Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośników - kolumny M-AUDIO 9920

wlodekg0 10 Lip 2016 10:07 882 6
  • #1 10 Lip 2016 10:07
    wlodekg0
    Poziom 3  

Witam, mam kolumny M-AUDIO 9920. Chcę je pooprawić :) Ale nie wiem co mogę użyć zamiast dotychczasowych głośników, jakie ? Oraz czy można użyć przy wymianie dotychczasową zwrotnicę , czy też musi być inna ? Będę wdzięczny za info i porady jakie głośniki oraz zwrotnica i wogóle :) Dzięki.

• #3 10 Lip 2016 10:59
    wlodekg0
    Poziom 3  

No wiem że kolumny nie są za specjane, raczej gorzej niż srednie ale....możliwie że za regenerację czy też wymianę nie trzeba będzie płacić jak za dobrej klasy kolumny. Na tym forum przeczytałem że można wymienić na głośniki Tonsil czy też STX i powinno być lepiej, zmiana kabli na grubsze też coś pomoże. Nie wiem jak ze zwrotnicą ? Głównym mankamentem tych kolumn jest to że brakuje mi czystego basu, pomimo tego że dokupiłem Subwoofer nie jest to czysty bas, po podkręceniu rzęzi, a ja lubię głęboki wyraźny czysty.

• #4 10 Lip 2016 11:26
    marian133
    Poziom 36  

wlodekg0 napisał:
    Głównym mankamentem tych kolumn jest to że brakuje mi czystego basu, pomimo tego że dokupiłem Subwoofer nie jest to czysty bas, po podkręceniu rzęzi, a ja lubię głęboki wyraźny czysty.

wlodekg0 napisał:
    Na tym forum przeczytałem że można wymienić na głośniki Tonsil czy też STX i powinno być lepiej

Tani sprzęt Tobie tego nie da.
    Zmiana tanich głośników na tanie to tylko strata kasy, a jak nie trafisz z wymiarami (frezy) to i wyglądać nie będzie.
    Chcesz lepszy sprzęt to go po prostu kup, nie kombinuj.

• #5 10 Lip 2016 12:16
    wlodekg0
    Poziom 3  

No dobra, w takim razie nie będę kombinować , faktycznie lepiej poczekać i kupić coś dobrego. Ale jeśli możesz i masz cierpliwość :) doradzić. Sprzęt ten tzn. ONKYO HTE 308-406 + kolumny MAudio Classic 9920 odziedziczyłem. Nie wiem jak się ma ten amplituner ONKYO, w sumie firma niezła. Gra też możliwie. Co o nim sądzisz ? Wszystkiego od razu nie zmienię. Zacznę od kolumn czyli musiałybyć jakieś które będą współdziałać z tym amplitunerem. Nie wiem czy inwestować w nowe czy raczej w używane ? Co byś doradził ? Ewentualnie jaka kwota, może masz dobrego sprzedawcę ? Na allegro jest sporo używanych , jaka marka/typ gwarantuje jakość ?

• #6 10 Lip 2016 13:35
    marian133
    Poziom 36  

Najtańsze wolnostojące kolumny 2way (które grają) to: http://stx.pl/stx-electrino-150.html

Jeśli chcesz więcej basu to wtedy: http://stx.pl/stx-electrino-250.html

Nic tańszego marketowego nie polecam, nawet jeśli były by to markowe kolumny.
    Nie znam tego amplitunera, ale jeśli będziesz chciał kompletować kino domowe, to celował bym w serię właśnie Electrino od STX-a, w krótce mają być dostępne kolumny efektowe, centrala i sub.

Jeśli będziesz bazował tylko na stereo, to zanim wymienisz kolumny, pożycz od kogoś dobry wzmacniacz stereo. Amplitunery zazwyczaj mają mało basu i w stereo kuleją.

• #7 10 Lip 2016 13:54
    wlodekg0
    Poziom 3  

Dzięki za pomoc ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME