Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiennik dla tweetera Audax TM025F23

vB 13 Lip 2016 18:42 1008 6
  • #1 13 Lip 2016 18:42
    vB
    Poziom 8  

Witajcie.

Mam już dość leciwe ale pięknie grające Heybrooki HB3 zasilane przez Cambridge Audio azur 640R. Niestety padł mi gwizdek :( Czy ktoś z Was może mi polecić jakiś godziwy zamiennik? Myślę o TM025F1, ale może polecicie coś lepszego? Albo sprowadzać za 50 funtów?

Pozdrawiam -
    vB

• Pomocny post
    #2 13 Lip 2016 18:53
    elektryku5
    Poziom 37  

Zmiana modelu wiąże się z koniecznością dokonania pomiarów i modyfikacjami zwrotnicy, może się okazać, że będzie z tym więcej roboty niż ze znalezieniem oryginału.

Cewka spaliła się doszczętnie, czy może tylko doprowadzenia?

• #3 13 Lip 2016 19:57
    vB
    Poziom 8  

Niestety nie jestem w stanie stwierdzić na chwilę obecną. Gwizdek jest sklejony i będę musiał go rozebrać metodą "brute force".
    Czyli jest nadzieja, że jak rozpiłuję to będzie tylko doprowadzenie. Oby.

• Pomocny post
    #4 13 Lip 2016 22:38
    elektryku5
    Poziom 37  

Nie zawsze jest takie szczęście, możesz miernikiem sprawdzić opór sprawnego (jeśli jeden masz) i spalonego, gdyby była przerwa, to są jakieś szanse na upalone doprowadzenie.

Ewentualnie pasowanie innej cewki, zmienią się parametry, ale przy wstawieniu innego głośnika zmieniłyby się jeszcze bardziej.

• #5 14 Lip 2016 07:13
    vB
    Poziom 8  

Niestety po konkretnych czynnościach dotarłem do punktu końcowego jak sądzę. Rozłupanie tego maleństwa po prawej raczej już nic nie zmieni :( Chyba, że się mylę?

Dziękuję serdecznie za podpowiedzi i pozostaje szukanie tego samego modelu. Zamiennik dla tweetera Audax TM025F23

• Pomocny post
    #6 14 Lip 2016 11:41
    elektryku5
    Poziom 37  

No to pozostaje szukać nowego, ten TM025F1 co podałeś, parametrami jest podobny, ale nie wiadomo jakie zmiany wprowadził producent, przynajmniej efektywność jest ta sama.

Tylko inna kwestia, ten drugi chyba też nie jest łatwo dostępny.

• #7 20 Lip 2016 13:54
    vB
    Poziom 8  

Dzisiaj (!) dostałem z Anglii. Zamknąłem się w kwocie 260PLN. Jak pięknie znowu słyszeć dźwięk jak należy :)

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME