Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa cewki w subwooferze lanzar max 12

tomojer000 26 Lip 2016 15:07 1809 8
  • #1 26 Lip 2016 15:07
    tomojer000
    Poziom 17  

Witam. Chciałbym wymienić cewkę w subwooferze i mam co do tego pytanie. Jak dużo ma wystawać cewka w stanie spoczynku ? Naprawa cewki w subwooferze lanzar max 12

• #2 26 Lip 2016 15:25
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

W każdym głośniku środek wysokości cewki musi się idealnie pokrywać ze środkiem wysokości szczeliny.
    Musisz więc zmierzyć wysokość szczeliny, wysokość cewki i ustawić ją (cewkę) tak, żeby się te środki ze sobą pokrywały.

• #3 14 Sie 2016 15:49
    mateusz885
    Poziom 23  

bzdura! połowa wysokości uzwojenia cewki i połowa górnego nabiegunnika, a nie całej szczeliny.

• #4 14 Sie 2016 18:39
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

mateusz885 napisał:
    bzdura! połowa wysokości uzwojenia cewki i połowa górnego nabiegunnika, a nie całej szczeliny.

A czym jest szczelina? Jaką ma wysokość według Ciebie, jak nie wysokość nabiegunnika?

• #5 14 Sie 2016 21:55
    wkj
    Poziom 34  

mateusz885 napisał:

Kolega 398216 Usunięty dobrze mówi, ale trochę mało precyzyjnie się wyraził. Po 2 wypowiedzi mam nadzieje że wątpliwości zostały rozwiane i wiadomo o co chodzi?

Zapożyczony załacznik od kolegów z DIY audio.pl:

• #6 15 Sie 2016 15:33
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Wydawało mi się, ze każdy, kto chociaż z grubsza wie jak jest zbudowany głośnik, zrozumie o co chodzi. Jeśli wyraziłem się niejasno (chociaż nadal nie wiem jak bardziej precyzyjnie można było w dwóch zdaniach odpowiedzieć) - przepraszam.

• #7 15 Sie 2016 16:01
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

To problem zdefiniowania szczeliny mamy za sobą, teraz mamy poważniejszy problem skąd wziąść taką cewkę?

• #8 15 Sie 2016 16:15
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    skąd wziąść taką cewkę?

Kilka możliwości:
    Zdobyć z innego głośnika tego modelu. (czasem trafia się np. rozerwana membrana, pogięty kosz, a cewka cała)
    Zlecić naprawę zakładowi specjalizującemu się w takich naprawach. (jak fachowiec; to zrobi idealnie taką jak oryginał)
    Kupić chińszczyznę "na oko" wyglądającą podobnie i wkleić. (...i modlić się żeby wytrzymała do końca "okresu gwarancyjnego" po sprzedaniu takiego wynalazku na Allle... jako "Nówka sztuka, nieśmigana".)
    A najlepiej - kupić nowy głośnik. (koszt porównywalny z profesjonalnie wykonaną naprawą).

• #9 20 Sie 2016 16:56
    goraj krzysztof
    Poziom 26  

Dedykowane do tego głośnika cewki są dostępne na allegro. Nawijane w PL, z racji że jest to dosyć popularny u nas przetwornik. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME