Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe kolumny głośnikowe Tonsil, wybór zestawu.

troolmasters 04 Sie 2016 10:49 1311 27
  • #4 04 Sie 2016 12:09
    marian133
    Poziom 36  

troolmasters napisał:
    na forach same gbury

No nie wiem czy jestem gburem, raczej bardziej doświadczony niż Ty, dlatego odpisałem na pytanie ;)
    Nie zgadzasz się z tą opinią, w takim razie po co zadajesz pytanie?

troolmasters napisał:
    jak żeś taki mądry to daj fajny zestaw w rozsądnej cenie

Ależ proszę bardzo: http://diyaudio.pl/showthread.php/24374-quot-...-do-wyboru-do-koloru-%29-projekt-by-raven1985

Już słyszę pojękiwania, że za mały głosnik basowy i że tylko jeden, że z tego nie będzie "bassu"...
    Jak już pisałem, nie docenisz jakości skoro Tonsile to dla Ciebie najlepsze kolumny na świecie.

• #6 04 Sie 2016 12:41
    marian133
    Poziom 36  

-520zł za głośniki
    - + - 300zł za zwrotnice
    -akcesoria (terminale, bas reflexy, kable, śróbki itp.) + - 150zł
    -obudowy (w zalezności jak wykonane) od 200zł w górę.

Razem min. 1200zł.

Strasznie drogo, no i "bassu" nie będzie, kicha straszna :) lepiej kup sobie tonsile za 300zł, do słuchania łupanki jak talala.

• Pomocny post
    #7 04 Sie 2016 12:51
    wkj
    Poziom 34  

troolmasters napisał:
    Tonsil Ton 200 i tonsil Altus 300, to dobry zestaw do domu? Co sądzicie?

To miało by grać razem?
    Jaki metraż?
    Jaki sprzęt?
    Jaki rodzaj muzyki przeważał by?

Miałem obie te konstrukcje, niestety nie są to wyśmienite zestawy ale jakiś tam dźwięk generują. Im większa moc tym mniej efektywne na niskim poziomie głośności. W realu przy cichej grze wygrywają Ton 200.

• #8 04 Sie 2016 23:03
    troolmasters
    Poziom 6  

Tak razem

Około 20-25m kwadratowych

Mam technics su-500 ale możesz zaproponować inny ale tylko z marki technics

Raczej elekto techno

Możesz zaproponować inne kolumny ale mój budżet to 1000-1500 zł i chciał bym chociaż 4 dobre kolumn

A i kolega ma podobny zestaw ten sam wzmacniacz tylko on ma tonsil ton 200 i zeusy. Ale wzmacniacz daje rade i ładnie grają
    Albo nie zmieniając techncsa można go jakoś podkręcić czy coś jakieś końcówki mocy

Ps nie znam się na wzmacniaczach i ich parametrach.

• #9 04 Sie 2016 23:51
    goraj krzysztof
    Poziom 26  

Jedna para Ci w zupełności wystarczy. Nie mówię że sam kiedyś nie eksperymentowałem z czterema kolumnami :D Wzmacniacz na pewno do wymiany. Za słaby jak chcesz dobrego łomotu :D

• #10 05 Sie 2016 05:53
    wkj
    Poziom 34  

Moim zdaniem ten wzmacniacz jest za słaby na te kolumny co wymieniłeś.
    25 m kw. w zupełności wystarczy jedna para, jak kolega wyżej napisał. Dlaczego uparłeś się na 2 pary? No i dlaczego technics?

• #11 05 Sie 2016 13:20
    troolmasters
    Poziom 6  

Technics dlatego iż miałem już wiele wzmacniaczy ale żaden nie byl tak dobry jak technics

No ale jak za słaby anie ma dobrych wzmacniaczy z tej marki to czas na zmiany

A i jakie te kolumny wybrać tobsil ton 200 czy altus 300 czy jeszcze jakieś inne propozycje

Uparłem się na dwie pary bo chciałem mieć dobry łomot w domu :/

A technics su-v650 nie da rady

• Pomocny post
    #12 05 Sie 2016 13:37
    wkj
    Poziom 34  

Czy wybierzesz ton 200 czy altus 300 to "łomot" będzie taki sam. Z dwojga złego ja obstawiam za ton 200. Zajmują mniej miejsca, wzmacniacz v650 już jest mocniejszy, a nie myślałeś coś z rodziny vx, np. SU-VX700 lub 800? Sam mam technicsy, zbierane latami i zostawiłem sobie modele, które najbardziej mi odpowiadają.

Sam pod SU V670 miałem swego czasu 4 x ton200 w 25m kw. ale to było z 15 lat temu, wzmacniacz był do nich za słaby. Obecnie mam jedną wieżę, jeden zestaw głośnikowy w salonie ponad 30m kw i jest idealnie (też technics). Jakoś z wiekiem zapotrzebowanie na "moc" nie rośnie już tak jak za młodu, teraz przesunęło się to na "jakość".

• #13 05 Sie 2016 14:00
    troolmasters
    Poziom 6  

A jakieś lepsze głośnik możesz zaproponować jak mówisz se tonsil to łomot

Zorjetuje się z ceną tych su-vx i zobaczę czy miał bym środki na za kup takiego wzmacniacza

I jeszcze ile wat na kanał ma su-vx700 bo jego cena waha sie około 600 zł a moje środki to około 1100-1200 zł a chciałbym jakieś dobre głośniki i wzmacniacz.

Bo podobno su-v650 ma 140 wat na kanał

• #14 06 Sie 2016 09:30
    goraj krzysztof
    Poziom 26  

Ja z technicsów mogę Ci polecić SU-V6X. Miałem taki na warsztacie i to bardzo dobry piec jak na technicsy. Mocarny i z kopytkiem :D Poradzi sobie z chyba wszystkimi domowymi kolumnami. Na prawdę polecam.

• #16 06 Sie 2016 13:03
    marian133
    Poziom 36  

troolmasters napisał:
    Tylko ile kosztuje ten su-v6x

Ciężko sprawdzić w sieci?

Mocne wzmacniacze to np. Pioneery seri A-5xx w górę.

Proszę bardzo: http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-a-656-mkii-stan-bardzo-dobry-i6382983548.html

Lekko trzeszczący potencjometr dla majsterkowicza nie stanowi problemu.

• #18 06 Sie 2016 16:00
    marian133
    Poziom 36  

Ja już odpisałem w Twoim innym temacie.
    Ty szukasz kolumn do łupania, a łupanie z dobrym dźwiękiem się wyklucza.

Nie stać Cię (ani również mnie) na kolumny (na sprzęt, bo kolumny to nie wszystko) które będą grały bardzo głośno a przy tym miały dobrą jakość dźwięku.
    Poczytaj o zniekształceniach harmonicznych.

• #19 06 Sie 2016 16:18
    troolmasters
    Poziom 6  

Ale ja nie chce jakiś dobrych super z wysokiej pułki głośników chce żeby grały w miarę dobrze i głośno. Jak nie będę zadowolony z basu to kupię sobie jakiś subwoofer i wtedy będę się dowiadywać jakgo podpiąć i wszysko zależy mi narazie na głośnikach wmiare dobrych i glosnich i wzmacniaczu który da radę obsługiwać te głośniki i ten subwoofer

• #20 06 Sie 2016 16:40
    marian133
    Poziom 36  

troolmasters napisał:
    Ale ja nie chce jakiś dobrych super z wysokiej pułki głośników

A to co podałem to są głośniki z wysokiej pułki? http://diyaudio.pl/showthread.php/24374-quot-...-do-wyboru-do-koloru-%29-projekt-by-raven1985

No jeśli to dla Ciebie wysoka pułka to się nie dziwię że lubisz Tonsile.
    To co podałem to najtańsze kolumny w miarę przyzwoicie grające.
    Jeśłi chcesz większy głosnik basowy, to skopiuj mój projekt: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3163593.html

Jeśli nie jesteś w stanie skopiować takiej obudowy, to wykonaj podobną do obudów FX-200, tyle że szerszą, tak aby głośnik basowy się zmieścił na froncie i pochyl ją całą do tyłu.

I nie pytaj ile kosztują głosniki, bo zaraz któryś moderator się zdenerwuje i temat poleci do kosza.

• #27 06 Sie 2016 20:29
    troolmasters
    Poziom 6  

Chce głośniki które będą w miarę dobrze grały i głośno i bas to jest moje zapotrzebowanie ale jak sam mówisz ze taki za 500 zł nie wchodzi w grę to automatycznie rezygnuje z niego

Ale możesz ewentualnie podac jakiego suba szukać jak by mój budżet się powiększył

I czy Pioneer A-656 mk2 to dobry wybór

• Pomocny post
    #28 08 Sie 2016 18:53
    Zamerstary
    Poziom 26  

Tobie się nie na pomóc bo Ty chcesz po prostu wielkie kolumny, które będą głośno grały, do tego jakiś marny wzmacniacz Technicsa, i najlepiej subwoofer, a wszystko to chcesz upchać do klitki 25m kwadratowych... to po prostu nie zagra dobrze. Także cokolwiek wybierzesz to i tak spełnisz swoje oczekiwania, będzie głośno, bas będzie dudnił, Technics czerwony i przesterowany, czy nie o to chodzi?

Przepraszam, że się unoszę ale wszyscy Ci doradzają coś innego ale Ty i tak swoje.

Moderowany przez telecaster1951:

I na tym skończymy ten temat.
    3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME