X

klawiatura "z" na "y" i odwrotnie

Krzys100 03 Jul 2005 16:36
  • #1 03 Jul 2005 16:36
    Krzys100
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    posiadam klawiaturę 214 znaków i niech tak zostanie. Ale litera "z" jest między "t" i "u", zaś "y" przy "x" -sie. Jak zamienić je miejscami?
  • #2 03 Jul 2005 16:39
    tomikos2
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Moim zdaniem pomoże zmiana języka na polski(programisty)
  • #3 03 Jul 2005 16:42
    ghost666
    Tłumacz Redaktor
    Helpful post? (+2)
    fizycznie tak jest na klawiaturze, czy jak naciskasz klawisz z to wskakuje y?
  • #4 03 Jul 2005 17:34
    wddf
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    To typowy objaw urzywania polskiej klawiaturki, pomoże jak mówił tomikos2 zmiana na polski programisty XP - panel sterowania --> opcje regionalne i językowe --> zakładka języki, przycisk szczegóły --> i tam zaznacz ze chcesz używać polski (programisty), pozdro
  • #5 03 Jul 2005 17:39
    elektronik321
    Level 22  
    Helpful post? (+3)
    wystarczy wcisnąć lewy ctrl i przy wcisnietym wcisnąć lewy shift od razu sie zmieni
  • #6 03 Jul 2005 18:01
    321Kami
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Dokładnie tak ctrl+shift i się zmieni spowrotem, nie wiem o co w tym chodzi ale w windowsie tak jest. Samego mnie to wkurza ale nie wiem gdzie to zablokować :D
  • #7 03 Jul 2005 19:15
    Yoga
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Rady o których piszą elektronik321 i 321Kami to czasowa zamiana między klawiaturą polską a polską(programisty) o ile sekwencja wcześniej nie została zmieniona. Na stałe można je zamienić tak jak pisze tomikos2 a dokładniej wddf chociaż szybciej jest taką ścieżką:
    Panel sterowania -> Klawiatura -> Opcje - >Ustawienia redionalne i w oknie "Zainstalowane ustawienia regionalne" zobacz czy masz klawiaturę Polski(programisty) jak nie to ją dodaj (może być potrzebna płyta z systemem) a później podświetl i naciśnij przycisk Ustaw jako domyślny.
  • #8 03 Jul 2005 19:31
    Sam Sung
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    321Kami wrote:
    nie wiem o co w tym chodzi ale w windowsie tak jest. Samego mnie to wkurza ale nie wiem gdzie to zablokować :D

Jest to tzw. "przełączanie układu klawiatury" :) . Aby to zablokować, wejdź tam, gdzie napisał Yoga, i usuń sobie wszystkie układy oprócz polskiego programisty.
  • #9 04 Jul 2005 17:16
    wddf
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Panowie Yoga i Sam Sung mają rację - skrót klawiaturowy to rozwiązanie conajmniej nienajlepsze, co zrobić to już pisałem ja i Yoga, najlepiej jak zauważył Sam Sung pozbyć się zbędnych układów klawiatury i zostawić sobie tylko polski programisty.
    Dodam jeszcze na przyszłość że chyba najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie tego od razu przy instalacji Windowsa co zaoszczędzi poprostu czas

Yoga wrote:
    Na stałe można je zamienić tak jak pisze tomikos2 a dokładniej wddf chociaż szybciej jest taką ścieżką:
    Panel sterowania -> Klawiatura -> Opcje - >Ustawienia redionalne i w oknie "Zainstalowane ustawienia regionalne"...

Ja pisałem jak to zrobić pod XP, tak jak podajesz to napewno szybciej niebedzie na XPku, po poprostu nie ma takich zakładek :)
  • #10 04 Jul 2005 17:45
    Yoga
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    wddf wrote:
    Ja pisałem jak to zrobić pod XP, tak jak podajesz to napewno szybciej niebedzie na XPku, po po prostu nie ma takich zakładek :)

wddf masz rację ja w zasadzie używam W2K a XP zaraz zamieniam z nieprzejrzystych "plastelinowych" ikonek na standardowy wygląd Windowsowy - kwestia przyzwyczajenia - dlatego moja scieżka była inna niż podałeś ale twoja sprawdza się chyba tylko w XP?
  • #11 04 Jul 2005 19:33
    wddf
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Tego nie wiem bo innego OS nie mam akurat pod ręką, mysle ze dobrze bedzie zebrac to w kupe i zamiescic jeden post:

Win XP - panel sterowania --> opcje regionalne i językowe --> zakładka języki, przycisk szczegóły --> i tu polski (programisty)

Win9x - Panel sterowania -> Klawiatura -> Opcje - >Ustawienia redionalne i w oknie "Zainstalowane ustawienia regionalne" zobacz czy masz klawiaturę Polski(programisty) jak nie to ją dodaj (może być potrzebna płyta z systemem) a później podświetl i naciśnij przycisk Ustaw jako domyślny.

Powyższe czynności można zastąpić kilkoma kliknięciami podczas instalacji systemu,
  • #12 04 Jul 2005 20:20
    kusztyk
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Ja tez mysle ze to shift i ctrl bo mi sie tez tak robi a jak nie pomoze to musisz z 2 razy nacisnac.
  • #13 06 Jul 2005 07:31
    wddf
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    kusztyk wrote:
    Ja tez mysle ze to shift i ctrl bo mi się tez tak robi a jak nie pomoze to musisz z 2 razy nacisnac.

Właśnie po to rzeby się tak nie robiło, zastosuj się do wskazówek moich lub Yogi - podkreślaliśmy ze Shift + Ctrl nie jest rozwiązaniem problemu tylko czasowym poprawieniem stanu rzeczy, pozdro
  Search 4 million + Products
Browse Products