Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baza danych (informacji) naukowych - gdzie znaleźć?

matka5432 24 Sie 2016 23:19 675 4
  • #1 24 Sie 2016 23:19
    matka5432
    Poziom 9  

Witam, mam proste pytanie:

Gdzie szukać informacji naukowych?

Chodzi o to, że często kiedy planuję jakiś projekt, brakuje mi pewnych informacji z oficjalnych i pewnych źródeł - skład chemiczny różnych planet, wykres zależności przepuszczalności fal różnych długości od danego materiału z którym mają kontakt (spektroskopia), zależność temperatury przechodzenia danej substancji w dane stany skupienia od ciśnienia itp.

Dobrze by było mieć dostęp do jakiejś bazy danych gdzie są wypisane wszystkie wartości, różne charakterystyki itp. W końcu naukowcy wysyłający np łazika na Marsa muszą skądś wiedzieć jakie jest promieniowanie na Marsie, aby uniknąć zniszczenia elektroniki, albo znać ciśnienie i temperaturę parowania substancji, żeby przykładowo jakiś elektrolit nie wyparował...

• #2 24 Sie 2016 23:28
    301563
    Usunięty  
  • #3 25 Sie 2016 00:05
    matka5432
    Poziom 9  

Alpika nie jest to odpowiedź jakiej się spodziewałem, ale jest to odpowiedź zadowalająca. Zrozumiałem, że nie ma czegoś takiego jak baza danych wielu informacji naukowych, a naukowcy znają się na konkretnej dziedzinie i jeśli czegoś nie wiedzą, to wiedzą gdzie się tego dowiedzieć.
    Jeśli chodzi o treść pytania, to bardziej nie jestem w stanie go zawęzić, ponieważ wtedy nie zmieściłby się w nim cały przekaz - nie chciałem dowiedzieć się konkretnej informacji, ale dowiedzieć się gdzie na przyszłość mam ich szukać, ponieważ sprawia mi to problem. A może problemem jest fakt, że moje zainteresowania są zbyt rozbieżne? :D

• #4 25 Sie 2016 00:18
    301563
    Usunięty  
  • #5 25 Sie 2016 00:29
    matka5432
    Poziom 9  

Cytat:
    Nie zawsze ale ... nie niemożliwe. Od mechaniki samochodowej do elektroniki bardzo blisko :-) a o elektryce to już nie wspomnę :-)

W takim razie od fizyki do informatyki, czy od kosmonautyki do elektroniki aż tak daleko chyba nie ma :)

Dzieki Alpika trochę rozjaśniłeś temat i mogę go uznać za rozwiązany :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme