lepsze. Prawda to czy głupoty piszę? A i przy okazji może spotkał się ktoś ze sklepem Euromarkt?
    http://eurmarkt.pl/pl_PL/p/prod/893?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
    Na zadane pytanie, twierdzą że dystrybucja PL i nie otwierane pudełka. Ale mało informacji o nich w sieci. Brak możliwości płacenia kartą (a to akurat bezpieczne, bo bank ubezpiecza transakcje) i NIP nie prawidłowy. Siedziba firmy to chyba park biznesowy pod Krakowem.

• #5 15 Maj 2016 22:55
    Svetherus
    Poziom 28  

3D poprawia jakość obrazu - tylko gdy aktywne.
    Jeśli chodzi o 4k to i poprawia i pogarsza. Poprawia gdy podepniesz do niego bardzo dobry sygnał, ale słaby sygnał wygląda na nim gorzej niż na FHD.

• #6 16 Maj 2016 17:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 16 Maj 2016 20:01
    Svetherus
    Poziom 28  

LOCO, może nie zauważyłeś, kolega szuka 55 cali.

• #9 16 Maj 2016 23:08
    skarżyski
    Poziom 9  

Przepraszam bo jestem tu nowy i nie do końca mi wypada. Po co @locoloco spamuje (tak spamuje bo inaczej ciężko to nazwać) w tematach z poradami. Mnie jako kupującemu w niczym nie pomagają takie posty. Myślę że po to są takie fora by taka osoba bez wiedzy jak ja otrzymała pomocne informację od osób które taką wiedzę posiadają. A @LOCOLOCO w pierwszej odpowiedzi podaje mniejsze telewizory niż w opisie tematu. W następnej wiadomości podaje modele które były przez autora odrzucane/przerabiane i takie które zdecydowanie nie mieszczą się w budżecie. Po co walić z automatu jak się nawet nie przeczytało dokładnie postu autora. To zwykły nie szanowanie drugiej osoby. Może forumowicze się obrażą, ale w 4 literach mam taką pomoc.

• #10 16 Maj 2016 23:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

1. Niczego nie spamowłem.
    2. Poprawiłem model po słusznej uwadze.
    3. Nie masz bladego pojęcia o cenach więc nie unoś się.
    4. Niczego nie muszę i mam Ciebie w tym samym miejscu co Ty mnie.

• #11 16 Maj 2016 23:22
    skarżyski
    Poziom 9  

To super, bardzo radosna to wiadomość. Chodzi mi o podpukt numer 3. Bardzo chętnie kupię tego Sharpa za 3800 złotych. Proszę w takim razię o namiar na sklep. Pozdrawiam

• Pomocny post
    #13 17 Maj 2016 00:24
    Svetherus
    Poziom 28  

@skarżyski - LOCO jest sprzedawcą, który przy okazji robi "TESTY". Testy są robione pod tezę/pod marżę, nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością niestety. Jeśli znajdziesz u niego telewizor w fajnej cenie który tak czy tak byś brał - to bierz. Ale wszystkie jego porady skonfrontuj z testami innymi niż hdtv - dla własnego dobra.

Moderowany przez Mirek Z.:

Kolejny post naruszający punkty 3.1.9 i 3.1.17 regulaminu - ostrzeżenie.

• #14 17 Maj 2016 00:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #15 19 Maj 2016 17:25
    skarżyski
    Poziom 9  

Witam. Byłem w trzech dużych sklepach. Tylko w jednym znalazłem ogarniętego pracownika. Ja jako całkowity imbecyl w kwestii TV chyba miałem większą wiedzę. Ten co się znał z MM to jakiś fanatyk technologi. Gadałem z nim ponad pół godziny, facet nic mnie nie naciskał, nie wciskał nic na siłę. Jako jedyny umiał pokazywać które telewizory mają matryce 100Hz. W budżecie który mam polecał tego Sony co wymieniłem (po małej dopłacie i po negocjacji ceny). Pokazywał mi mecze na wielu odbiornikach i na Sony też mi najbardziej się podobał obraz. I ten pan potem pokazał tego LG 55LF652V i jestem w kropce. Bo telewizor mniej może ładny niż Sony i gorzej wykonany, ale obraz bardzo ok i w kieszeni by zostało tysiąc złotych (na allegro 2900 pln). Nie widziałem nigdzie tego Panasonica 680. Czasu do Euro coraz mniej i trzeba się decydować. Jakby ktoś jeszcze miał propozycję byłbym wdzięczny.

• Pomocny post
    #16 19 Maj 2016 17:35
    Svetherus
    Poziom 28  

nie ma raczej innego wyboru już. Jeszcze ewentualnie Samsungi - cenowo są pomiędzy LG a Sony.

Jeśli możesz sobie finansowo pozwolić na Sony, bierz Sony. Jeśli nie, weź LG i też będziesz zadowolony - zwłaszcza za te pieniądze.

• #17 20 Maj 2016 12:44
    skarżyski
    Poziom 9  

Padło na Sony KDL-55W755C. Miałem brać tego LG za 2900 zł, ale trafiłem na promocje w Selgrosie. Wyszło mnie za tego Sony 3370 brutto z wysyłką. Upewniłem się na infolinii że telewizor jest na pewno fabrycznie zapakowany i nie jest z wystawy. Dodatkowo na infolinii Sony dowiedziałem się że jak biorę na firmę i nie eksploatuje telewizora to też jest 24 miesiące gwarancji. A że oglądam pewno góra z 10 godzin tygodniowo to wziąłem na firmę i wrzucę w koszta. Także telewizor wyjdzie jeszcze taniej. Temat do zamknięcia. Chyba że, coś z tv będzie nie tak lub okażę się za mały. Bardzo dziękuje za pomoc odpowiadającym w temacie. Pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme