Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problemy z oplem corsa c 1.0 12v

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Problemy z oplem corsa c 1.0 12v
Autor
Wiadomość
Krzysiekm75
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 02 Lip 2005 23:48   

Witam

Mam problem z Corsą 2001 rok 80 tys. km przebiegu silnik 1.0 12v z10xe stukanie przy rozgrzanym silniku. Czy ktoś przerabiał ten temat? Chce zrobić to sam i nie wiem czy wymienić łańcuszek i napinacz czy iść w koszty i wymienić koła zębate i prowadnice. Druga moja bolączka to wskaźnik paliwa raz pokazuje a po ponownym przekręceniu kluczyka wskazuje zero paliwa i świeci się rezerwa. Czy problem ze wskaźnikiem może uruchamiać kontrolkę awarii elektroniki? Kontrolka nie gaśnie po chwili tylko po zapaleniu silnika.
Pozdrawiam
Powrót do góry

TomPi
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Sosnowiec

Post#2 03 Lip 2005 00:03   

Re: Problemy z oplem corsa c 1.0 12v

Co do kontrolki silnika - to zdaje się normalne że gaśnie dopiero po odpaleniu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lip 2005 00:03   

Powrót do góry

Lewand
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Oborniki

Post#3 03 Lip 2005 00:17   

jak chcesz wymieniać rozrząd to z zębatkami po co masz robić dwa razy. Co do kontrolki sprawdź licznik może popaliły się scieżki kiedyś miałem podobny przypadek, lub pływak w baku oraz przewody.kontrolka paliwa raczej nie powoduje załączenia się lampki komputera. Niestety z tego co się orientuje sterownik w tym aucie nie posiada kodów migowych, ale nie jestem pewien. Jescze jedno pytanie do Ciebie skąd wiesz że puka rozrząd?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lip 2005 00:17   

Powrót do góry

Krzysiekm75
Poziom 5
Poziom 5

Post#4 Post autora tematu 03 Lip 2005 20:52   

Co do kontrolki elektroniki powinna zgasnąć po około 3 sekundach po przekręceniu kluczyka bez względu czy uruchomię silnik czy nie stukanie objawia się po rozgrzaniu silnika chodzi jak disel a ma przejechane dopiero 80 tys. km
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lip 2005 20:52   

Powrót do góry

Doktorr
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków

Post#5 04 Lip 2005 10:26   

Miałem przyjemność (wątpliwą) rozbierać taki motor, uszczelka pod głowicą i niestety muszę powiedzieć że jest to katorga, w porównaniu z paskowymi konstrukcjami Opla. Ktoś pisał, że w serwisie wymienili mu łańcuch w godzinę więc podejrzewam, że odbyło się to bez wymiany kół czyli przez wciągnięcie nowego łańcucha przy pomocy starego ( tak jak robi się to w mercedesie). Łańcuchy w tym silniku to podobno zmora.
Powrót do góry

malciak1
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: kraków

Post#6 05 Lip 2005 11:09   

Miałem takie auto
problem tkwi w samoregulatorach lub w czujniku spalania stukowego
możesz zmienić olej na gęstszy
rozrządu w tych silnikach nie wymienia się do naprawy głównej
problemem może być napinacz rozrządu , jest hydrauliczny
i przez to ciśnienie oleju powinno być 0,3 Mpa,
jeśli spadnie to rozrząd się tłucze wydaje takie stuki przy puszczeniu gazu
wtedy kiedy nie ciągnie ani nie jest pchany przez masę pojazdu
spróbuj oleju mineralnego powinno pomóc
pozdrawiam
Powrót do góry

Krzysiekm75
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 Post autora tematu 16 Lip 2005 23:29   

Witam właśnie wymieniłem w swojej corsie c 2001 rok 80 tys. felerne elementy łańcuszek, napinacz i prowadnice. Co do łańcuszka firma zmieniła ogniwka na pełne poprzednie były scalane sam napinacz tez jest inny wymontowany ma ślady zużycia wewnątrz (tłoczek). Prowadnice musiałem wymienić gdyż od uderzania luźnego łańcuszka powstały (wżery) Koszty łańcuszek 91zł prowadnice 3 szt. 10 , 17, 25 zł napinacz 116 zł uszczelka 71 zł. Jeżeli ktoś wymienić chce na własna rękę od razu mówię nie odkręcać kół zębatych wałków rozrządu ustawienie kół wymaga trzech przyrządów, które nabyłem za 50 zł J od kogo, trzeba się domyśleć. Co za to? Serwis 1600zł znajomy mechanik 1050 zł zamknąłem się 500 w tym płyny. Silnik równiej pracuje i cicho, jak długo nie wiem, czas pokaże. Wszystkie części to zamienniki oprócz prowadnic zamiast brązowych są białe jakaś różnica dokładnie nie wiem. Co do trudności bułka z masłem, jeżeli nie jest się mechanikiem a ma się smykałkę do naprawiania. Oczywiście pomagała mi książka naprawiam corse B . Pozdrawiam i nie dajcie się nabić w butelkę.
Powrót do góry

janusz kaczor
Spec od samochodów
Spec od samochodów

Miasto: zgierz

Post#8 17 Lip 2005 00:51   

Wskażnik paliwa ma bardzo dużą stałą czasową tzn. wartość prawdziwa pojawia się dopiero po kilku minutach.Jeżeli autko stało krzywo wskaznik zapamiętuje tą wartość i po włączeniu stacyjki pokazuje tą dziwną wartość.Wskażnik w liczniku nie jest polączony bezpośrednio z czujnikiem w zbiornku (jak było kiedyś)tylko sygnał z czujnika wchodzi na procka w liczniku a ten cały czas analizuje i po długim czasie dopiero steruje wskażnikiem.
Powrót do góry

Usunięty

Post#9 20 Lip 2005 22:40   

Witam wszystkich
Opel corsa c 1.0 2001r.

Poszukuję rozrządu i dobrego mechanika (nie z ASO).
saxi(malpa)op.pl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lip 2005 22:40   

Powrót do góry

Krzysiekm75
Poziom 5
Poziom 5

Post#10 Post autora tematu 04 Lip 2007 19:57   

Zakonczew owy temat aktualny przebieg 120 tys (odpukać) i nic nie stuka silnik pracuje równo i cicho 'jak na ten model" ,a tak na marginesie ta trzy cylindrówka nawet sobie radzi niedowiarków odsyłam do renault clio 1.2 16v 75KM miesiaz uzytkowania i przed kosiarka opla beda zdejmowac czapki :bye:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Problemy z oplem corsa c 1.0 12v
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.061 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony