Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alton 110 - problem z GDWT

bertolbaleron 22 Lip 2016 17:53 960 4
  • #1 22 Lip 2016 17:53
    bertolbaleron
    Poziom 15  

Witam. Mam zestawy głośnikowe Alton 110 świeżo po regeneracji. Kopułki w głośnikach wysokotonowych wymieniałem sam i odnoszę wrażenie, że nie zachowują się poprawnie. Przy odtwarzaniu dosyć dokładnego sinusa, przy częstotliwości około 150Hz głośnik wysokotonowy trzeszczy (tylko przy głośniejszej nastawie wzmacniacza. Przy tej częstotliwości ten głośnik powinien chyba milczeć, może się mylę. Dodam, że zwarłem potencjometry od regulacji średnich i wysokich tonów, bo przerywały.

Pozdrawiam, SM!

• #2 22 Lip 2016 22:12
    wkj
    Poziom 34  

Gdzie zwierałeś kable od potencjometrów?

Posprawdzaj wszystkie połączenia w zwrotnicy, czy czasem masa się nie oderwała lub ma zimny lut i zamyka się przez cewkę GDWT. Po drugie może coś źle lub krzywo/nie tak jak trzeba poskładałeś te "wysokie"?

• #3 22 Lip 2016 22:19
    bertolbaleron
    Poziom 15  

Zwarłem na potencjometrze. Oba przewody przylutowałem do jednego wyprowadzenia potencjometru, tak aby nie walały się po obudowie i nie spowodowały zwarcia.

Myślisz, że to zimny lut? zobaczę, ale wątpię. Tam się w ogóle da coś źle złożyć? Wkładasz (wciskasz), lutujesz, przykręcasz. A może to bardziej skomplikowane niż mi się zdaje i rzeczywiście coś zrobiłem nie tak :P

Pozdrawiam, SM.

• #4 22 Lip 2016 22:27
    wkj
    Poziom 34  

Wiesz, także uważam że tam wszystko proste jak "sznurek w kieszeni" ale sprawdzić nie zaszkodzi. Może skręcając coś przygniotłeś?

• #5 23 Lip 2016 00:54
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

bertolbaleron napisał:
    tylko przy głośniejszej nastawie wzmacniacza
    Co znaczy głośniejszej?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme