Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV dla starszej osoby, jaki warto kupić?

Pontoniusz13 19 Maj 2016 13:42 789 2
  • #1 19 Maj 2016 13:42
    Pontoniusz13
    Poziom 3  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 7x5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2,20 metra
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - 90% na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - raczej stać, ale z opcją powieszenia, decyzja po wywaleniu starego
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku od lewej strony telewizora
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Starego typu (z dupą) 32cale
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Głównie obraz jak najlepszej jakości/ cena
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kabel UPC
    10 .Jakie urządzenia? chyba tylko DVD
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 16 h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, informacje
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? dodatkowe opcje zbędne ze względu na koszty
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie
    16. Preferencje co do marki? Nie mam
    17. Preferencje co do wielkości? 40 ?
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? To że nie wiem który wybrać, słaba jakość obrazu, mnogość funkcji z których praktycznie sie nie korzysta i skomplikowane menu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w dzień informacje, filmy w nocy
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? +/- 1200 PLN
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Niekoniecznie. Ma być podłączony do UPC MEDIABOX z HD

Mama jest emerytką, włącza tv rano i wyłącza idąc spać, robiąc w tym czasie inne rzeczy nawet czytając, więc sprzęt powinien mieć wytrzymałą matrycę i możliwie niski pobór energii, dodatkowe funkcje wydaja mi się zbędnym dodatkiem podnoszącym cenę, bo chociaż mama korzysta z internetu to na komputerze a w starym tv chyba przez 15 lat nie włączyła telegazety. Rozmiar napisałem 40 bo wydaje mi się optymalny ze względu na wielkość pomieszczenia. Jakość obrazu oraz ew. cenę ustaliłem budżet na ok1200, ale może być trochę więcej - a może wybrać jakąś promocję jak np. Telefunken T40FX275DLBPX za 800?

• Pomocny post
    #2 19 Maj 2016 18:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 03 Cze 2016 11:37
    Pontoniusz13
    Poziom 3  

kupiłem Philips 40PFH4100 za 1200. Mama bardzo zadowolona z obrazu , i wygladu tv po wymiane starego pokój wydaje sie duzo wiekszy :P jedyny minus to pilot małe przyciski w duzej ilosci szkoda ze nie ma jakiejs wersji dla osób starszych z przyciskami off/on +/- głos i wybór kanału.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme