Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor wyłącznie do filmów z komputera do max 1500zł

lolek2417 11 Cze 2016 16:52 1092 21
  • #1 11 Cze 2016 16:52
    lolek2417
    Poziom 14  

Witam Was chciałbym zakupić telewizor który wyłącznie będzie służył do oglądania filmów/ sporadycznie zagrania w grę ( łączność będzie się odbywała przez kabel hdmi )

Dodam że nie zależy mi kompletnie na dodatkowych funkcjach np. 3D
    Najbardziej chciałbym aby obraz był dość dobrej jakości , jak i żeby można było na telewizorze oglądać filmy pod kątem

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    12,5m^
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    1,5-2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    i tak i tak
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    będe kupował regał, także chyba będzie stać ( ale nie ukrywam że jeszcze pomyślę )
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Wpada przez okno dość intensywnie
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    nie mam w tym pokoju
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    może mieć wifi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    tylko kabel hdmi od komputera
    10 .Jakie urządzenia?
    komputer
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    3h mniej więcej
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    to zostawię już expertom , dostosuję się.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    żadnych
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    nie bardzo
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    3%
    16. Preferencje co do marki?
    żadnych
    17. Preferencje co do wielkości?
    od 32cali wzwyż
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    słabe i niskiej jakości audio
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    do 1500max
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    brak

Czekam na Wasze odpowiedzi ;)

Pozdrawiam

• #2 11 Cze 2016 22:06
    MaXeN84
    Poziom 15  

Jeśli szukasz z dobrymi kątami to na matrycy IPS, czyli głównie LG. Dozbieraj nieco i dorzuć te 200zł i weź:
    42LF652 model na 100Hz matrycy już.
    Lub weź na raty w MM mają teraz bez kosztów do 60rat.
    Nic sensowniejszego nie dostaniesz w tych pieniądzach, inne będą miały gorsze 50Hz matryce.

• #4 11 Cze 2016 22:27
    lolek2417
    Poziom 14  

MaXeN84 napisał:
    Jeśli szukasz z dobrymi kątami to na matrycy IPS, czyli głównie LG. Dozbieraj nieco i dorzuć te 200zł i weź:
    42LF652 model na 100Hz matrycy już.
    Lub weź na raty w MM mają teraz bez kosztów do 60rat.
    Nic sensowniejszego nie dostaniesz w tych pieniądzach, inne będą miały gorsze 50Hz matryce.

Wspominałem że dodatki typu 3D nie interesują mnie.

Odnośnie philipsa wszystko wygląda w porządku jednak znalazłem jedną opinię na temat tego sprzętu :

Spoiler:
    Najpoważniejszą wadą tego sprzętu jest szybkość działania. Kanały naziemnej telewizji cyfrowej zmieniają się denerwująco wolno ale to dałoby się jeszcze przeżyć. Najgorsze jest poruszanie się po menu. Już samo wejście w opcje trwa dobre kilka sekund od naciśnięcia przycisku. Każda zmiana pola wyboru to 1-2 sekundy. Co prawda internet działa dość dobrze ale wpisywanie haseł w wyszukiwarkę lub na youtube to MASAKRA. Wszystko trwa wieki i powoduje tylko niebywałą frustrację. Jeśli lubisz oglądać filmy lub zdjęcia z USB to również się rozczarujesz. Szybkie skakanie po plikach jest niemożliwe bo przy każdej pozycji trzeba odczekać 3-4 sekundy ponieważ generowany jest podgląd.
    Mam nadzieję, że producent wyda jakąś aktualizację oprogramowania bo w tej chwili telewizor wygląda na trochę niedorobiony. Póki co odradzam zakup.

co ty na to ?

• #5 11 Cze 2016 22:47
    MaXeN84
    Poziom 15  

3D jest dodatkiem - nie chcesz to po prostu nie używaj. Przecież nie pisałem o nim, że jest dobry, bo ma 3D tylko, że ma matrycę 100Hz i dobrą jakość obrazu, bo to chyba najważniejsze dla Ciebie, prawda?

• #6 11 Cze 2016 22:50
    lolek2417
    Poziom 14  

tak ale znacznie przekracza budżet który posiadam prawie 1900zł to jest jednak spora różnica

a dużo musiałbym dopłacic do takiego żeby całe to menu smart tv płynnie funkcjonowało ?

• #7 11 Cze 2016 23:21
    MaXeN84
    Poziom 15  

A oglądasz sport, kino akcji?

Dodano po 6 [minuty]:

Philips ma 50Hz matrycę i jako, że jesteś nowy muszę Cię ostrzec iż LOCOLOCO to bardzo aktywny sprzedawca TV (pewnie już masz jego ofertę na priv z kalibracją gratis) z Olsztyna proponujący w większości to co ma na stanie (często Philipsy właśnie).

Zdaje sobie sprawę, że jest droższy, ale warto. Możesz mi nie wierzyć (najlepsza zasada - nie ufać nikomu i samemu sprawdzić) - poczytaj opinie na forach co inni polecają (np. na HDTVPolska.com, unikaj HDTV.com, bo tam adminem jest właśnie LOCOLOCO i usuwa nie wygodne komentarze - taka cenzura jak za komuny)

Dodano po 1 [minuty]:

We wspomnianym LG smart chodzi bardzo płynnie, szybko i nie zawiesza się.

Możesz jeszcze zerknąć na Samsung 40J6200 jak znajdziesz gdzieś w dobrej cenie też na 100Hz matrycy.

Dodano po 2 [minuty]:

PS. Matryca 50Hz do sportu i/lub kina akcji to kiepski pomysł i słabo wypada. Obraz może nie być wyraźny w ruchu: smużyć/klatkować/zacinać się....
    No chyba, że oglądasz tylko seriale i wiadomości to OK.

Dodano po 15 [minuty]:

Tutaj masz za 1717zł i darmową wysyłkę:
    http://quito.com.pl/Telewizor-LED-FULL-HD-SMART-TV-LG-42LF652V,p,3222/?ref=ceneo.pl

• #9 11 Cze 2016 23:37
    MaXeN84
    Poziom 15  

Nie karmić dziadka/sprzedawcy LOCOLOCO. Ten Philips to słaby TV na 50Hz matrycy.

Dodano po 3 [minuty]:

Pojedź do sklepu i najlepiej sam porównaj - dowiedz się też kilku opinii kto i co poleca to będziesz wiedział. Z resztą Philips nie produkuje już TV, to chiński TPVsion tylko pod logiem - Philips umywa ręce. Zadzwoń na infolinię i się dowiedz ;)

• #10 11 Cze 2016 23:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jak widać troll żeby być ważnym gada sam ze sobą.
    Nie karmić trola..
    Telewizory Philips są produkowane w Polsce, przez Polskich pracowników, polskich inżynierów,
    przy udziale komponentów powstałych w Polsce i polskich firm spedycyjnych.
    Trol pluje na oślep , bo trolowanie na tym polega.
    Udział produktów Philipsa rośnie z roku na rok na całym świecie.
    Przez pięć kolejnych lat - oprócz ubiegłego roku - Philips otrzymywał nagrodę za najlepszy telewizor w Europie.
    https://www.eisa.eu/about.html

Wszystkie model do kwoty 1500 zł są wyłącznie matrycy 50Hz.

• #11 12 Cze 2016 00:03
    MaXeN84
    Poziom 15  

Jak widać LOCOLOCO również... No, bo przecież z trollem by nie rozmawiał, co na to psychiatrzy? ;)
    A skąd wiesz mój drogi LOCOLOCO, że slaby TV zabezpieczy jego potrzeby?
    Ja przynajmniej zapytałem czy jest dla niego istotny sport czy kino akcji starając się wybadać jego potrzeby i napisałem także alternatywę, a Ty nadal jak katarynka powtarzasz to samo.... Philips, Philips, Philips, only the best...

Ameryki nie odkryłeś, że Philips produkuje w Polsce. Lg podobnie - zakłady w Mławie. Nawet chiński TCL produkuje pod Warszawą w Żyrardowie. Nie zgrywaj, więc patetycznego patrioty, bo to nie trafiony argument (LG też płaci podatki w Polsce, opłaca pracowników itd.). Tylko różnicą jest że LG przyznaje się do swoich produktów i w razie reklamacji nie odsyła potencjalnych klientów do innej firmy jak Philips do TPVision (autentyczna rozmowa z infolinii Philipsa).

Nagrody to wiele firm przyznaje sobie samych - takie ściemy tylko u LOCOLOCO.

TV 100Hz to 100Hz, a nie słaby 50Hz. Fizyki nie przeskoczysz.

Dodano po 5 [minuty]:

Chcesz mieć dobry obraz no to dopłać. Chcesz mieć tanio - kup nawet Telefunkena za 899zł z MM to takie same parametry jak Philips:
    https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewi...ken-t40fx275dlbpx?querystring=Telefunken%2040

• #12 12 Cze 2016 00:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie karmić trola...

Moderowany przez gulson:

Raport: Skoro zablokowano mnie, to proszę o zablokowanie także LOCOLOCO za obrażanie mojej osoby (post wcześniej). Podstawa: Rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

• #14 12 Cze 2016 06:45
    lolek2417
    Poziom 14  

Maxen a powiedz mi czy jest inny model lg który w tej cenie załóżmy do tych 2000 zł nie posiada tej funkcji 3D ?

Bo nie ukrywam nie chce płacić za coś czego nie będe używał .

A czy ten jest godny swojej ceny

http://www.ceneo.pl/37531402

?

• Pomocny post
    #15 12 Cze 2016 09:18
    MaXeN84
    Poziom 15  

Nie płacisz za to, bo to nie definiuje ceny tego TV, bo w LG to pasywne 3D - a koszt takich dołączonych okularów w porównaniu do aktywnych jest praktycznie żaden. To są takie same jak dostaje się w kinie, za które płaci się 3zł.

Ten co podałeś niestety też jest na 50Hz matrycy, więc nie dość, że droższy to jeszcze gorszy, no chyba że celujesz jednak w większy, np.: 50"?

Dodano po 1 [minuty]:

To wtedy 50LF652, 48J6200.

• #16 12 Cze 2016 09:28
    lolek2417
    Poziom 14  

A skąd wiesz że telewizor ten który podałem jest na 50 hz ?

a że tamten twoj na 100hz ?

i najprosciej mowiac czym to sie rozni ?

• Pomocny post
    #17 12 Cze 2016 21:18
    MaXeN84
    Poziom 15  

Najprościej mówiąc Twój jest dobry do oglądania seriali i wiadomości, a te co ja podałem są bardziej uniwersalne i do oglądania nie tylko wiadomości i seriali, ale także dynamicznych scen, np.: sportu i kina akcji. Ma lepszą płynność ruchu i obraz nie będzie smużył czy klatkował.

A skąd wiem? :) Nieco doświadczenia zawodowego, ale rozumiem doskonale, że potrzebujesz potwierdzenia (swoją droga właściwe podejście - nie ufać i dążyć samemu do zgłębienia pewnych rzeczy):

Twój typ: http://www.displayspecifications.com/en/model/45a91e1
    Mój typ: http://www.displayspecifications.com/en/model/7ba91c2

• #18 12 Cze 2016 21:43
    lolek2417
    Poziom 14  

A jednak chcialbym się dowiedzieć czy w tańszej cenie znajdę według ciebie coś również interesującego i użytkowego ?

• #19 12 Cze 2016 21:58
    MaXeN84
    Poziom 15  

Szczerze? Nie.

No chyba, że rezygnujesz z płynności i 100Hz to nawet w Kauflandzie dzisiaj widziałem 40" Blaupunkta FHD za 999zł (takie już zboczenie zawodowe).

Tu nie ma półśrodków. Albo te modele co podałem albo szukałbym coś najtańszego FHD, a resztę przeznaczył na wakacje. Byłeś gdzieś w jakimś sklepie porównać sobie te modele?
    Jeśli nie to podjedź jak znajdziesz chwilę, posłuchaj co powiedzą sprzedawcy (z przymrużeniem ucha), poproś o piloty i sam się pobaw chociażby uruchamiając smarta, itd. Odpal też te TV na takich samych ustawieniach obrazu i porównaj jakość obrazu (kolory, płynność, naturalność twarzy ludzi, odwzorowanie bieli i czerni).

• #20 13 Cze 2016 03:08
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #21 15 Cze 2016 10:43
    Limuzyna

Poziom 5  

lolek2417 napisał:
    A jednak chcialbym się dowiedzieć czy w tańszej cenie znajdę według ciebie coś również interesującego i użytkowego ?

miałem taki sam dylemat - pod tv podpiąć Odroid - duży monitor z funkcją oglądania tv.
    wybór padł na budżetówkę :
    http://www.manta.com.pl/pl/led3903 do tego gwarancja 2+3 i powinno działać :)

• #22 29 Lis 2016 17:12
    lolek2417
    Poziom 14  

Zakupiłem ten telewizor
    JVC LED LT-40V550
    Jak dla mnie wystarczający funkcjonalnie i posiadający bardzo dobre odzwierciedlenie obrazu

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME