Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto inwestowac w zestaw naprawczy glosnika JBL 2226h??

szop_17 19 Sie 2016 10:04 1413 9
  • #1 19 Sie 2016 10:04
    szop_17
    Poziom 9  

Nabyłem głośnik JBL 2226h, który że tak powiem śmiesznie się zachowuje. Początkowo podłączyłem go i grał normalnie nie katowałem go raptownie przestał grać. Pózniej znowu zaczął grać i tak na przemian, próbowałem podłaczac go na krótko tzn. zdjełem kopółke nie grał po czym spróbowałem podłaczyc pod terminal w głosniku, grał przez pare sekund i znów cisza. Głosnik nie jest pierwszej młodosci kopulka byla zrobiona z jakiejś mieszanki wikolu i papieru co jest bezsensem wiec ja oderwałem bo miała masę i umożliwiła mi dostanie jak wyżej. Ogółem membrana, zawieszenie górne i dolne wygląda jakby była długo przyciśnieta, cofnieta w strone magnesu jakby membrana nie była na swoim miejscu. Czy jest warto inwestować w naprawę tego głośnika bo zestaw naprawczy kosztuje około 500 zl, czy w tej cenie poprostu kupic coś innego. Bo jak wyżej napisalem glosnik jest niby sprawny a jednak nie. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
    Ewentualnie moge wstawic zdjęcie głośnika.
    Bartek

• Pomocny post
    #2 19 Sie 2016 17:01
    DjMapet
    Poziom 42  

Wstaw fotki.
    Sprawdź dokładnie lice, łączące terminal głośnika z cewką.

Pozdrawiam.,

• #3 20 Sie 2016 03:59
    karo9522
    Poziom 13  

Na 100% jest cewka spalona

• #4 20 Sie 2016 10:20
    szop_17
    Poziom 9  

Czy warto inwestowac w zestaw naprawczy glosnika JBL 2226h?? tak jak napisał DjMapet lico nie łaczy z cewka na membramie bo poprzednik jakoś prymitywnie to polutował. Lecz pozostaje kwestia membrany i zawieszenia dolnego ktore nie jest w pozycji 0 tylko odchodzi w stronę magnesu Czy warto inwestowac w zestaw naprawczy glosnika JBL 2226h?? Czy warto inwestowac w zestaw naprawczy glosnika JBL 2226h?? Czy warto inwestowac w zestaw naprawczy glosnika JBL 2226h??
    I co o tym sądzicie drodzy forumowicze?? po podlaczeniu głosnik nie stuka w nadbiegunnik cewką ale to nie jest jak mniemam jego naturalne położenie i ciekawe czy przekłada się to na jakość i efektywność głośnika.

• Pomocny post
    #5 20 Sie 2016 15:31
    DjMapet
    Poziom 42  

Głośnik porządnie odkurz i wyczyść, zaklej (ja w tym celu używam taśmy malarskiej) otwór membrana-cewka, by nic nie dostało się do szczeliny magnetycznej. Następnie zeskrob/oderwij klej w miejscu gdzie lica przylutowana jest do cewki, odtłuść końcówkę licy oraz drutu (blaszki?) cewki i zlutuj porządnie. Odtłuść miejsce lutowania z topnika (denaturatem, spirytusem) i zalej kilkoma kroplami butaprenu. Przyklej kopułkę.

szop_17 napisał:
    pozostaje kwestia membrany i zawieszenia dolnego ktore nie jest w pozycji 0 tylko odchodzi w stronę magnesu

Widocznie głośnik sporo czasu przeleżał membraną do góry, w bardzo niesprzyjających (wilgoć) warunkach i kto wie, czy na nim coś nie leżało.
    Zaaplikuj go do odpowiedniej paczki i początkowo nie obciążaj pełną mocą. Poszukaj w sieci w jakich paczkach był stosowany i zbuduj mu domek o podobnym litrażu i strojeniu. Tymczasem, przechowuj go membraną do dołu. No i nie obciążaj głośnika dużą mocą bez obudowy!
    karo9522 napisał:
    ciekawe czy przekłada się to na jakość i efektywność głośnika.

W jakimś stopniu na pewno, ale jak gra, to nie przejmował bym się tym zbytnio.
    To dobry głośnik, stosowany w profesjonalnych paczkach, więc w razie czego, nowy recon kit opłaci się do niego kupić.

Pozdrawiam.

• #6 20 Sie 2016 20:10
    szop_17
    Poziom 9  

Dziękuje bardzo, przelutowałem jeszcze przed Pana odpowiedzią. Po zlutowaniu zakleiłem poxipolem bezbarwnym a żeby sie nie rozkleiło. Mimo zabezpieczenia drobinka dostała sie do cewki ale udało mi się ją usunać. Głośnik podłaczylem jak narazie pod amplituner yamahy 100w przy 8ohm pod filtrem dolnoprzepustowym wiec chyba od tego mu się nic nie stanie jeśli kiedyś potrafił przyjąć 600w. Jeszcze raz dziekuję za pomoc. Głośnik jeszcze spróbuje wyprowadzić do pozycji 0 mechaniczie lecz nie przesadzajac żeby całkiem nie odkształcić tego co zostało.
    O postępach napisze za jakiś czas czy udało mi sie uzyskac oczekiwany efekt po czym zamknę temat.
    Pozdrawiam, trzymajcie kciuki :)

• #7 21 Sie 2016 02:45
    ven0n
    Poziom 11  

Jeśli nie przykleiłeś kopułki, to wstaw kilka wkładek(np z papieru) tak, żeby dało się zablokować cewkę i ustaw w pozycji 0. Możesz to zostawić na kilka dni, albo podgrzać porządnie resor dolny np suszarką i po kilku godzinach wyjąć podkładki i sprawdzić czy zostało tak jak ustawiłeś.

• #8 21 Sie 2016 09:00
    szop_17
    Poziom 9  

Żałuje że nie wpadłem na ten pomysł sam wcześniej bo jest przedni :) ale niestety wkleiłem już płaską kopułke i będe musiał kombinować inaczej niestety :(

• #9 06 Lut 2017 21:32
    szop_17
    Poziom 9  

Trick z suszarką zadziałał lecz za krotko głośnik przytrzymałem w pozycji docelowej zbyt krotko i po godzinie sie cofna ale w mniejszym stopniu powtórzę ten sam zabieg z powodzeniem :) zbudowałem mu domek skrzynia (jbl 4507) ... 4 x br jako solowy głośnik podłączony pod filtr dolnoprzepustowy w formie suba choć w sumie do tego celu myślę że niezbyt się nadaje ale radzi sobie nie tak źle :) pozdrawiam :)

• #10 07 Lut 2017 00:03
    mmaker
    Poziom 18  

Tu na opadniętą membranę niestety nie ma ratunku. To już jest zmęczenie materiału, głośnik ma swoje lata więc nie ma się co dziwić. Grał oczywiście będzie, ale nie liniowo. Najlepiej jest wymienić całość jeśli jest na rynku zestaw recone-kit albo pogodzić się z faktem ;)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme