Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny trójdrożne- reaktywacja - schemat podpięcia głośników

777puchatek777 08 Lip 2016 00:41 1518 11
  • #1 08 Lip 2016 00:41
    777puchatek777
    Poziom 3  

Witam zacne forum. Dostałem od znajomego kolumny a raczej obudowy bez głośników w stanie perfekcyjnym, dlatego też mam zamiar je reaktywować. Obudowy są w kształcie trójkąta o wysokości około pół metra i jest to obudowa zamknięta. Głośnik basowy - niskotonowy, montowany od dołu a wysokotonowy oraz średniotonowy centralnie na frontowej ścianie. Moje pytania:
    1. Jakiej impedancji mają być głośniki, by po spięciu tych trzech głośników uzyskać impedancję na wyjściu 8 omów?
    2. Jak je najlepiej spiąć? Będzie to chodzić pod amplitunerem Harman Kardon, moc 40-50 watów. Będą służyć jako fronty to stereo.
    3. W którym miejscu podpiąć zwrotnicę i jak ją podpiąć? Czy ma to być zwrotnica trójdrożna czy tylko na wysokotonowy? Czy jest ona w ogóle potrzebna? W tych kolumnach nie mam zwrotnicy i chyba raczej nie było.
    Wymiary głośników podaję w średnicy montażowej: wysokotonowy: 8 cm średnica montażowa. Średniotonowy 10,5 cm średnica montażowa, niskotonowy 10,5 cm średnica montażowa.
    Jakikolwiek schemat ułatwiłby mi pracę. Wiedzę mam 3 na 10, tak, że nie jest dobrze :). Ale nie ma też źle :).

• #3 08 Lip 2016 01:35
    alien90fr
    Poziom 23  

Wiesz może cos więcej o tych kolumnach jaka to firma model? Czy nie wiadomo nic? Może były to samorobki?

• #4 08 Lip 2016 10:21
    marian133
    Poziom 36  

777puchatek777 napisał:
    Wymiary głośników podaję w średnicy montażowej wysoki 8cm średnica montażowa . średni 10,5 średnica montażowa oraz niskotonowy 10,5 średnica montażowa

Przykro mi, ale inwestowanie w takie obudowy nie ma sensu.
    Gdyby głośnik basowy miał średnicę min. 8" to tak, ale wtedy i tak musiały by być zrobione pomiary.
    Zwrotnica uniwersalna raz że się nie nadaje, a dwa, nawet gdybyś dobrał głośniki które mają już do kompletu zwrotnicę (a projekt obudowy klasyczny, z wszystkimi głosnikami na froncie), to i tak przy tym układzie (głośnik basowy od spodu) nie nadawała by się.

• #5 08 Lip 2016 17:01
    777puchatek777
    Poziom 3  

Na pewno nie są to samoróbki spotykałem się wielokrotnie z tego typu kolumnami myślę ,że są to nasze Polskie kolumny zresztą wsiadam na motorek i jadę do garażu zrobić kilka fotek :) niebawem dodam zdjęcia :)

• #6 08 Lip 2016 23:21
    777puchatek777
    Poziom 3  

Kolumny mają 70cm wysokości i 39 ma kwadrat w podstawie to tak w razie dodatkowych informacji ..I teraz tak nie zależy mi tak do końca na jakimś ektra brzmieniu chcę tam wpakować głośniki góra za 400zł mają z założenia więcej ozdabiać nić zaspokajać ucho audiofilem nie jestem a w domu wszędzie lata harman kardon tak że chciałbym je tylko reaktywować myślałem nawet nad używanym jakimś zestawem głośników ...litraż na oko około 10l plus minus 1,5litra .Od siebie dodam ,że miałęm kiedyś konto na elektrodzie założyłem je chyba około 9 lat temu z tym , żę nie mam do niego dostępu nawet nicka nie pamiętam a wszystko przez politykę tlen.pl wymyślili teraz sobie ,że jak się człowiek nie zaloguje przez dwa miesiące to usuwają konto.

• #7 12 Lip 2016 15:04
    777puchatek777
    Poziom 3  

I jak panowie pomoże ktoś ?

• #8 15 Lip 2016 15:56
    777puchatek777
    Poziom 3  

Jakie miały by być te zwrotnice?

• #9 15 Lip 2016 17:24
    DG06
    Poziom 17  

777puchatek777 napisał:
    nie zależy mi tak do końca na jakimś ektra brzmieniu chcę tam wpakować głośniki góra za 400zł
    mają z założenia więcej ozdabiać nić zaspokajać ucho.

Jakim wzmacniaczem dysponujesz? Chodzi o znamionową impedancję obciążenia i moc sinus (nie muzyczną, ani tym bardziej o P.M.P.O).

• #10 22 Lip 2016 11:28
    777puchatek777
    Poziom 3  

Harman kardon avr 145 z tego co pamiętam ma 40 wat a 50 wat z kondensatorów i chyba 6 ohm nie mam instrukcji nie ma na panelu tylnym napisane a w manual pdf nie napisali

• #12 08 Sie 2016 02:26
    777puchatek777
    Poziom 3  

Fakt mój błąd no to mamy 8 ohm .Pytanie brzmi czy wystarczy że kupię zwykłe 3 drożne zwrotnice na 8ohm ? Czy jeszcze coś muszę dokupywać ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME