Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 100 problem z głośnikiem średnio tonowym

NowoNieznajomy 20 Lip 2016 10:27 1020 4
  • #1 20 Lip 2016 10:27
    NowoNieznajomy
    Poziom 7  

Witam. Niedawno postanowiłem dokonać zakupu głośników o nazwie Tonsil Altus 100, wraz z dodaną to tego sprzętu wieżą. Tzn Wzmacniacz, korektor dźwiękowy, magnetofon i nie przestrojone radio. Wszystko pięknie działa z wyjątkiem głośników średnio tonowych ( w 2 kolumnach ). Żaden nie gra, nie drży, no po prostu nic nie robi. Gdy rozebrałem i wyciągnąłem te głośniki, postanowiłem sprawdzić obwód na nich stykając je z baterią 1,5v i o dziwo głośniki drżały ( gdy stykałem membrana się poruszała w górę i z powrotem), a w głośnikach cisza jak makiem zasiał. Wie ktoś co może być przyczyną ?

• #2 20 Lip 2016 10:53
    viayner
    Poziom 31  

Witam,
    skoro nie dzialaja tylko glosniki sredniotonowe to kondensator 10u powinien byc dobry bo dziala wysokotonowy. Przelacznik sprawdziles ? Moze kontakty zasniedzialy a moze ustawiles na minimum ?
    Pozdrawiam

• #3 20 Lip 2016 14:48
    wkj
    Poziom 34  

Zdecydowanie przegląd zwrotnic, pomiar elementów, zwłaszcza kondensatory, poprawa ogólnie punktów lutowniczych, sprawdzenie kabli. Resztę kolega napisał wyżej, przegląd przełączników oraz ich czyszczenie, tam nie ma cudów, to proste układy.

ps. na minimum nawet jak ustawi to powinny grać, ciszej ale jednak grać.

• #4 21 Lip 2016 11:14
    NowoNieznajomy
    Poziom 7  

Nie jestem obeznany w tych sprawach za bardzo, postaram się posprawdzać wszystko, a w ostateczności udam się do osoby, która wie więcej i by mogła ustalić co jest nie tak :) Dziękuję za odpowiedzi.

• #5 21 Lip 2016 13:52
    marian133
    Poziom 36  

NowoNieznajomy napisał:
    postaram się posprawdzać wszystko, a w ostateczności udam się do osoby, która wie więcej

Jeśli posprawdzasz wszystko, to znajdziesz przyczynę samemu.
    Tam nie ma filozofii.
    Z Twojego opisu wynika że tam nie ma przejścia, więc albo przełącznik jest zaśniedziały, rezystory uszkodzone lub cewka, albo luty na kablach.

Nawet bez miernika to sprawdzisz.
    Wylutowujesz dany element, i dajesz go w szereg między wzmacniaczem a działającym głośnikiem... jeśli głośnik nie zagra to sprawa wyjaśniona.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME