Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SUb na głosnikach STX ,wynik pomocy elektrody

oloelektro 02 Lip 2005 10:10 7033 19
  • Ja przy pomocy ''Elektrody'' złozyłem sam za 130 taką nie wiem jak to nazwac ale na pewno nie Tuba skrzynia basowa ;) i gra nie zle :D
    po tygodniu dreczenia forumowaiczów zrobiłem to cacko heh gra to niezle w porowaniu do mojej wczesniejszej wersji gdzie za duzoo litrów walnołem
    jak myslicie sprzedam to np na 150zł ??

głosniki 2x stx gdn22/120/8 ss

jeszcze raz dzieki ELEKTRODZIE i Forumowiczom za nerwy

głosniki 2x stx gdn22/120/8 ss cena za dwa 80zł
    obicie 18zł (jeszcze zostało)
    mocowanie na kable 7zł
    uchwyty 6zł
    BR-7zł
    klej -5zł :D
    razem 123 zł

Fajne!
  • #2 02 Lip 2005 11:02
    djbolo
    Poziom 31  

Noo bardzo ladnie wyszlo :) Jak chcesz to wstaw na allegro nawet za 300zl.

Ja sam teraz mam do sprzedania moj subwoofer na Infinity :) To tak na marginesie.

Pozdrawiam

• #3 02 Lip 2005 12:03
    uwe300
    Poziom 20  

no wygląda super:) i na allegro tylko o to chodzi:) jak dasz za tanio to pomysla ze badziew i nikt nie kupi :)

• #4 02 Lip 2005 15:54
    Stefan99
    Poziom 15  

no do samochodu super, na pewno nieźle potrafi zatrząść :D możesz spokojnie wystawić na allegro za 250-300 zł

• #5 02 Lip 2005 16:53
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Najlepiej takie konstrukcje nazywac: "subwoofer na glosnikach :XXX" - patrzac na ten temat juz trzeci raz wlazlem z mysla dania ostrzezenia za niewlasciwy temat w niewlasciwym dziale ;)

Pocieszajace jest, ze nie jest to "tuba" heheh...
    Konstrukcja przyzwoita.

• #6 03 Lip 2005 14:01
    cikol
    Poziom 27  

Do samochodu to na 8 omach bym nie ładował. Do tego jeszcze stx- owski Spl, hmmm. W aucie raczej przyszłosci dla tego nie widze. Ale na allegro jak najbardziej, tylko nie pisz ze to 8omowce:)

• #7 03 Lip 2005 15:52
    djbolo
    Poziom 31  

8Ω w aucie to wzmak albo radyjko sie troszke zgrzeje...

Jesli chodzi o SPL, to malo ktory glosnik car-audio ma wysokie SPL, tu raczej idzie sie w niskie zejscie niz w efektywnosc, wiec SPL STX nie jest takie najgorsze do auta.

• #8 03 Lip 2005 18:40
    cikol
    Poziom 27  

djbolo napisał:
    8Ω w aucie to wzmacniacz albo radyjko się troszke zgrzeje...

Cos sie koledze pomyliło chyba. Przy 8 Ω wzmacniacz(radio) nie wykozysta swojej mocy poniewaz przez 8Ω głosnik popłynie mniejszy prąd niz przez 4Ω na tym samym wzmacniaczu. Na 8 omach wzmacniacz sie bedzie mniej grzał.

• #9 03 Lip 2005 19:20
    djbolo
    Poziom 31  

To ja wyjasnisz zjawisko, ktore mial moj kolega przy wzmacniaczu samochodowym, jak podlaczyl glosnik 8Ω to pracowalo oczywiscie troche niewydolnie, a grzalo sie lepiej niz patelnia... Po podlaczeniu 4Ω wszystko wrocilo do normy :? Mysle ze to moze tez zalezec od firmy. Nie klepmy dalej sporu, bo raczej malo sie on wiaze z tematem. Moze po prostu tamten wzmacniacz mial taka wade... Nie wiem do konca co tam sie dzialo, bo bezposrednio nie badalem tamtego przypadku :?

Wracajac do tematu, na allegrowiczow powinna ladnie podzialac ta blaszka - "nie dotykac..." oraz kolor membran tez da swoje :)

• #10 03 Lip 2005 20:47
    oloelektro
    Poziom 16  

Cytat:
    Do samochodu to na 8 omach bym nie ładował. Do tego jeszcze stx- owski Spl, hmmm. W aucie raczej przyszłosci dla tego nie widze. Ale na allegro jak najbardziej, tylko nie pisz ze to 8omowce:)

Cikol a dlaczego mam nie pisac ze to 8 omowe ? nie rozumie
    ale jak jest w koncu z tymi 8 omowymi przeciez dwa w szeregu daje jakby nie było dzięki PANU OMOWI i jego prawu 4 OMY ?? zakreciliscie mnie :/:P

• #11 03 Lip 2005 23:09
    cikol
    Poziom 27  

no ale jak by nie patrzec to ta moc i tak sie rozłozy na 2 głosniki. Np gdyby to było 2 x 4 om to bym dał do tego dwie kosteczki tda1562 i mam 2* 60W czyli 120W. a tak moge zastosowac jedną i mam 'nedzne' 60W. :)

No nie pisz ze to są głosniki 8om jesli napiszesz ze idealnie do auta, bo przyjeło sie ze w aucie powinny byc głosniki o jak najnizszej impedencji ze względu na zasilanie które bez przetwornicy jest ograniczone do 14,4V. Przy 4 omach mozna z tych 14V wiecej wyciągnąc niz 8omami - wiekszy prąd popłynie przez głosniki 4omowe. - 'dzięki PANU OMOWI ' :)

• #12 03 Lip 2005 23:21
    50146
    Usunięty  
  • #13 04 Lip 2005 19:24
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

Ludzie, mnie sie zdaje ze 'skrzynia' ma jako calosc 4Ohm (no chyba ze 16...) wiec 4Ohm do auta to jaknajbardziej wpozadku :D
    Pozdro!

• #14 04 Lip 2005 21:37
    mumian
    Poziom 15  

konstrukcja spoko tak trzymać!!!
    mógbyśjeszcze w opisie napisać litraż strojenie ... ale
    ( czyli to ,,dręczenie" daje rezultaty :) )

gdzie kupiłeś przetwórniki i ile dałeś za wysyłkę
    pozdro

• #16 05 Lip 2005 18:42
    kafka
    Poziom 22  

przetworniki... głośniki... no... chyba wiesz ;)

• #18 06 Lip 2005 20:32
    Kwaczor

Spec od akustyki

A skąd te gustowne druty jako osłona głośnika? To taki sprzedajny towar, wiec też bym pozakładał. Tylko nie wiem skąd to brać i jaki koszt.

• #19 07 Lip 2005 10:19
    oloelektro
    Poziom 16  

Takie druty to cięzko dostać a w sklepie z glośnikami nie ma szans .. chromowane druty to jak dobrze trafisz to moze znajdziesz w sklepie z obiciami na meble itp. dekoracje.... wnętrz albo w hurtopwniach stali jakies tam gdzie przedają zwykłe druty żebrowane ,ja nie moglem u siebei w miescie tego dostac nigdzie !!!! ale znalazłem na strychu starą antene TV aluminiowa poobcinałem druty.... na wiertarke Pasta TEMPO i polerka swieci sie teraz jak psu ja...ca :D ..jak sie chce to sie znajdzie ....

• #20 28 Sie 2005 13:30
    adolfone
    Poziom 13  

Bardzo ładne wykończono.Szeregowo nie opłaca Ci sie tego podpinac bo uzyskasz 16 ohm ja proponuje rownlolegle.Na allegro mozesz spokojnie wystawic 300-250 zł.Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme