Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przestroga, nie kupować TV Sharpa

lenovo N200 07 Cze 2016 09:58 2223 15
  • #1 07 Cze 2016 09:58
    lenovo N200
    Poziom 5  

Witam!

Cztery lata temu zakupiłem telewizor SHARP AQUOS LC-40LX812E
    Po ok. dwu latach obraz zaczął pulsować, szczególnie widać ten efekt było na jasnym tle, jest to na dłuższą metę denerwujące i męczące, to jednak nie wszystko, po jakimś czasie tv SHARP AQUOS zaczął niespodziewanie się wyłączać w najmniej oczekiwanym momencie w trakcie oglądania filmu, czy meczu, czy jakiegokolwiek innego programu. Częstotliwość wyłączeń zaczęła narastać niestety.
    Po zawiezieniu tv do autoryzowanego serwisu SHARP w Toruniu otrzymałem diagnozę, iż uszkodzony zasilacz, koszt nowego 1200zł, prawdopodobnie uszkodzeniu uległa też płyta główna i jej koszt to następne 1800zł. Telewizor jako nowy kupiłem za 3200zł, więc jak koszt tych dwóch części za 4000zł bez robocizny ma się do całkowitej ceny tv..?

Masakra przestrzegam przed kupowaniem telewizorów Sharpa z serii Aquos i w ogóle tv marki SHARP!!!!

• #2 07 Cze 2016 11:19
    tomus2k
    Poziom 22  

A tam takie przygody miałem z każdą marką - części są droższe od urządzenia - to normalka marketingowa.
    Sama awaria też typowa dla wielu marek.
    A co powiesz na pralkę HotPoint w której jak padnie łożysko to trzeba cały bęben wymieniać - jest nierozbieralny.
    Te tendencje marketingowe się nasilają , całe instytuty zajmują się nie tym aby towary były trwalsze, tylko tym aby działały do końca zamierzonego okresu np. gwarancji.

• #3 07 Cze 2016 11:34
    piwkooo
    Poziom 23  

lenovo N200 napisał:
    Cztery lata temu zakupiłem telewizor
    lenovo N200 napisał:
    Po ok. dwu latach obraz zaczął pulsować
    lenovo N200 napisał:
    Po zawiezieniu tv do autoryzowanego serwisu SHARP w Toruniu otrzymałem diagnozę, iż uszkodzony zasilacz

Nie chcę być nie miły, ale na co czekałeś? Myślałeś, że włączy się samonaprawa?
    Ewidentnie zaczęło się od zasilacza, ogarnięty serwisant z nieautoryzowanego serwisu naprawiły by to za 100zł, i cieszyłbyś się działającym TV do dziś.
    Z samochodem też tak robisz? Hamulce działają coraz słabiej, a ty jeździsz i czekasz, aż blachy z klocków same wylecą z zacisków? To sorry, ale kiedyś nie wrócisz na obiad :|
    Pozdrawiam

• #4 07 Cze 2016 12:39
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W każdym telewizorze każdej firmy wymiana matrycy jest droższa jak nowy , lepszy telewizor.
    Trzeba zgłaszać każdą usterkę w czasie gwarancji i nie powinno być kłopotów.
    A telewizor co do jakości grał bardzo dobrze i był z pełnym podświetleniem led.
    Teraz takich się już nie robi....
    Tylko mocne firmy stać było na takie rozwiązania.
    Sharp produkował bardzo dobre telewizory.

• #5 07 Cze 2016 14:59
    lenovo N200
    Poziom 5  

Witam,
    Uważam, że taka marka tv jak Sharp powinna gwarantować co najmniej 5-8 letni bezawaryjny czas pracy urządzenia, weźcie przypomnijcie sobie jak długo chodziły bezawaryjnie telewizory kineskopowe a naprawy ich były opłacalne i o niebo tańsze. Zobacz na monitory komputerowe, potrafią pracować bezawaryjnie, czyli jak się chce to da się zrobić. A co do pralek to też mi się zepsuł Electrolux i łożysko, nie wiadomo które i cały bęben był do wymiany za ok. 600zł z robocizną. Także jak widać kiedyś dobre marki obecnie zeszły na psy i zależy od szczęścia na jaki egzemplarz się trafi.
    Odnośnie hamulców to nie widzę socjalnej analogii, telewizor zepsuł się po gwarancji i tyle a skoro autoryzowany serwis nie bawi się w przylutowywanie tranzystorków, kondensatorków... tylko wymienia cały moduł za zaporową kasę to już insza inszość.
    Polityka firm i tyle aby zmusić klienta do kupna nowego urządzenia ale w moim przypadku na pewno nie będzie to już SHARP.
    Pozdrawiam

• #6 07 Cze 2016 15:16
    marcin55246
    Poziom 23  

lenovo N200 napisał:
    Uważam, że taka marka tv jak Sharp powinna gwarantować co najmniej 5-8 letni bezawaryjny czas pracy urządzenia

Wczoraj się urodziłeś czy jak? "Cztery lata temu"... kiedy to było. 8 lat, to wtedy jego produkcja TV pójdzie się kochać... On myśli o tym, żebyś kupował i kupował, a nie naprawiał.

• #7 07 Cze 2016 15:57
    lodzik1990
    Poziom 17  

Do mnie trafił właśnie TV sharp w którym to wysiadlo podświetlenie matrycy tydzień po dwu letniej gwarancji. Po przytknięciu wkrętaka do trafka impulsowego, podświetlanie pojawia się na kila dni. Czy w dobrym kierunku zmierzam? że to może być spowodowane zimnym lutem.

• #8 07 Cze 2016 16:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie gniewaj się ale to tylko sprzęt.
    Ty nigdy się nie pomyliłeś ?
    A przecież nie jesteś maszyna tylko człowiekiem .
    Psują się Mercedesy za 1 mnl zł, psuja się samoloty za 100.000.000$
    To tylko sprzęt i ma się prawo zepsuć. Miałem przez wiele , wiele lat Sharpy i działały extra.
    Bosch Mum popsuł mi się kilka dni po gwarancji mimo ze był kilka razy przez da lata używany...
    I się zepsuł !
    Kupiłem robot Philipsa im działa extra.
    A może masz mniej szczęścia niż inni...

• #9 07 Cze 2016 17:04
    Svetherus
    Poziom 28  

Przytaczanie Boscha Mum w temacie robotów kuchennych, to jak przytaczanie poloneza w temacie samochodów...

• #10 08 Cze 2016 00:06
    elektro16
    Poziom 13  

Witam
    Kolego założycielu tematu (zabrzmiało patetycznie ) . Żyjemy w czasach gdzie artykuł codziennego użytku /rtv,agd,samochody.... ma przewidzianą przez producenta żywotność .Wiem nie żyjemy w strefie euro (na zachód od Odry ) i nie stać nas na zakupy co parę lat nowych sprzętów .Rozumie twoje rozgoryczenie ale czy jak boli cię ząb to czekasz na to aż przestanie ? . Z doświadczenia (ok 25 lat serwisu kiedyś rtv teraz przemysł ) wiem ,że klient nie uderza do serwisu w momencie zauważenia anomalii w działaniu sprzętu tylko gdy sprzęt całkowicie zdycha i nie można z niego korzystać . Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku każdej marki ,więc nie wyróżniajmy żadnej .

Pozdrawiam

• #11 08 Cze 2016 11:58
    lenovo N200
    Poziom 5  

Witam,
    Wiem, iż się w obecnych czasach wszystko się psuje praktycznie zaraz po ukończeniu gwarancji i że całe sztaby badaczy nad tym pracują aby tak właśnie się stało. Lecz myślę, że jest to zła polityka firm tych znanych, ponieważ klient ma swój rozum i wie, że skoro sprzęt nie spełnia jego oczekiwań, naprawy są nieopłacalne to drugi raz na zakup tej marki już na pewno się nie zdecyduje. Być może inni producenci produkują takie same buble, bo większość elementów, komponentów i tak wiadomo z jakiego kraju pochodzi więc, czego tu się wielce spodziewać. Choć ceny na moduły w tv Sharp są jakieś z Księżyca, za 1800zł za płytę główną można kupić już w miarę kompletny komputer albo ze trzy grafiki z dobrym GPU albo ze 2 CPU I5 a co w takiej MB w tv Sharp jest cennego, że musi tyle kosztować..?

Pozdrawiam

• #12 08 Cze 2016 15:26
    digger123
    Poziom 16  

W tych sharp-ach sprawdzi bym na samym wstepie polaczenie CCFL z spinkami tam czesto jest brak kontaktu i TV glupieje.

• #13 09 Cze 2016 00:24
    lionel
    Poziom 9  

witam,
    do > lenovo N200 > przy pierwszych objawach powinieneś zareagować i jeżeli bawisz się elektroniką przeanalizować swoją usterkę na forum elektrody = bo często można natknąć się na podobne usterki z podpowiedzią gdzie szukać. Bywa że usterka jest banalna, ale wymaga interwencji bo jak stwierdził kolega piwkooo -> "Myślałeś, że włączy się samonaprawa?" - to może być zwykły brak kontaktu na złączach, a wszystkie podzespoły sprawne. Lub jeżeli nie masz o tym pojęcia szukasz kogoś kto zdiagnozuje problem i ci pomoże bo jak stwierdził kolega piwkooo > rozgarnięty serwisant z nieautoryzowanego serwisu naprawiły by to za 100zł, i cieszyłbyś się działającym TV do dziś.
    Jeżeli telewizor jest ustawiony co do obrazu na maxa ( a tak większość użytkowników ma ustawione ) i świeci jak żarówa = oczy wypala maksymalny pobór powoduje że w zasilaczu i w stopniach podświetlania wszystko się piecze co totalnie skraca żywot czasu pracy tv.
    Nieunikniona jest wymiana po kilku latach wymiana kondensatorów w rejonach zasilania.
    Telewizory mają tryby zmiany podświetlania w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu, a większość ogląda tv w dzień w w nocy na maksymalnym nastawie jasności. Wieczorem nawet przy oświetleniu pomieszczenia powinno się obniżyć podświetlanie = jest widoczne więcej szczegółów; oczy mniej się męczą i tv mniej się piecze przez dłużej będzie pracować bez awarii no i rachunek za prąd mniejszy. Przesycony obraz jasnością i kolorem jest głupotą, świat nie jest tak kolorowy - stonowany obraz = naturalny powinien być preferowany. Można a nawet trzeba nastawić tryb lepszego obrazu przy oglądaniu dobrego filmu lub meczu czy programu przyrodniczego czy koncertu. Ale oglądanie programów których ogląda się sporo typu > gadające głowy > publicystyczne czy wiadomości można oglądać na minimalnych nastawach dzięki czemu tv będzie działać bez problemu latami.
    Pozdrawiam.

• #14 09 Cze 2016 10:26
    lenovo N200
    Poziom 5  

Witam,
    Dziękuję za wszelkie porady i informacje, niektóre mogą się przydać, zdarzają się też rady kompletnie abstrakcyjne ale przynajmniej mogę się z nich pośmiać nie mając w tej chwili telewizora jak tu Euro za pasem :( Na obecnym etapie nie wiem, czy jeszcze z tym moim telewizorem Sharp da się coś zrobić, jak szedł do serwisu autoryzowanego to jeszcze się włączał, co prawda co jakiś czas się sam wyłączał ale od biedy można było coś obejrzeć, po odbiorze z serwisu jednak mu się pogorszyło wyraźnie i praktycznie się nie uruchamia. Odnośnie podświetlenia to traktowałem swój telewizorek delikatnie i oszczędnie, prawie zawsze chodził w trybie ECO z dwoma listkami :) W razie co to będę go próbował sprzedać na części, matryca jest OK i obudowa też, płyta główna do końca nie wiadomo..., zależy też w co zaingerował serwis autoryzowany i co w nim zostawił sprawnego..
    Pozdrawiam

• #15 09 Cze 2016 12:56
    Dobromir pomysłowy
    Poziom 18  

lenovo N200 napisał:
    Wiem, iż się w obecnych czasach wszystko się psuje praktycznie zaraz po ukończeniu gwarancji i że całe sztaby badaczy nad tym pracują aby tak właśnie się stało. Lecz myślę, że jest to zła polityka firm tych znanych
    . Tym bardziej że postęp techniczny jest niesamowity i tak sprzęt wymieniany byłby dość szybko . Akcjonariusz krótkowzroczny rozlicza z bieżących zysków:(. Niestety firma , marka coraz mniej znaczą.

• #16 19 Lip 2016 13:44
    lenovo N200
    Poziom 5  

Witam,
    TV Sharp został naprawiony przez Pana, zapoznanego na forum elektrody, za co mu serdecznie dziękuję, gdyż jakby tchnął nowe życie w niedziałający już tv. Zbliża się olimpiada więc będzie co i na czym oglądać. Pozdrawiam więc wszystkich za udzielenie dobrych jak i złych komentarzy i udzielone rady :)

Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme