Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to jest? - Stary agregat.

tomaszek323 12 Cze 2016 21:14 1038 13
  • #1 12 Cze 2016 21:14
    tomaszek323
    Poziom 5  

Witam. Czy ktoś wie co to za urządzenie? Jedyne co o tym wiem że gaźnik jest produkcji firmy ZENITH, "ponoć" zasila na 110V i silnik spalinowy jest 4 suwowy. Jest to znalezione "u chłopa" w stodole i chciałbym się coś więcej dowiedzieć co to jest. :D :D

Pozdrawiam Co to jest? - Stary agregat. Co to jest? - Stary agregat. Co to jest? - Stary agregat. Co to jest? - Stary agregat.

• #2 12 Cze 2016 21:21
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

Generator prądotwórczy najprawdopodobniej firmy Fihtel & Sachs(?) z czasów II Wojny Światowej, albo nawet nieco wcześniejszy, lata 30ste, zachowany w idealnym stanie. Moc ok. 500VA. Warto go uratować, a nie powinno to stanowić problemu. Silnik czterosuwowy dolnozaworowy. Brakuje jednej śruboszczotki - łatwo dorobić

• #3 12 Cze 2016 21:33
    tomaszek323
    Poziom 5  

Gdzie mogę o nim znaleźć więcej informacji? Już i tak mi dużo pomogłeś, dzięki :)

• #4 12 Cze 2016 21:37
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

Jak go produkowali, to neta nie było :D , Trzeba poszukać na amerykańskich albo niemieckich stronach. Znajdź mądrego mechanika od np. motocykli zabytkowych, to Ci silnik uruchomi, otwórz i sfotografuj skrzynkę elektryki, to Ci doradzę, co i jak.

• #5 12 Cze 2016 21:56
    tomaszek323
    Poziom 5  

Silnik już został uruchomiony :)

• #6 12 Cze 2016 22:05
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

Sprawdź układ elektryczny, dorób szczotkę z mosiężnej śruby z wyfrezowanym otworem na szczotkę właściwą z grafitu i sprężynę w/g tej ocalałej, sprawdź napięcie wyjściowe i ciesz się agregatem na pewno trwalszym od każdego Chińczyka z marketu.

• #7 15 Cze 2016 19:08
    tomaszek323
    Poziom 5  

Silnik został uruchomiony, uruchamia się od jednego pociągnięcia rozrusznika. Pracuje równiutko, jakby dopiero co wyszedł z fabryki :D

Poniżej zamieszczam dodatkowe zdjęcia agregatu i jego skrzynki elektrycznej, może ktoś coś więcej będzie potrafił o nim powiedzieć. :D

Mam jeszcze pytanie, jaka może być jego szacunkowa wartość? :D

Co to jest? - Stary agregat. Co to jest? - Stary agregat. Co to jest? - Stary agregat. Co to jest? - Stary agregat. Co to jest? - Stary agregat.

• #8 15 Cze 2016 20:18
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

Szczotka jest, przepraszam, dopiero na tym zdjęciu widac. Czyli jest całkowicie kompletny. Co do wartości - Historyczna bardzo duża, realna w Polsce - trudno ocenić. Musiał by się znaleźć amator. Sam bym go chętnie kupił, ale niestety transport. No cóż, teraz wypadało by podłączyć mu jakąś, zwykłą 100 watowa żarówkę i sprawdzić jak generuje.

• #9 16 Cze 2016 00:06
    tomaszek323
    Poziom 5  

A jaka jest wartość mniej więcej?

• #11 16 Cze 2016 01:00
    supchem
    Poziom 21  

Krzysztof Kamienski napisał:
    Dokładnie tyle, ile ktoś będzie chciał zapłacić.

Wiecznie powtarzana brednia na z nieznanych powodów temat tabu na tym forum czyli temat dotyczący cen.
    Poszukaj jakiejś tabliczki znamionowej, być może będzie rok produkcji.
    Myślę że jego wartość to na pewno nie jest niższa od 2 tyś zł. Problemem może być brak odpowiednich klientów w naszym kraju. Po prostu ktoś kto potrzebuje agregat, a nie eksponat zaoferuje cenę jak za zwykły, używany agregat tej mocy albo w ogóle nie będzie chciał kupić/zaoferuje cenę dużo niższą ze względu na brak części zamiennych i serwisu.
    Musisz znaleźć klienta który będzie chciał go kupić jako eksponat, ale w Polsce raczej niewielu jest ludzi którzy mają takie hobby i jednocześnie stać ich na takie przedmioty.
    Myślę że w USA sprzedał byś go w mgnieniu oka za niezłe pieniądze. Zakręć się wśród ludzi którzy pasjonują się starymi traktorami, maszynami rolniczymi, może pojedź na jakiś zlot i wtedy się dowiesz coś więcej.

• #12 16 Cze 2016 03:15
    beatom
    Poziom 31  

Ani w mgnieniu oka, ani za niezle pieniadze. Maksymalnie $200, jesli znajdzie nabywce.

• #13 16 Cze 2016 22:18
    Tommy82
    Poziom 39  

@supchem
    To nie temat tabu po prostu trudno wyceniać coś czego jest niewiele lub na co popyt jest niewielki.
    Jak kupiec sie znajdzie to zapłaci jak sie nie znajdzie to nie zapłaci. Najczęściej takie coś kupi "handlarz" który zna hobbystów. Cena handlarza będzie inna niż kogoś kto się w tym "zakochał".
    W usa jest rynek na takie zabawki jest wielu kolekcjonerów ale jednocześnie jest w czym wybierać i wiele stodół z których można coś ciekawego wykopać. U nas żądzą esioki. Z drugiej strony koszty transportu do USA są ze tak powiem niezaniedbywane.

• #14 17 Cze 2016 01:51
    supchem
    Poziom 21  

Tommy82 napisał:
    Z drugiej strony koszty transportu do USA są ze tak powiem niezaniedbywane.

Oczywiście nie miałem na myśli wywozu tego do USA.
    USA to taki przykład, zapewne w wielu innych krajach też jest duże zainteresowanie takimi rzeczami.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme