Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon miwi 1132/520 wyłaczenie sygnału wywołania.

grzesioRZ 21 Maj 2016 15:20 1038 8
  • #1 21 Maj 2016 15:20
    grzesioRZ
    Poziom 6  

witam. mam problem z domofonem, posiadam urządzenie miwi 1132/520.
    Na dole w bloku jest domofon cyfrowy czyli już otwieranie drzwi kodem.
    Dźwięk przy złym wpisywaniu kodu lub dźwięk przy wpisywaniu dobrego kodu mnie nie drażni. Drażni mnie jak to bardzo głośno dzwoni u mnie w domu.
    Niestety mój miernik padł - więc nie mam jak sprawdzić gdzie jest głowne zasilanie tego urządzenia w domu. W załączniku foto urządzenia które mam w mieszkaniu.
    Rozmawiałem telefonicznie z producentem oraz z firmą która dba o instalacje domofonów i nie bardzo mogę podmienić urządzenie bo będzie konflikt z urządzeniem w bloku które jest na dole - nie wiem czy to prawda.
    a konkretnie chodzi mi o to , że urządzenie nie ma opcji wyciszania - chce się wpiąć w przewód zasilający z przełącznikiem abym mógł wyłączyć całkowicie domofon w mieszkaniu. Wiem, że rozwiązanie trochę partyzantka ale mam już dość domokrążców z garnkami, jechowych, nowych garnków itp...
    ktoś na podstawie zdjęcia potrafi stwierdzić w który przewód się wpiąć z przyciskiem ? czyli który przewód to głowne zasilanie ?
    z góry dziękuje za pomoc
    obstawiam , że to przewód " L + " ale nie chcę ciąć wszystkich kabli, wolę mieć pewność

Moderowany przez suworow:

Poprawiłem tytuł. Treść posta pozostawiłem, ale prawdę mówiąc pozostawia ona wiele do życzenia i średnio przystaje do portalu elektronicznego.

• Pomocny post
    #2 21 Maj 2016 15:50
    piotrek22101
    Poziom 39  

Czy L+, czy L- to zasilanie, obojętnie który.

• #3 21 Maj 2016 16:05
    grzesioRZ
    Poziom 6  

no obstawiałem L+ ok więc dziękuję, za chwile będzie ostre cięcię :) dziękuje za pomoc a raczej za uświadomienie mnie :)

• #4 21 Maj 2016 16:07
    piotrek22101
    Poziom 39  

Po co ciąć, odkręć śrubkę.

• #5 21 Maj 2016 18:16
    grzesioRZ
    Poziom 6  

odkręć śrubkę niby rozwiązanie.... całe urządzenie w mieszkaniu jest na zatrzaski a ja mam małe dziecko w domu - i chce cisze gdy śpi w ciągu dnia - więc nie będę codziennie rozwalał urządzenia po to aby coś rozkręcać... wolę jednak mieć włącznik i wyłącznik...
    Rozkręcenie jest dobre na jeden raz, ale ja mam problem przez cały dzień - jechowi albo garnki albo nie wiadomo kto i po co ... jutro napisze co się udało zrobić po przycinaniu kabla i dodania przełącznika :) zobaczymy. sposób natańszy - ale lepsze to niż co chwile domofon wyje w mieszkaniu :)

• #6 21 Maj 2016 20:01
    piotrek22101
    Poziom 39  

Chodziło mi o odkręcenie,wyjęcie tego przewodu,puszczczenie go na włącznik,z włącznika dać drugi pod tą śrubkę.

• #7 22 Maj 2016 09:55
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

grzesioRZ napisał:

obstawiam , że to przewód " L + " ale nie chcę ciąć wszystkich kabli, wolę mieć pewność

Wszystkich czyli dwóch. Obojętnie który z nich przetniesz spowodujesz całkowite odłączenie unifonu.
    Co będzie, gdy do ciebie ktoś ze znajomych będzie chciał zadzwonić? Gdyby nie powszechne telefony komórkowe miałbyś kłopot.

Poza tym wszystkim co napisano wyżej, unifon ten ma regulację głośności sygnału wywołania. Do tego celu jest zworka J1. Poczytaj w instrukcji.

• #8 22 Maj 2016 10:20
    piotrek22101
    Poziom 39  

Ja mam na telefonie ze strony producenta i ten symbol według niej ma trzy zworki od głośności.

• #9 22 Maj 2016 18:41
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Wiem, że są inne wersje ale ja podałem opcję pasującą do unifonu ze zdjęcia. Gdy zdejmiemy zworkę to unifon się wyciszy (wywołanie) ale nie wyłączy całkowicie. Można zatem sobie dorobić przełącznik w miejsce zworki.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme