Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przester gitarowy klon Wampler Tweed'57

zoltar2012 27 Maj 2016 20:30 4440 14
  • Przester gitarowy klon Wampler Tweed'57
    W wolnej chwili zrobiłem przester gitarowy jest to klon Wampler Tweed'57 Vintage.
    Przester jest wykonany w obudowie plastikowej Z-59 bez włącznika nożnego.
    Układ wykonałem tanim kosztem ,więc nie inwestowałem w aluminiową obudowę ma służyć mi w domu.
    Oryginalny układ jest dwustronny i z metalizowanymi elementami biernymi,ale ja wykorzystałem co pod ręka i układ przy zastosowaniu baterii 9V nie wykazuje szumów itp.Bateria dołączana jest z zewnątrz bez włącznika na obudowie.
    Schemat i płytka pcb jest z internetu,więc nie projektowałem tylko wykorzystałem.
    Niestety na schemacie jest błąd wartości rezystorów R14 i R18.W miejsce tych musimy wstawić rezystory 5K6 inaczej układ nie będzie działał.
    Napięcie na drenach tranzystorów Q3,4 oraz Q5,6 musi być 4,5V.
    Przester gitarowy klon Wampler Tweed'57 Przester gitarowy klon Wampler Tweed'57 Przester gitarowy klon Wampler Tweed'57 Przester gitarowy klon Wampler Tweed'57 Przester gitarowy klon Wampler Tweed'57 Przester gitarowy klon Wampler Tweed'57 Przester gitarowy klon Wampler Tweed'57 Przester gitarowy klon Wampler Tweed'57 Przester gitarowy klon Wampler Tweed'57

Potencjometry umieściłem z boku bezprzewodowo akurat pasowały pod obudowę z niewielką korektą płytki na końcach.
    Starałem się ,aby układ miał jak najkrótsze połączenia co wiadomo wpływa na pracę układu przy sygnale z gitary.
    Przester charakteryzuje się ciepłym brzmieniem i można go wykorzystać do utworów typu rock,blues szczególnie z poprzednich lat jak np; Layla Erica Claptona i inne.
    Próbkę mp3 Wamplera wykonałem na gitarze Yamaha i wzmacniaczu Yamaha THR10 ,ale wykorzystałem dla zaprezentowania brzmienia Wamplera inne z internetu.

Fajne!
  • #3 28 Maj 2016 07:00
    zoltar2012
    Poziom 8  

Przecież wystarczy wpisać w przeglądarkę dokładnie jak pisze na opakowaniu
    układu i dodać słowo schematics i jest tam schemat i płytka oraz robią przeważnie na płytkach uniwersalnych inne przestery.
    Mimo wszystko jest to mniej profesjonalny portal,gdyż dawno powinien zmienić błąd w schemacie i nawet z rozmów na forum ktoś twierdził,że zmienił te rezystory na trochę mniejsze wartości i układ świetnie działa,ale to nie jest prawdą ,a raczej sabotażem.
    Nie są to elektronicy,ale bardziej muzycy amatorzy i tylko skorzystałem ze schematu i płytki [ktoś im wstawił],ale dochodzić musiałem sam,czy w ogóle to ma prawo być tym czym jest.Okazało się ,że po zmianie rezystorów na właściwe układ działa poprawnie.

• #4 29 Maj 2016 11:03
    Piotrus_999
    Poziom 39  

Coś mało oryginalne to rozwiązanie.

Dawno nie widziałem na elektrodzie, aby ktoś w taki sposób prezentował cudze pomysły jako swoje (czyli kradnie i narusza prawa autorskie). Nawet napisy na schemacie przerobił na swoje.

Jak zrobisz cudzy pomysł to trzeba pisać tak: "Zrobiłem sobie xxxx ze strony yyyy." A nie zamieszczać płytki i schemat jako swoje.

Dodano po 7 [minuty]:

zoltar2012 napisał:

Nie, to ty masz powiedzieć kto zrobił projekt, a nie przez przemilczenie udawać, że to Ty jesteś jego twórcą.
    Nawet jak znajdziesz błąd, to nie oznacza, że przejąłeś prawa projektu.

• #5 29 Maj 2016 11:20
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

zoltar2012 napisał:
    układu i dodać słowo schematics i jest tam schemat i płytka oraz robią przeważnie na płytkach uniwersalnych inne przestery.
    Mimo wszystko jest to mniej profesjonalny portal,gdyż dawno powinien zmienić błąd w schemacie i nawet z rozmów na forum ktoś twierdził,że zmienił te rezystory na trochę mniejsze wartości i układ świetnie działa,ale to nie jest prawdą ,a raczej sabotażem.
    Nie są to elektronicy,ale bardziej muzycy amatorzy i tylko skorzystałem ze schematu i płytki [ktoś im wstawił],ale dochodzić musiałem sam,czy w ogóle to ma prawo być tym czym jest.Okazało się ,że po zmianie rezystorów na właściwe układ działa poprawnie.

Skoro już wytykasz błędy i brak profesjonalizmu u innych, mam pytanie o użyte przez ciebie na naklejce słowo "Clon" - w jakim to jest języku?

Wykonanie efektu w takiej formie i w takiej obudowie również dalekie jest od profesjonalizmu.

• #6 29 Maj 2016 11:29
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

Może się wepchnę między wódkę a zakąskę ale jaką ty masz pewność, że wykorzystując jakiś projekt ze strony www.abc masz też pewność, że twórca tej strony jest projektotwórcą? Zresztą wiele projektów wywodzi się z innych projektów poddanych przeprojektowaniu i nikt nie powołuje się na projekt pierwotny. Twórcy wzmacniaczy Mesa DR nie chwalą się że twórcą rozwiązania do którego nawiązali jest Soldano ze swoim SLO, a przynajmniej ja tego nigdzie nie znalazłem na ich stronach. Czy weźmy inny przykład: Jeden z najpopularniejszych lampowych gitarowych wzmacniaczy jednokanałowych polecanych do samodzielnego złożenia jest Marvel Atom5W, ale mało kto wie, że Marvel jest twórcą tylko PCB do tego wzmacniacza. Cały preamp pochodzi z Soldano Atomic 16 a pomysł połączenia tego preampu z końcówką 5W jest moim pomysłem (pierwowzorem Marvel Atom 5W jest mój Hell z 2006: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=534828) i to też nie autorskim bo końcówka to typowa aplikacja lampy EL84 z katalogu. Często nie warto wyważać otwartych drzwi, ale nie sądzę aby w zastosowaniach amatorskich trzeba było podawać pierwotne źródło, jeśli producenci komercyjni tego nie robią.

• #7 29 Maj 2016 11:45
    Piotrus_999
    Poziom 39  

@painlust - tu nie o tym mowa. Jak chcesz sie pochwalic swoim diy to należy powiedzieć co sie zrobiło. Czy się zaprojektowało, czy tylko skopiowało. NIE WOLNO zmieniać oryginalnych schematów aby pozbyć się śladów prawdziwego autora, po to aby się pod niego podszyć.

Przykłady, które podałeś są innego rodzaju. Nie podejrzewam aby nie mieli pozwolenia, licencji na użycie czyjegoś rozwiązania - po prostu szybko wylądowali by w sądzie.

painlust napisał:
    ale nie sądzę aby w zastosowaniach amatorskich trzeba było podawać pierwotne źródło, jeśli producenci komercyjni tego nie robią.

To jest taka herezja że aż ciężko się czyta. Komercyjnie na wszystkie rozwiązania musisz mieć licencję lub dowód że zrobiłeś sam. A jako amatorzy nie udostępniamy swoich rozwiązań za DARMO w sieci aby jakis mędrek się podszywał po ich autorstwo.

thereminator napisał:
    Skoro już wytykasz błędy i brak profesjonalizmu u innych, mam pytanie o użyte przez ciebie na naklejce słowo "Clon" - w jakim to jest języku?

"Kolega" zoltar2012 jak to mówią - "pulta się w zeznaniach" bo go złapali za rękę.
    Clon i clone są równie dopuszczalne w jęz amerykańskim, w angielskim nie, aczkolwiek wątpię aby o tym wiedział.

Przypomina mi sie Pietrzak miał taki numer o wymowie Columbia - jak mówić poprawnie "kolumbia" czy kolambia" - są dwie szkoły: Falenicka i Otwocka.

Tak że zoltan2012 to taki nasz "amerykan" ze szkoły Nowosądeckiej

• #8 29 Maj 2016 11:51
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

Czemu łowickiej? Słowo "clone" dla mnie oznacza skopiowanie istniejącego już rozwiązania. Dla mnie wystarczy aby zasygnalizować, że nie jest to projekt autorski. A może nie rozumiem wynikłego tu konfliktu. Jesli tak to przepraszam.

• #9 29 Maj 2016 12:03
    Piotrus_999
    Poziom 39  

Ale ten klon jest zaprojektowany przez kogoś innego (płytka itp). A zoltan podał to za swój klon.

Możesz zrobić klon ZX Spectrum na wspólczesnych układach (np na FPGA) i udostępnic w sieci. Jest to klon ZX Spectrum fimy Sinclair, ale projekt klona jest twój. Jezeli jakiś mędrek napisze ze to jego DIY to czy jest to wg Ciebie ok?

• #10 29 Maj 2016 12:26
    zoltar2012
    Poziom 8  

Przecież jasne jest, że Wampler i różne jego odmiany to produkt sprzedawany jak inne przestery i nic sobie nie przypisuje.Mam też pełną dokumentację innych znanych przesterów i każdy "Grajek" zna producenta danego modelu.Akurat ten nie jest u nas sprzedawany w sklepach muzycznych to postanowiłem go zrobić dla użytku osobistego [for personal use only] .
    Może jedyny błąd to, że w tym miejscu postawiłem uwagę o zmianie rezystorów, bo nie było gdzie i zbyt mało miejsca na schemacie,więc napis był dużymi literami i musiał zniknąć dla przejrzystości schematu.

Tu moja uwaga na początku opisu, którą powtarzam dla słabo czytających;

"Schemat i płytka pcb jest z internetu,więc nie projektowałem tylko wykorzystałem. "

• #11 29 Maj 2016 13:19
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

zoltar2012 napisał:
    Przecież jasne jest, że Wampler i różne jego odmiany to produkt sprzedawany jak inne przestery i nic sobie nie przypisuje.Mam też pełną dokumentację innych znanych przesterów i każdy "Grajek" zna producenta danego modelu.Akurat ten nie jest u nas sprzedawany w sklepach muzycznych to postanowiłem go zrobić dla użytku osobistego [for personal use only] .
    Może jedyny błąd to, że w tym miejscu postawiłem uwagę o zmianie rezystorów, bo nie było gdzie i zbyt mało miejsca na schemacie,więc napis był dużymi literami i musiał zniknąć dla przejrzystości schematu.

Tu moja uwaga na początku opisu, którą powtarzam dla słabo czytających;

"Schemat i płytka pcb jest z internetu,więc nie projektowałem tylko wykorzystałem. "

Nadeszła chyba pora na tradycyjne pytanie "o udawanie głupiego czy tylko pytanie o drogę"...
    Zwykła ludzka przyzwoitość wymaga, że jeżeli wykorzystujesz czyjąś pracę, to należałoby podać źródło, z którego zwinąłeś PCB i schemat. Zamiast tego snujesz jakieś mętne wywody i dorabiasz ideologię.

• #13 29 Maj 2016 15:47
    michał_bak
    Poziom 15  

Szukacie dziury w całym. Po co ulepszać coś co jest dobre? Po co tworzyć nową płytkę gdy dostępna jest już sprawdzona w wielu egzemplarzach.
    Idąc tropem ortodoksyjnych tropicieli, na tym portalu nie byłoby miejsca na żadne "konstrukcje". Gdy ktoś coś zrobi "swojego" to daje tylko zdjęcia żeby inni mogli oblizać się smakiem.
    Tu jest wszystko, łącznie z próbkami.

• #14 29 Maj 2016 15:53
    Piotrus_999
    Poziom 39  

michał_bak napisał:
    Szukacie dziury w całym. Po co ulepszać coś co jest dobre? Po co tworzyć nową płytkę gdy dostępna jest już sprawdzona w wielu egzemplarzach.

Nie rozumiesz o czym jest dyskusja, albo sam robisz tak samo (tzn bierzesz czyjas prace i np na początku pliku zmieniasz autora na siebie)

Nikt nie piszę aby nie robić płytek z internetu, tylko jak się chwali na DIY napisać kto jest autorem rozwiązania, które się tylko skopiowało (to samo dotyczy próbek - które jak jest napisane, są tez z internetu).

• #15 29 Maj 2016 16:42
    miroskop
    Poziom 22  

Mam pytanie do znawców tematu: jaki sens ma stosowanie w tym układzie równoległych tranzystorów?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME