Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie są parametry głośnika niskotonowego w kolumnie Technnics SB-EH 600

m.a.r.i.o.79 11 Sie 2016 12:23 993 14
  • #1 11 Sie 2016 12:23
    m.a.r.i.o.79
    Poziom 3  

Witam szanownych kolegów, jak w temacie czy ktoś z was zna dokładne parametry głośnika niskotonowego, który siedzi w kolumnie Technnics SB-EH 600? Chodzi mi o moc muzyczną, znamionową i o wszystko co jeszcze może być przydatne do budowy małego subwoofera, do którego mam zamiar wsadzić dwa takie głośniczki.
    Pozdrawiam i liczę na wasze zaangażowanie.

• #3 11 Sie 2016 13:47
    m.a.r.i.o.79
    Poziom 3  

Powiem tak mam podpięte dwie kolumny SB-EH 600 pod wieżę SA-EH500, którą mam podpiętą pod wieżę SA-DV170 i ta druga wieża ma wyjście na subwoofer więc podłączyłem pod nią pierwszą wieżę i dwie kolumny SB-EH 600 i pracuje mi to jako subwoofer, nawet dość fajnie to gra ,a że nie mam funduszy na zmianę sprzętu i bardzo mały pokój to nie mam gdzie trzymać tylu kolumn dlatego chcę zbudować suba.P.s zdaję sobie sprawę że to nie są głośniki subniskotonowe,ale do mojego słuchania w zupełności mi wystarczą.
    Pozdrawiam

• #5 11 Sie 2016 19:25
    m.a.r.i.o.79
    Poziom 3  

Żeby to zrobić idealnie to muszę policzyć w litrach pojemność obudów, i zwymiarować w litrach bas refleksy,głośniki średnio,nisko i wysokotonowe,następnie od całego litrażu kolumny muszę odjąć litrażu głośników wewnątrz oraz bas refleksu i otrzymam wynik tak???

• Pomocny post
    #6 11 Sie 2016 20:06
    marian133
    Poziom 36  

m.a.r.i.o.79 napisał:
    Żeby to zrobić idealnie to muszę policzyć w litrach pojemność obudów

Tak.

m.a.r.i.o.79 napisał:
    zwymiarować w litrach bas refleksy

Tego nie trzeba gdyż będą takie same.

m.a.r.i.o.79 napisał:
    głośniki średnio,nisko i wysokotonowe,następnie od całego litrażu kolumny muszę odjąć

Tylko średnio i wysokotonowy, basu nie licz gdyż będzie taki sam.

Tak w ogóle to po prostu od tej obudowy odejmij tylko głośnik średniotonowy i tyle.
    0,5L w jedną czy w drugą stronę nie robi, ale lepiej żeby obudowa była ciut większa niż za mała od tej oryginalnej.

• #7 12 Sie 2016 12:11
    m.a.r.i.o.79
    Poziom 3  

Policzyłem wszystko dokładnie (mam nadzieję) i wyszło mi że obudowa po odliczeniu głośników średniotonowego i wysokotonowego ma 14 litrów tak więc nową obudowę w teorii powinnem zrobić na 28-30 litrów tylko teraz pytanie czy dać dwa oryginalne bas refleksy czy jeden dwa razy większy?

• Pomocny post
    #8 12 Sie 2016 13:16
    marian133
    Poziom 36  

m.a.r.i.o.79 napisał:
    tylko teraz pytanie czy dać dwa oryginalne bas refleksy czy jeden dwa razy większy?

Bez różnicy, tyle że ten jeden większy to nie będzie 2x średnica i 2x długość.
    Przykładowo masz dwie rury po 5cm średnicy i 20cm długości, to aby strojenie było takie same przy jednym porcie, musi on mieć średnicę 7,5cm i długość 22cm.

Podaj wymiary Twoich portów, obliczę jakie wymiary powinien mieć jeden a ty już sam zadecydujesz jakie dać, czy jeden czy dwa.

• #9 12 Sie 2016 16:57
    m.a.r.i.o.79
    Poziom 3  

Jeden port ma 5cm średnicy, a długość całkowita to 10,5cm ponieważ 1,2 cm ma grubość ścianki kolumny więc port wewnątrz po długości ma 9,3cm.
    Pozdrawiam

Dodano po 10 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie może trochę głupio zabrzmi ale jak sądzisz czy gdybym wykonał skrzynie na wzór Tonsil Aktiv 250 tylko oczywiście o odpowiednich wymiarach i te dwa głośniki wpakował na dół tak jak w Tonsilu i jeden odpowiedni bas refleks zamontował też tak jak w Tonsilu to zagra to jakoś czy lepiej zrobić skrzynie według symulacji programu?

• #10 12 Sie 2016 17:35
    marian133
    Poziom 36  

Jeden port przy obudowie 30L powinien mieć 7,5cm średnicy i 10cm długości.

m.a.r.i.o.79 napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanie może trochę głupio zabrzmi ale jak sądzisz czy gdybym wykonał skrzynie na wzór Tonsil Aktiv 250 tylko oczywiście o odpowiednich wymiarach i te dwa głośniki wpakował na dół tak jak w Tonsilu i jeden odpowiedni bas refleks zamontował też tak jak w Tonsilu to zagra to jakoś czy lepiej zrobić skrzynie według symulacji programu?

Nie zrobisz symulacji jak nie masz parametrów głosnika.
    Taką obudowę możesz zrobić, nie ma problemu.

• #11 12 Sie 2016 18:47
    m.a.r.i.o.79
    Poziom 3  

Ok no to jeszcze jedno,będę robił taką właśnie obudowę jak ma Tonsil Aktiv 250 czyli band pass 30 litrów no ale jak ją w miarę dobrze wykonać tzn chodzi mi o wymiary ponieważ ma mieć 30 litrów a jak wiadomo można różnie to zwymiarować aby taki litraż uzyskać

• #12 12 Sie 2016 19:12
    marian133
    Poziom 36  

m.a.r.i.o.79 napisał:
    będę robił taką właśnie obudowę jak ma Tonsil Aktiv 250 czyli band pass

Przepraszam, wkradło się nieporozumienie gdyż myślałem o innej konstrukcji Tonsila i zapomniałem wykasować to zdanie o obudowie band pass na końcu postu:) (już wykasowane)

To nie band pass tylko zwykły bas reflex.
    Cała reszta mojego wczesniejszego postu jest poprawna.

m.a.r.i.o.79 napisał:
    jak ją w miarę dobrze wykonać tzn chodzi mi o wymiary ponieważ ma mieć 30 litrów a jak wiadomo można różnie to zwymiarować aby taki litraż uzyskać

Przy takiej konstrukcji (bryle) nie ma znaczenia czy sub będzie miał podstawę kwadratu czy prostokąta, ważny jest litraż i strojenie.

• #13 12 Sie 2016 20:56
    m.a.r.i.o.79
    Poziom 3  

Wracam jeszcze do twojego wcześniejszego postu:
    "Przykładowo masz dwie rury po 5cm średnicy i 20cm długości, to aby strojenie było takie same przy jednym porcie, musi on mieć średnicę 7,5cm i długość 22cm."
    "Jeden port przy obudowie 30L powinien mieć 7,5cm średnicy i 10cm długości."
    Wracając do pierwszej wypowiedzi to nie wiem czy to dobrze rozumiem ale wygląda to jakby po przeliczeniu powiększały się obie wartości: średnica o 2,5cm oraz długość o 2cm a przy moich oryginalnych powiększyła się tylko średnica o 2,5 cm natomiast długość uległa skróceniu o 0,5cm. Nie wiem być może ja się na tym kompletnie nie znam i faktycznie porty przelicza się do wielkości obudowy lecz myślałem że przelicza się poprostu oryginalne dwa na jeden.

• #14 12 Sie 2016 21:17
    marian133
    Poziom 36  

m.a.r.i.o.79 napisał:
    Wracając do pierwszej wypowiedzi to nie wiem czy to dobrze rozumiem ale wygląda to jakby po przeliczeniu powiększały się obie wartości: średnica o 2,5cm oraz długość o 2cm a przy moich oryginalnych powiększyła się tylko średnica o 2,5 cm natomiast długość uległa skróceniu o 0,5cm.

Po prostu ten "przykład" liczyłem na szybko, a po podaniu przez Ciebie wymiarów, dokładnie ;)

Strojenie oblicza się do obudowy, ponieważ stroi się obudowę a nie głośnik. Gdy zwiększasz obudowę i chcesz zachować strojenie, to trzeba skrócić port.

• #15 12 Sie 2016 22:08
    m.a.r.i.o.79
    Poziom 3  

Ok dzięki wielkie za info na chwilę obecną temat uważam za zamknięty.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME