Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 50-55" do 3000zł?

Sebamiz3r 14 Lip 2016 21:25 357 0
  • #1 14 Lip 2016 21:25
    Sebamiz3r
    Poziom 8  

Witam wszystkich,

pod koniec miesiąca szykuje mi się mały remont i chciałem skorzystać z okazji i wymienić TV na coś większego i nowszego. Niestety nie jestem specem od telewizorów więc proszę o pomoc bardziej ogarniętych w tym temacie. Poniżej odpowiedzi na proponowane pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? pomieszczenie jest 2,5m x 3,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? telewizor będzie na dłuższej ścianie 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? z reguły 1-2, czasami więcej.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost, czasami pod lekkim kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć na ścianie
    6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce świeci z boku, od krótszej ściany
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 27" LG 3D DM2780D
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? internet - najlepiej wifi, co najmniej Full HD, dodatkowe aplikacje np. youtube itp.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy
    10 .Jakie urządzenia? dekoder nc+, komputer, przy braku wifi - router
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? średnio 5-6h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? jest mi to obojetne, najważniejsze aby zapewniała komfort oglądania również za dnia przy takim umiejscowieniu
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? HD, do tego filmy również w tej rozdzielczości
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, zamierzam, ale raczej sporadycznie -1-2h
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? myślę, że najlepszy będzie z przedziału 50-55"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? na ten moment nie nic szczególnego
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w tygodniu raczej po 17, w weekendy w przeciągu całego dnia
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie potrzebuję 3D

Dodatkowo chciałbym jeszcze zapytać o pomysły na ukrycie kabli przy proponowanym ustawieniu: telewizor będzie w sumie jedyną rzeczą na tej (dłuższej) ścianie, jedyne sensowne rozwiązanie które znalazłem to kucie ściany i poprowadzenie kabli "korytkiem". Pytanie czy jest jakiś pomysł na ukrycie kabli bez konieczności kucia ściany? Może jakiś inny kreatywny pomysł?

Przejrzałem trochę forum i spośród proponowanych modeli chyba najczęściej polecanymi są modele LG 50LF652V, Sony 50W755C oraz Samsunga UE50J6200. O ile dobrze ze specyfikacji wywnioskowałem to każdy ma inny system od webOS poprzez Samsungowy Smart TV aż po Androida. Nasuwa się pytanie który z systemów jest lepiej wspierany poprzez aktualizacje, nowe aplikacje itp? Który lepiej działa?
    Nie posiadam żadnego telewizora Smart stąd pytania.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme