Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice spin 6041, pekniety tryb

mbuska1 07 Sie 2016 19:12 1269 8
  • #1 07 Sie 2016 19:12
    mbuska1
    Poziom 2  

Witam,
    dzisiaj podczas zamykania bramy usłyszałem trzask w napedzie i po rozbiórce okazało się że poleciał plastikowy tryb z przekładni,
    Podobno oryginał tylko nice sprzedaje z silnikiem za 600zl,
    Ktoś może ma jakiś patent na to albo może leży to gdzieś w waszym złomie i chętnie to odsprzeda ?
    Napęd to tak jak w temacie Nice Spin 6041 , na początku roku strzelił dławik a teraz koło, normalnie super...
    Pozdr
    MB

Nice spin 6041, pekniety tryb Nice spin 6041, pekniety tryb

• #2 07 Sie 2016 22:28
    Rysiek2
    Poziom 32  

W trochę mądrzejszym zakładzie obróbki skrawaniem dorobią ci takie koło zębate i będzie wieczne.

• #3 07 Sie 2016 23:33
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

Jak wpiszesz w wyszukiwarce "części Nice" wyskoczy Ci kilka sklepów z częściami Nice. Silnik z przekładnią dostaniesz za około 300 zł....
    Dorobienie samej ślimacznicy oczywiście jest alternatywą, ale dość drogą biorąc pod uwagę, że w oryginale ( mogę się mylić ) jest na stałe wtopiony trzpień do zębatki łańcucha.
    Ponadto (jeżeli nie była to wada fabryczna tworzywa) pęknięcie mogło być spowodowane źle wyważoną bramą, zbyt mocno naciągniętym łańcuchem i/lub uszkodzonym łożyskiem i/lub obudową przekładni (pęknięciem).

• #4 08 Sie 2016 06:58
    mbuska1
    Poziom 2  

Dzięki za info natomiast sprawdzałem już sklepy z częściami i to jest 6m brama i dlatego jest tam założony napęd 6041 a ceny za ten silnik to się zaczynają od 600 niestety.
    Ale pomysł z dorobieniem napewno wykorzystam.

• #6 11 Sie 2016 22:49
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

I to jest włąśnie wkurzające w nice, kupisz drogie, bo ma być porządne , a potem pada jak by to był chińczyk za 400 zł. W nice zdarzają sie takie awarie jakie w innych markach nie mają mieć prawa wystapić i nie wystepują. Ostatnio w rocznym 3524 padł silnik i uszkodził płytę główną z wypaleniami jak w obwodzie 230V !!! Szmelc.
    Za 600 (!) zł to już kupisz drugi automat jak dobrze poszukasz, może słabszy, ale może trwalszy.

• #7 25 Kwi 2017 20:39
    ulan42
    Poziom 2  

może to już póżno z rada
    Miałem to samo i dałem dorobić
    Teraz mam z brązu już od trzech lat,chodzi super
    Tzn teraz rozpadło mi się mocowanie całego silnika,ale posklejałem,a nowe to chyba 70 zł a nie 600:)

• #8 29 Maj 2017 11:40
    marcintruszkowski
    Poziom 1  

Witam, Ulan42, czy mógłbyś dać jakiś namiar gdzie dorobić taką zębatkę. Myślałem o wydrukowaniu takiej w 3d ale zęby do trzpienia są za drobne.... Dzięki za pomoc!

• #9 29 Maj 2017 18:31
    ulan42
    Poziom 2  

To dorabiałem w Bielsku w BEF-MONT na ul Podwale
    ale myślę że każdy zakład ślusarski to zrobi,no z dobrą tokarka

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME