X

Pralka AMICA PA5560A411 - jaki to kod błędu?

30 Jun 2005 02:31 FOfoczusia
  • #1 30 Jun 2005 02:31
    foczusia
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Bardzo proszę o pomoc! Odziedziczyłam pralkę Amica PA5560A411 i napewno jest zepsuta! Nie wiem jak ta pralka naprawdę powinna działać ale obecnie działa tak: wody nabiera ok. 5 litrów na pranie i płukania, nie zawsze płucze i wiruje, mam wrażenie, że robi tylko część prania wstępnego i włącza się czerwona dioda, że pranie zakończone. Ciągle miga zielona dioda. Co może być nie tak??? Mam problem bo nie mam instrukcji obsługi i prania tej pralki więc jeśli ktoś by ją miał to proszę o
    przesłanie!!! Dziękuje...

paciejjoanna(malpa)interia.pl
  • #2 30 Jun 2005 11:38
    Bleble
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    A ile razy mruga ta dioda
    ilość mrugnięć to kod uszkodzenia
  • #3 30 Jun 2005 12:43
    luna
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Witam.Proponuję zajrzeć na:http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic141824-0-asc-60.html#732056
    Pozdrawiam.
  • #4 30 Jun 2005 15:41
    foczusia
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Z tym bywa różnie, na jednych programach mruga na innych nie ale nie nabiera wody!!!!
  • #5 03 Jul 2005 02:18
    danyx
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Koniecznie policz te mrugnięcia zielonej diody to są kody błędów.Dioda miga co sekundę potem robi przerwę kilka sekund i znowu co sekundę tak sygnalizuje błędy.

edit:
    sprawdź elektrozawór lub waż zasilający pralkę w wodę może jest z aqua stopem.
  • #6 06 Jul 2005 13:42
    foczusia
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Dioda mruga 4 razy ( ale nie zawsze !!! ) Wody nabiera niecałe 4 litry.
    Nie płucze prania na programie - Bawełna.
    Czasami nie chce skończyć prania a czasem wylewa wodę po 5 min. prania.
    Proszę o radę...
  • #7 06 Jul 2005 15:50
    Bleble
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Kod 4 to sygnał z presostatu o przelaniu wody
    czyli albo dolewsz ręcznie wody,albo elektrozawór przepuszcza
  • #8 06 Jul 2005 17:25
    foczusia
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Fakt, że wodę dolewam ręcznie ale jakbym tego nie zrobiła to będzie prała bez wody !!!
    A dlaczego nie płucze prania na programie - Bawełna i czasami nie chce skończyć prania a czasem wylewa wodę po 5 min. prania.
    Proszę o radę...
  • #9 06 Jul 2005 18:53
    Bleble
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    te pralki pobieraja mało wody jak jest pusta to faktycznie może być 5 litr.jeśli dolejesz wody ręcznie to presostat to wykrywa i doprowadza do wylania wody i wtedy wybija kod 4
    zobacz może pojawiają się jeszcze inne kody
  • #10 06 Jul 2005 20:36
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Jak chcesz, żeby ta pralka prała w normalnej ilości wody, to weź sobie do niej dobrego fachmana, który zgodnie z Twoim życzeniem ustawi odpowiedni poziom wody. Teraz już chyba wiesz na czym polegają te p.....ne klasy A :)))
  • #11 12 Aug 2008 12:22
    Sylwia20
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam. Też mam taką pralkę. Migająca zielona lampak oznaza,że źle wybrała Pani program dla prania. Proponuje wcisnąć i przytrzymać przycisk STOP. tak długo az pojawi się swicąca na zielono lampka pranie zakończone( w zależności jak ma Pani napisane: "koniec prania") i na nowo ustawic program. Proszę pamiętać,że np nie do każdego programu można wybrać :"krótkie pranie" proszę ustawić np. temp 40 stopnia i wybrać przycisk Start....i powinno być ok. Pozdrawiam
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products