Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dylemat między wielkością, a jakością tv

ozinho 19 Sie 2016 12:36 1164 10
  • #1 19 Sie 2016 12:36
    ozinho
    Poziom 4  

Witam,
    Niedługo przeprowadzka i pojawiła się chęć zakupu nowego tv. Myślałem sobie żeby nie zwracać aż tak bardzo uwagi na jakość (chodziło mi o zakup 55 calowego tv), ale przeglądając opinie, testy itd. pomyślałem, że może jednak wybór mniejszego tv z lepszą matrycą itp. będzie lepszym rozwiązaniem. Chodzi mi o tv z zakrzywionym ekranem (jestem ciekaw co Wy sądzicie o zakrzywionych ekranach) Na tą chwilę mam dylemat między Samsung UE55KU6670S oraz Samsung SUHD UE49KS7500S, ale nie "zamykam" się tylko na Samsungi. Może macie jakieś inne propozycje, jaka jest Wasza opinia?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 30m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-4,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung ES6800 Smart 3D LED 46 cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Zakrzywiony ekran - wymysł żony ;-) - no bo przecież ma ładnie wyglądać :-P - choć może da radę tego uniknąć bo to jednak dodatkowy wydatek
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+
    10 .Jakie urządzenia? dekoder, kino domowe samsunga
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie ma znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Ewentualnie Youtube
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
    16. Preferencje co do marki? Samsung, Sony, ale inne marki też wchodzą w grę
    17. Preferencje co do wielkości? 55 - ewentualnie mniejszy ze względu na jakość
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? "rozmywanie" obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000 - 5500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie musi mieć 3D

• #2 19 Sie 2016 12:49
    vigo
    Poziom 20  

Z tych dwóch zdecydowanie SUHD UE49KS7500S z matrycą 120Hz
    Samsung UE55KU6670S to matryca 60Hz, nie nadająca się do sportu.
    Zakrzywienie? Jak dla mnie marketingowa ściema nie wnosząca zupełnie nic. No może poza ciekawym wyglądem i możliwością pochwalenia się przed sąsiadami...

Jeśli jednak prosty, to zwróć uwagę tez na: Panasonic DX750/780

• #3 19 Sie 2016 14:36
    Mikolaj_pl
    Poziom 16  

Warto przepłacać za UHD?

• #4 19 Sie 2016 14:56
    ozinho
    Poziom 4  

Mikolaj_pl napisał:
    Warto przepłacać za UHD?

Faktycznie ten format nie jest na tą chwilę zbyt popularny, a w tv to zapewne za 5 albo i więcej lat zacznie się pojawiać, ale jakoś te modele - szczególnie z 7 serii samsunga zwróciły moją uwagę. Jakieś propozycje dobrych, większych tv z formatem fhd.

• #5 19 Sie 2016 18:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przecież do tej odległości to i 55" jest za mały.
    I masz modele 55" 4K i 100 Hz które się mieszczą cenowo.
    Oczywiście za warto dopłacać !
    Chyba że telewizory w domu wymieniasz co 2- 3 lata.
    A tak za 3 lata nie odtworzysz żadnych materiałów 4K które będą dostępne. A modele obecne full hd mocno spadną w cenach , nawet jak będziesz chciał sprzedać.
    A HDR - w full HD zapomnij...
    W podanej klasie cenowej masz bardzo dobre modele nowe 4K, 100Hz i z extra wyposażeniem.

• #6 19 Sie 2016 18:33
    vodiczka
    Poziom 42  

ozinho napisał:
    Myślałem sobie żeby nie zwracać aż tak bardzo uwagi na jakość (chodziło mi o zakup 55 calowego tv), ale przeglądając opinie, testy itd. pomyślałem, że może jednak wybór mniejszego tv z lepszą matrycą itp.
    Nie patrz na opinie, kieruj się tym czy bardziej ekscytuje cię wielkość czy jakość? :)
    Ja stawiam na jakość obrazu, co do wielkości wystarcza mi 40 cali.
    ozinho napisał:
    (jestem ciekaw co Wy sądzicie o zakrzywionych ekranach)
    Moim zdaniem zakrzywiony ekran ma przewagę nad płaskim ale dopiero od 70 cali w górę.
    Celem zakrzywionego ekranu jest jednakowa odległość od oczu zarówno środka ekranu jak i jego brzegów. Małe, zakrzywione ekrany to zwykła ściema. Wystarczy porównać promień ich krzywizny z odległością z jakiej zazwyczaj się je ogląda. Są wygięte bardziej niż powinny :)

• #7 19 Sie 2016 19:13
    Jawi_P
    Poziom 28  

vodiczka napisał:
    Moim zdaniem zakrzywiony ekran ma przewagę nad płaskim ale dopiero od 70 cali w górę.
    Celem zakrzywionego ekranu jest jednakowa odległość od oczu zarówno środka ekranu jak i jego brzegów. Małe, zakrzywione ekrany to zwykła ściema. Wystarczy porównać promień ich krzywizny z odległością z jakiej zazwyczaj się je ogląda. Są wygięte bardziej niż powinny :)

Być może i od 70 cali, ale problem jest taki, że trzeba siedzieć przed telewizorem na wprost, bo ten siedzący pod pewnym kontem ma gorzej niż przy prostym ekranie.
    Ja zmieniałem TV jakieś 3-4 miesiące temu. Sam prawie nie oglądam TV, ale żona... :) O zakrzywionym nawet nie było mowy, nigdy w życiu.

• #8 19 Sie 2016 19:52
    vodiczka
    Poziom 42  

Jawi_P napisał:
    Być może i od 70 cali, ale problem jest taki, że trzeba siedzieć przed telewizorem na wprost, bo ten siedzący pod pewnym kontem ma gorzej niż przy prostym ekranie.
    Idealnie na wprost nie trzeba, podobnie jak w kinie z panoramicznym zakrzywionym ekranem nie trzeba było siedzieć dokładnie pośrodku rzędu ale 4 miejsca w bok już było mniej komfortowo.
    Gdybym miał gdzie wstawić 110 calowy telewizor to tylko "pozytywnie zakrzywiony" :)

• #9 19 Sie 2016 20:11
    ozinho
    Poziom 4  

LOCOLOCO napisał:
    Przecież do tej odległości to i 55" jest za mały.
    I masz modele 55" 4K i 100 Hz które się mieszczą cenowo.
    Oczywiście za warto dopłacać !

W podanej klasie cenowej masz bardzo dobre modele nowe 4K, 100Hz i z extra wyposażeniem.

Jeśli możesz podaj przykłady jakie modele według Ciebie są najlepsze.
    Dzięki z góry

• #10 20 Sie 2016 11:13
    ozinho
    Poziom 4  

Tak na szybko te modele zwróciły moją uwagę - przestaję myśleć o zakrzywionym ekranie :-)
    SONY KD-55XD8577
    PANASONIC TX-58DXM710
    LG 60UH6507
    SAMSUNG UE55KS7000S - przekracza budżet
    LG 55UH7707
    PANASONIC TX-58DX700E
    Philips 55PUS6561/12
    Philips 55PUS7181/12

• #11 24 Sie 2016 00:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie