Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomóżcie w wyborze TV50 - 55 cali do gier

braxinho 24 Sie 2016 00:22 570 6
  • #1 24 Sie 2016 00:22
    braxinho
    Poziom 3  

czesc, chcialbym kupic niezawodny TV, który posłuży mi na na parę dobrych lat, z niskim input lagiem i dobrym odwzorowaniem kolorów i czernią. Oczywiście filmy też chcialbym na tym sprzęcie oglądać.

Chodzą mi po głowie następujące modele, ale im dalej w las tym więcej drzew i powoli zaczynam głupieć, choćby dlatego, że nazewnictwo telewizorów jest chyba specjalnie stworzone po to, by ludzie się z łatwością z tym gubili.

Czy warto kupować 4k do gier? Słyszałem, że nie bo są wolniejsze niż dobre fullhd, oraz zupełnie przeciwne opinie. Czy w poniższych telewizorach z poniższych półek cenowych są znaczące różnice?

1 półka cenowa:

Panasonic TX-50CX700E - 3500zł 4K
    Samsung UE55H6400 - 3200zł Full HD
    Samsung 50JU6800 - 3400zł 4K

2 półka cenowa:

Sony KDL-55W805C - 4000zł Full HD
    Samsung UE55JU6500- 4300zł 4K

3 półka cenowa:

Panasonic TX-55CX750E - 5000 zł 4K
    Sony KD-55XD8505 - 6000zł 4K
    Samsung UE55KS7000 - 6000zł 4K

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    ok 25 - 30 metrów
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2,5 - 3 metry
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    jedna/dwie
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    filmy na wprost, czasem mozna zerknąć na wiadomosci pod dużym kątem, ale nie musze miec super jakości pod tym kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Ma wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    za dnia raczej mocno, telewizor na scianie prostopadlej do okna w niewielkiej odleglosci od okna, okna od zachodu
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    internet, był dobry do grania na ps4, żeby można było z niego korzystać jako monitor do komputera.
    dekoder mpgeg4, dobre glosniki, dobra czerń, niski imput lag -ponizej 40.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    nie wiem , jakas kablówka:)
    10 .Jakie urządzenia?
    ps4
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    ok 2 godzin w normalnym trybie, przy graniu moze byc dluzej np 10 - ale to sporadycznie.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - jakosc obrazu interesuje mnie glownie przy filmach, a plynnosc przy grach, więc taką matrycę żeby były lepsze kolory, jak przygaszę swiatlo
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    dokumenty, wiadomosci
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    sporadycznie
    16. Preferencje co do marki?
    tylko powazne firmy: Sony, Panasonic, ewentualnie Samsung, Toshiba
    17. Preferencje co do wielkości?
    miedzy 50 a 60 cali - mysle ze 55 jest w punkt
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    nie moze być głośny- bez jakis buczen, czy szumow, słaba czerń, nienaturalne kolory
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    nie chialbym wydac więcej niz 5000 zł, najbardziej interesuje mnie zakup w okolicach 3000-4000 - gdyby znalazła się perełka mogę dać więcej.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie wiem co to aktywne/pasywne 3d - nie potrzebuje 3d wcale, chyba ze TV jest ok i akurat je posiada, to mi nie przeszkadza.

• #2 24 Sie 2016 00:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z powyższych - jeśli już jesteś w tej klasie cenowej to :
    - Samsung 55KS700
    - Panasonic 58DX750
    - Philips 55pUS7101
    - Philips 55pUS9109
    - Sony 55XD8505

• #3 24 Sie 2016 22:45
    braxinho
    Poziom 3  

przeczytalem ostatnio artykuł, w którym autor podważa sens kupowania 4k (pomijam oszukane 4K)- ze bitrate materialów dostepnych obecnie nawet przy 4k i tak sprawia, ze to nie jest prawdziwe 4k, ze generalnie to marketingowy chwyt i ze z metra różnica jest niezauwazalna w porównaniu z full hd więc totalnie się nie opłaca.

Patrząc na parametry i stosunek jakosci do ceny to SONY 55'' KDL55W809C wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem, widzę że Pan poleca mi z Sony TV z 4k, kóry jest ponad 2000 zł droższy. Warto?

Dodano po 22 [minuty]:

z drugiej strony teraz czytam o tych soniaczach i co następuje: clouding, zawieszki systemu, opinie, że w Wiedzmina sobie nie pogram bo za słabe bebechy (Czyli 2 rdzenie, 2GB ramu), słaba czerń.
    Co w takim razie? Ile musze wydać, żeby mieć dobry sprzęt (4 rdzenie, więcej ramu), bo nie chcialbym się frustrować, że wydam kupę kasy i otrzymam gówno zapakowane w złoty papierek...

• #4 24 Sie 2016 23:24
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To nie jest prawda.
    Autor nie zauważył w takim razie że technologia zmienia się tempie o który ma mało pojęcia.
    Za 2-3 lata będzie tysiące materiałów 4K.
    Jeśli wymieniasz telewizory jak tradycyjny Polak co 6-8 lat, to nic nie zobaczysz na fullhd, bo telewizor nie obsłuży w ogóle sygnału.
    Dodatkowo i tak dzięki upscalowaniu już dziś obraz na 4K jest wyraźniejszy niż na modelach fullhd.
    Pytanie co ile lat wymieniasz TY telewizory w domu ?
    Bardzo ważny jest niestety również HDRT i kodek VP9.

Modele które Podałem nowe - to wszystko mają.
    Wybór należy do Ciebie.

• #5 24 Sie 2016 23:36
    braxinho
    Poziom 3  

generalnie raczej bede go używał aż nie padnie:)
    chcialbym tylko, zeby telewizor mial odpowiednio mocne bebechy, żeby mnie nie irytował przy graniu a wieksza matryca chyba wymaga lepszego procesora - pytanie czy wspomniane modele są na tyle mocne?

• #6 24 Sie 2016 23:42
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tak, te podane dadzą radę.
    Do grania liczy się input Lag. I tu wszyscy producenci w tym roku stanęli na wysokości zadania.
    Na wszystkie model masz specjalną cenę i z kalibracją profesjonalną gratis.

• #7 25 Sie 2016 18:20
    Dojt
    Poziom 8  

Czesc,

Ja jakies pol roku temu takze szukalem TV do gier.
    Moj wybor padl na Sony KDL48.... (dalej nie pamietam).
    Generalnie Soniacze sa zdecydowanie najlepsze do gierek ze wzgledu na bardoz niski input lag. Te z serii KDL maja na poziomie 20ms, co w porownaniu z 40-50 jak to bywa wwiekszosci modeli innych producentow jest wynikiem znakomitym.
    Ma to oczywiscie ogromne znaczenie podczas gry online, ale dla porownania gralem w Wieska na dwoch innych telewizorach i czulem minimalne opoznienia + jakies dziwne rozmywanie sie obrazu. No Sony jest idealnie. Bardzo dobrze sobie sobie radzi z szybkimi scenami.
    A obraz to mozna sobie zobaczyc w sklepie. Mi bardzo przypadl do gustu, a mialem wczesniej przez kilka lat plazme.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME