Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie głośników estradowych z końcówką mocy speak on

DJ Evolution 28 Lip 2016 18:06 738 3
  • #1 28 Lip 2016 18:06
    DJ Evolution
    Poziom 7  

Witam posiadam Behringer INUKE 3000DSP oraz dwie kolumny dwudrożne po 8ohm.Problem leży w tym iż przełączam w sterowniku DSP na opcje bridge z stereo (oraz przepinam na odpowiednie wejście) nie widać reakcji tj z 2x450 powinno robić się 3000. Moim zdaniem problem leży w kablach ponieważ jak widać w załączniku należy zmienić w kablu,końcówce wejście z -1 na +2 (Speak-on). Prosiłbym o odpowiedź czy dobrze rozumuje gdyż nie chce spalić głośników a też nie wiem jak to będzie gdy przypadkowo przełączę na stereo a końcówka nadal będzie tak podpięta. Jak najlepiej się przed tym zabezpieczyć ,co mogę zrobić ?

w załączniku chodzi mi o pozycje bridge

• #2 28 Lip 2016 18:38
    marian133
    Poziom 36  

Na to by wychodziło, 1+ i 2+.

DJ Evolution napisał:
    Prosiłbym o odpowiedź czy dobrze rozumuje gdyż nie chce spalić głośników a też nie wiem jak to będzie gdy przypadkowo przełączę na stereo a końcówka nadal będzie tak podpięta.

Ustawiając końcówkę w mostek dajesz sygnał tylko z jednego kanału. Jak przełączysz na stereo to kolumna powinna przestać grać.

• #3 28 Lip 2016 18:59
    DJ Evolution
    Poziom 7  

Nie będzie tak że na wejście +2 pójdzie jakiś sygnał i spale głośnik, bo wtedy o ile się nie mylę wystąpi tam napięcie dodatnie. Jak to jest w profesjonalnym sprzęcie ,co musiałbym zrobić by kierować tym tylko za pomocą opcji w wzmacniaczu a nie zmieniając wejścia w końcówce?

• #4 28 Lip 2016 19:27
    marian133
    Poziom 36  

Tak naprawdę to powinno być tam dodatkowe gniazdo speakon do mostka.
    Jeśli zrobili tak jak zrobili, to chyba tylko dlatego żeby zaoszczędzić.
    Jest opisane jak jest opisane, zrób tak jak tam pisze.

To nie mój produkt abym tu teraz coś wymyślał.
    Zapytaj u producenta lub sam przetestuj na słabym wysterowaniu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME