Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa szlifierki taśmowej.

Kamilosław 2 29 Sie 2016 20:40 2712 1
  • #1 29 Sie 2016 20:40
    Kamilosław 2
    Poziom 10  

Witam.
    Chcę zbudować szlifierkę taśmową. Coś takiego:
    Budowa szlifierki taśmowej. Budowa szlifierki taśmowej.
    1. Silnik 3-fazowy 1,1 albo 1,5 kW, 2800 obr/min, gniazdo 16 A
    2. Rolki: myślałem o poliamidowych od wózka paletowego, ale podobno trzeba w nich wymieniać łożyska? Ludzie robią z rolkami aluminiowymi, tylko gdzie takie można dostać? Rolka napinająca musi być grubsza od pozostałych bo trzaba ją stoczyć w kształt baryłki.
    3. Rolka napędowa: Jak ją wykonać? Mam taką końcówkę na wałek do której można na śruby przykręcić koło napędowe, tylko z czego je zrobić? Czy sklejka wytrzyma 2800 obr/min? Na zdjęciu jest rolka napędowa z aluminium lae nie wiem czy taką można kupić, czy trzaba zrobić?
    4. Umiem spawać mam przecinarkę plazmową i inne potrzebne narzędzia.
    Proszę o pomoc.

• #2 29 Sie 2016 21:14
    supchem
    Poziom 21  

Kamilosław 2 napisał:
    2. Rolki: myślałem o poliamidowych od wózka paletowego, ale podobno trzeba w nich wymieniać łożyska? Ludzie robią z rolkami aluminiowymi, tylko gdzie takie można dostać? Rolka napinająca musi być grubsza od pozostałych bo trzaba ją stoczyć w kształt baryłki.

Rolka napinająca może być mniejszej średnicy. Na alledrogo można kupić gotowe koła do szlifierek taśmowych oblane gumą z "bieżnikiem" ale są drogie. Poliamid też nie jest tani.
    Ja planowałem też zrobić taką szlifierkę, chciałem użyć właśnie silnik z obrotami ok 2800. Sprawdziłem fabryczne szlifierki i prędkość taśmy wynosiła ok. 29 m/s lub ok. 14,5 m/s. By uzyskać 29 m/s przy obrotach ok. 2800 średnica koła napędowego wynosi ok. 195 mm, dla 14,5 m/s jest to ok. 98 mm.
    W rolkach od paleciaka są słabe łożyska i trzeba wymienić na inne bo te się grzeją. Kolega ma taką szlifierkę na takich rolkach, ale mówił że nie wymienił bo dużo nie szlifuje i muszę przyznać że nawet mu to fajnie działa.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme