Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uprawnienia potrzebne do wprowadzenia urządzeń elektronicznych na rynek

kula001 23 Cze 2016 13:30 561 5
  • #1 23 Cze 2016 13:30
    kula001
    Poziom 19  

Witam Kolegów

Czy możecie podzielić się informacjami na temat uprawnień jakie są potrzebne do wprowadzenia urządzeń elektronicznych na rynek? Chodzi mi głównie o zasilacze sieciowe i samochodowe. Na pewno SEP, ale co dalej? Czy nie trzeba jakiś certyfikatów specjalnych badań EMC przed wypuszczeniem urządzenia na rynek?

• #2 23 Cze 2016 20:42
    Artur k.
    Admin grupy audio

A do czego Ci SEP i w ogóle jakiekolwiek uprawnienia przy wprowadzaniu urządzeń na rynek? Urządzenia mają spełniać odpowiednie kryteria określone w normach i tyle.

• #3 23 Cze 2016 21:37
    kula001
    Poziom 19  

SEP to przy konstruowaniu bo w sumie chodzi mi o cały proces od projektu do wprowadzenia na rynek. Czyli urządzenie po prostu musi spełniać kryteria w normach i żadne inne certyfikaty ani uprawnienia nie są potrzebne, ok dzięki za odpowiedź.

• #4 24 Cze 2016 06:14
    Artur k.
    Admin grupy audio

Książeczka z SEP w zasadzie też nie jest tu potrzebna.

• #5 24 Cze 2016 08:27
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

kula001 napisał:

Czy możecie podzielić się informacjami na temat uprawnień jakie są potrzebne do wprowadzenia urządzeń elektronicznych na rynek? Chodzi mi głównie o zasilacze sieciowe i samochodowe. Na pewno SEP, ale co dalej?

Żadne SEP, takie coś nie istnieje i nie jest potrzebne. Dowolny produkt podlega natomiast co najmniej pod dyrektywę LVD i EMC. Znajdziesz je i na forum, i w necie.

• #6 24 Cze 2016 11:17
    kula001
    Poziom 19  

Dzięki pod tymi hasłami znalazłem już wszystko co chciałem. Muszę zlecić badanie LVD i EMC i na ich podstawie, jeśli wyniki będą pozytywne, sam mogę "przyznać" sobie znaczek CE.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme