Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepisy BHP itp podczas pracy/dzialalnosci w domu?

friko 665 24 Maj 2016 17:53 609 3
  • #1 24 Maj 2016 17:53
    friko 665
    Poziom 2  

Witam,
    Poszukuje informacji na temat przepisow BHP dotyczacych lutowania plytek PCB w miejscu zamieszkania.
    Szczegolnie interesuja mnie informacje w sytuacjach kiedy:
    1) mam pracodawce, ktory zgadza sie zebym prace wykonywal w domu, a w zakladzie pojawial sie raz na tydzien (oddac wyroby, pobrac nowe elementy itp),
    2) otwarcia dzialanosci jednoosobowej i wspolpracy z obecnym pracowdawca, praca jak wyzej, tylko jestem swoim pracowawca.

W obu przypadkach pracownia miescilaby sie w wolnym pokoju w domu rodzinnym.
    Gotowe plytki sa myte pianka czyszczaca i plukane woda destylowana (scieki).

Czy ktos moglby podpowiedziec jak wygladaja przepisy BHP (sanepid?) i wymogi w tych sytuacjach?

Pordrawiam

• #2 26 Maj 2016 21:19
    tzok
    Moderator Samochody

Z tego co mi wiadomo to osób prowadzących działalność jednoosobową (samo-zatrudnionych) żadne przepisy BHP nie dotyczą (co nie znaczy, że nie należy zachować zdrowego rozsądku), przynajmniej o ile nie wykonują swojej pracy na terenie innego zakładu/przedsiębiorstwa. Oczywiście ogólne zasady ochrony środowiska Cię obowiązują. Jeśli jesteś zatrudniony na umowę o pracę to pracodawca ma obowiązek wysłać Cię na badania lekarskie i szkolenie BHP.

• #3 27 Maj 2016 10:27
    mychaj
    Poziom 26  

katalog odpadów ze strony TME:
    Link
    Na opakowaniach środków które używasz powinien być kod odpadu - wtedy jeżeli będziesz chciał być w porządku i nie spuszczać do ścieku wszystkiego jak leci tylko utylizować.

• #4 30 Maj 2016 12:44
    friko 665
    Poziom 2  

Dzieki za odpowiedzi :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme