Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

klawiatura "z" na "y" i odwrotnie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> klawiatura "z" na "y" i odwrotnie
Autor
Wiadomość
Krzys100
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 03 Lip 2005 16:36   

posiadam klawiaturę 214 znaków i niech tak zostanie. Ale litera "z" jest między "t" i "u", zaś "y" przy "x" -sie. Jak zamienić je miejscami?
Powrót do góry

tomikos2
Poziom 16
Poziom 16

Post#2 03 Lip 2005 16:39   

Moim zdaniem pomoże zmiana języka na polski(programisty)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lip 2005 16:39   

Powrót do góry

ghost666
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Toruń

Post#3 03 Lip 2005 16:42   

fizycznie tak jest na klawiaturze, czy jak naciskasz klawisz z to wskakuje y?

Moje artykuły: (Dodaj)
30 Lipiec 2014 Projektowanie płytek drukowanych dla przetworników ADC SAR
28 Lipiec 2014 Nie nastawiaj się negatywnie do komparatorów zasilanych pojedynczym napięciem
Powrót do góry

wddf
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Łomża

Post#4 03 Lip 2005 17:34   

To typowy objaw urzywania polskiej klawiaturki, pomoże jak mówił tomikos2 zmiana na polski programisty XP - panel sterowania --> opcje regionalne i językowe --> zakładka języki, przycisk szczegóły --> i tam zaznacz ze chcesz używać polski (programisty), pozdro
Powrót do góry

elektronik321
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 03 Lip 2005 17:39   

wystarczy wcisnąć lewy ctrl i przy wcisnietym wcisnąć lewy shift od razu sie zmieni
Powrót do góry

321Kami
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Koszalin

Post#6 03 Lip 2005 18:01   

Re: klawiatura "z" na "y" i odwrotnie

Dokładnie tak ctrl+shift i się zmieni spowrotem, nie wiem o co w tym chodzi ale w windowsie tak jest. Samego mnie to wkurza ale nie wiem gdzie to zablokować :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lip 2005 18:01   

Powrót do góry

Yoga
Poziom 17
Poziom 17

Post#7 03 Lip 2005 19:15   

Rady o których piszą elektronik321 i 321Kami to czasowa zamiana między klawiaturą polską a polską(programisty) o ile sekwencja wcześniej nie została zmieniona. Na stałe można je zamienić tak jak pisze tomikos2 a dokładniej wddf chociaż szybciej jest taką ścieżką:
Panel sterowania -> Klawiatura -> Opcje - >Ustawienia redionalne i w oknie "Zainstalowane ustawienia regionalne" zobacz czy masz klawiaturę Polski(programisty) jak nie to ją dodaj (może być potrzebna płyta z systemem) a później podświetl i naciśnij przycisk Ustaw jako domyślny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lip 2005 19:15   

Powrót do góry

Sam Sung
Poziom 21
Poziom 21

Post#8 03 Lip 2005 19:31   

321Kami napisał:
nie wiem o co w tym chodzi ale w windowsie tak jest. Samego mnie to wkurza ale nie wiem gdzie to zablokować :D

Jest to tzw. "przełączanie układu klawiatury" :) . Aby to zablokować, wejdź tam, gdzie napisał Yoga, i usuń sobie wszystkie układy oprócz polskiego programisty.
Powrót do góry

wddf
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 04 Lip 2005 17:16   

Panowie Yoga i Sam Sung mają rację - skrót klawiaturowy to rozwiązanie conajmniej nienajlepsze, co zrobić to już pisałem ja i Yoga, najlepiej jak zauważył Sam Sung pozbyć się zbędnych układów klawiatury i zostawić sobie tylko polski programisty.
Dodam jeszcze na przyszłość że chyba najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie tego od razu przy instalacji Windowsa co zaoszczędzi poprostu czas

Yoga napisał:
Na stałe można je zamienić tak jak pisze tomikos2 a dokładniej wddf chociaż szybciej jest taką ścieżką:
Panel sterowania -> Klawiatura -> Opcje - >Ustawienia redionalne i w oknie "Zainstalowane ustawienia regionalne"...

Ja pisałem jak to zrobić pod XP, tak jak podajesz to napewno szybciej niebedzie na XPku, po poprostu nie ma takich zakładek :)
Powrót do góry

Yoga
Poziom 17
Poziom 17

Post#10 04 Lip 2005 17:45   

wddf napisał:
Ja pisałem jak to zrobić pod XP, tak jak podajesz to napewno szybciej niebedzie na XPku, po po prostu nie ma takich zakładek :)

wddf masz rację ja w zasadzie używam W2K a XP zaraz zamieniam z nieprzejrzystych "plastelinowych" ikonek na standardowy wygląd Windowsowy - kwestia przyzwyczajenia - dlatego moja scieżka była inna niż podałeś ale twoja sprawdza się chyba tylko w XP?
Powrót do góry

wddf
Poziom 14
Poziom 14

Post#11 04 Lip 2005 19:33   

Tego nie wiem bo innego OS nie mam akurat pod ręką, mysle ze dobrze bedzie zebrac to w kupe i zamiescic jeden post:

Win XP - panel sterowania --> opcje regionalne i językowe --> zakładka języki, przycisk szczegóły --> i tu polski (programisty)

Win9x - Panel sterowania -> Klawiatura -> Opcje - >Ustawienia redionalne i w oknie "Zainstalowane ustawienia regionalne" zobacz czy masz klawiaturę Polski(programisty) jak nie to ją dodaj (może być potrzebna płyta z systemem) a później podświetl i naciśnij przycisk Ustaw jako domyślny.

Powyższe czynności można zastąpić kilkoma kliknięciami podczas instalacji systemu,
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lip 2005 19:33   

Powrót do góry

kusztyk
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Tarnowskie Góry

Post#12 04 Lip 2005 20:20   

Ja tez mysle ze to shift i ctrl bo mi sie tez tak robi a jak nie pomoze to musisz z 2 razy nacisnac.
Powrót do góry

wddf
Poziom 14
Poziom 14

Post#13 06 Lip 2005 07:31   

kusztyk napisał:
Ja tez mysle ze to shift i ctrl bo mi się tez tak robi a jak nie pomoze to musisz z 2 razy nacisnac.

Właśnie po to rzeby się tak nie robiło, zastosuj się do wskazówek moich lub Yogi - podkreślaliśmy ze Shift + Ctrl nie jest rozwiązaniem problemu tylko czasowym poprawieniem stanu rzeczy, pozdro
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> klawiatura "z" na "y" i odwrotnie
Strona 1 z 1