Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oglądanie filmów na telewizorze z łóżka

lolek2417 25 Lip 2016 09:39 735 9
  • #1 25 Lip 2016 09:39
    lolek2417
    Poziom 14  

Witam, mam pewne pytanie dotyczące oglądania filmów na telewizorze który będzie stał na komodzie, a ja znowu będę leżał w łóżku 15-30cm poniżej komody . Czy kąty widzenia pozwolą mi w miarę komfortowo obejrzeć materiał czy np. w ogóle to nie będzie miało wpływu na jakość obrazu.
    Dodam że telewizor który chcę kupić to LG 42LF652V

Pozdrawiam

• #2 25 Lip 2016 09:50
    jega
    Poziom 24  

Na jakość obrazu istotnego wpływu nie będzie, ale jeżeli to istotnie będzie 15 cm, to wystarczy, że zegniesz nogi w kolanach a już przesłonisz sobie dół ekranu. Może też być kłopot ze sterowaniem go pilotem.

Rozumiem, że w tej sytuacji nie masz dużego wyboru (skoro ma stać na komodzie), ale lepiej mieć tv zawieszony nieco wyżej na ścianie a przy tym nieco nachylony do przodu. Miałbyś większy komfort i nie byłoby żadnych obaw, że oglądanie "od dołu" źle wpłynie na jakość obrazu.

• #3 25 Lip 2016 10:19
    lolek2417
    Poziom 14  

z tymi nogami problemu nie powinno być bo telewizor powinien jeszcze wyżej stać.
    Tą odległość podałem orientacyjnie.
    z zawieszeniem telewizora jest o tyle problem ze musiałbym schować przewód antenowy i od hdmi w ścianie.żeby to w miarę wyglądało. A jakby stał na komodzie to przewody będą schowane za komoda.

Dodano po 5 [minuty]:

A powiedz mi czy do oglądania filmów czy pogrania raz na jakiś czas w grę, lub sporadycznie obejrzenia telewizji jest może jakiś tańszy zamiennik tego telewizora co podałem.
    Bo nie ukrywam że ten lg jest mocno wypasiony i z kilku funkcji na pewno nie będę korzystał np. 3d
    szukałem i nic ciekawego już mi nie wpadło w oko

• #4 25 Lip 2016 10:47
    jega
    Poziom 24  

lolek2417 napisał:
    telewizor powinien jeszcze wyżej stać.
    I tu pojawia się problem. Im wyżej stoi tym większy jest ujemny kąt, pod którym na niego patrzysz. Jak wisi sprawa jest prosta, odchylasz go w dół i zapewniasz kąt dodatni. Jak stoi na podstawce to regulacja kąta w takim zakresie często jest w ogóle niemożliwa. A LCD nie lubi ujemnych kątów, co łatwo zobaczysz nawet w sklepie.
    lolek2417 napisał:
    z zawieszeniem telewizora jest o tyle problem ze musiałbym schować przewód antenowy i od hdmi w ścianie.żeby to w miarę wyglądało. A jakby stał na komodzie to przewody będą schowane za komoda.
    Komoda nadal może tam stać, prawda? Na komodzie może np. stać wazon maskujący przewody. A same przewody mogą być osłonięte białą rurką (jak peszel, ale rozcięty wzdłuż) np. taką jaką oferuje IKEA. Tak rozwiązałem podobny problem z tv nad kominkiem (ozdobnym, nie prawdziwym), zbyt wąskim by ustawić na nim podstawkę tv.
    lolek2417 napisał:
    tańszy zamiennik tego telewizora
    W tym zakresie nie mogę pomóc bo nie jestem na bieżąco.

• #6 25 Lip 2016 12:56
    jega
    Poziom 24  

I tu nie jestem na bieżąco, a wybór jest olbrzymi. Jeżeli nie masz szczególnych wymagań, to niemal najprostszy, byle miał regulację nachylenia w pionie - najprostsze nie mają. Reszta wodotrysków IMHO to w tej sytuacji zbędny bajer a często powoduje nieestetyczne pogrubienie całej konstrukcji.

Może jeszcze zwróć uwagę na wygląd z boku, jeżeli pomieszczenie jest tak umeblowane, że w praktyce często ktoś będzie z tej pozycji oglądał tv na uchwycie. Tak czy owak zacznij od tv, bo każdy ma inaczej rozmieszczone gniazda i jak pechowo dobierzesz tv i uchwyt, to może być problem gdy element mocowania będzie kolidował z wtyczką lub kablem.

• #7 25 Lip 2016 18:00
    lolek2417
    Poziom 14  

Powiedz mi czy uchwyt zapewniający regulację o 10 stopni w pionie nie będzie za słaby ?

• #8 25 Lip 2016 19:58
    jega
    Poziom 24  

Moim zdaniem ok, ale najlepiej po prostu zrób powtórkę z trygonometrii :D

Odległość od ekranu (od ściany - grubość tv i uchwytu) do oczu to jedna przyprostokątna, różnica wysokości oczy - środek ekranu to druga przyprostokątna oblicz sobie kąt, pod którym będziesz widział tv i gotowe - o taki kąt powinieneś obrócić tv w dół.

• #9 30 Lip 2016 22:10
    lesmian45
    Poziom 16  

Mnie trudno powiedzieć czy jest telewizor do oglądania z łóżka. Ostatnio klienci są coraz bardziej wymagający i ostatnio news o telewizorze na komary obiegł wszystkie polskie portale. :) Dobrym podejściem wydaje mi się TV z matrycą IPS czyli LG generalnie pasuje, natomiast przed snem przydałby mi się jeszcze taki dodatek jak ambilight. :)

• #10 29 Lis 2016 17:13
    lolek2417
    Poziom 14  

Telewizor zakupiony dodatkowo uchwyt na ścianę i żadnych zniekształceń obrazu nie ma :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme