Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

koncentrator tlenu jaki kupić?

zlotowinfo 02 Cze 2016 20:17 4959 6
  • #1 02 Cze 2016 20:17
    zlotowinfo
    Poziom 16  

Na allegro jest tego masa, od 500zł do kilku tysięcy.
    http://allegro.pl/listing/listing.php?string=tlen%20koncentrator

Chcę kupić ojcu urządzenie które popracuje kilka lat. By był dostęp do części wymaganych do jego pracy, z tego co wiem filtr się tam wymienia i nie wiem co jeszcze.

• #2 16 Sie 2016 10:39
    michalmwl
    Poziom 1  

Nie ma "wiecznych" koncentratorów, poza wymianą filtrów powietrza trzeba wymieniać wkłady absorbujące azot. Ważne zatem jest aby do danego koncentratora był dostępny serwis. Czasami zdarzają się też awarie sprężarki. Zobacz np. rehafund.pl

• #3 16 Sie 2016 10:56
    robokop
    Moderator Samochody

Koncentrator zużywa się - zużywają się sita molekularne, wypełnione zeolitem, tak że nie ma co liczyć na to, że używany kilka lat podziała - owszem, będzie pompował, ale z coraz mniejszą koncentracją tlenu. Można "przysępić" parę zł i kupić używany - z loteryjnym szczęściem - albo będzie w niezłym stanie i podziała, albo szybko przestanie spełniać swoje zadanie, lub wręcz się popsuje. Nie potrafię w tej chwili nic bliżej powiedzieć, ale proponuję zbadać możliwość uzyskania refundacji sprzętu nowego - część refunduje OPS, część chyba PFRON - wtedy będzie pewność że "polata". Nie radzę korzystać z ofert "regenerowaczy" - większość z nich wymienia tylko warte parę zł filtry, bo naprawa złoża jest zwykle zbyt droga w stosunku do wartości urządzenia. Jeśli ojciec wymaga stałego dostępu do tlenu, to sugeruję w awaryjne zaopatrzenie się w małą butlę tlenową z reduktorem - na potrzeby transportu, czy zaników prądu. To akurat z autopsji piszę.

• #4 16 Sie 2016 18:03
    zlotowinfo
    Poziom 16  

Właśnie pytałem AeroMedika o ten zeolit i mówią że jak się skończy to wysyła się do nich i oni uzupełniają.

Stałego nie potrzebuje, ale lekarz go raz zabrał na takie dotlenienie
    podpytałem i mówił że w jego stanie warto by coś takiego kupić.
    78 lat, 1/3 płuc usunięte, serce słabe

• #5 28 Sie 2016 18:03
    Rodzice
    Poziom 9  

michalmwl napisał:
    Nie ma "wiecznych" koncentratorów, poza wymianą filtrów powietrza trzeba wymieniać wkłady absorbujące azot. Ważne zatem jest aby do danego koncentratora był dostępny serwis. Czasami zdarzają się też awarie sprężarki. Zobacz np. rehafund.pl

Jak często wymienia się filtry?
    Bo tez planuje zakupów

• #7 26 Gru 2016 20:45
    robokop
    Moderator Samochody

Rodzice napisał:
    Jak często wymienia się filtry?
    Bo tez planuje zakupów
    Zależy to od kilku czynników - przede wszystkim od tego, jak to zażyczył sobie producent w instrukcji obsługi. Nie chcę palnąć teraz głupoty, ale urządzenie z którym miałem do czynienia miało bodaj co 1000h pracy. W praktyce to zależało będzie od obciążenia maszyny - intensywności eksploatacji i czystości powietrza w którym pracuje.

Dodano po 1 [minuty]:

daro31ie napisał:
    Pamietajcie, że filtry molekularne bardzo szybko załatwia wilgoć!

Dlatego też w instrukcji każdego urządzenia stoi, że na czas przerwy w użytkowaniu należy zamknąć zawór regulujący wydajność.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME