Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer pasywny na EW120

nelik1987 07 Lip 2005 13:16 6884 17
  • Na wstępię poweiem ze to nic specjalnego ale zawsze sub i warto go pokazać robiłem już nacznie ładniejsze suby ale ze względu na goniacy mnie czas realizaci zamówienia dla mojego kuzyna nie wyszło to najpiękniej.

skrzynia zamknięta około 60 litrów
    wytłumienie - gąbka 1cm i watolina prawie w całej obiętosci skrzyni (bardzo luźno rozłożona)

Sub jest pasywny bo przy wzmacniaczy denaon 4x200 W RMS to nie trzeba sobie robić aktywnego :P
    głośnik niestety Alphard EW120 taki kiedyś dostałem za piwo i dlatego na nim suba zrobiłem żeby nie leżał i się nie marnował ale zawsze troszkę więcej basu w pokoju :p
    płyta wiórowa 18 mm grubości
    zwrtonica pasywna z odcieciem na 200Hz
    Cała konstrukcja całkiem ładnie zagrała aż sie zdziwiłem zatrzęsła szybami (byłem zaskoczony bo ten głośk kosztuje około 50 zł ale w skrzyni zamknietej zagrał nieźle

Na jednej z fotek szczęśliwy posiadać SUBa :D :p

Fajne!
  • #2 07 Lip 2005 20:50
    Michal_WWL
    Poziom 19  

WITAM!

Dobrze rozwiązany kolorystycznie, troche monotonnie, ale dzięki temu wydaje się mniejszy. Mankamentem może być jedynie widoczność łączenia płyt. Na drugi raz więcej szpachli. Gra zadowalająco i to jest najważniejsze.

• #3 07 Lip 2005 21:51
    elmer2
    Poziom 28  

Witam

Na przedniej sciance widac niedokladnosci odnosnie oklejania, ztn szpachla nie jest do konca wypolerowana... czasu to nie wiele zajmuje, rotacyjna bedzie ok max 2godz :) . nastepna sprawa to grubosc scianki 18mm przy 60litrach , czy one casem nie rezonuja...? a o zadnych wzmocnieniach sie nie doczytalem.
    jesli to ma pracowac razem z tymi podlogowkami co widac na fotach to ja bym nie stosowal na bank czrnej okleiny...

ps. ziom ma bridne skarpetki :)

pozdr

• #4 07 Lip 2005 22:24
    nelik1987

Poziom 31  

elmer2 napisał:
    Witam

Na przedniej sciance widac niedokladnosci odnosnie oklejania, ztn szpachla nie jest do konca wypolerowana... czasu to nie wiele zajmuje, rotacyjna bedzie ok max 2godz :) . nastepna sprawa to grubosc scianki 18mm przy 60litrach , czy one casem nie rezonuja...? a o zadnych wzmocnieniach się nie doczytalem.
    jesli to ma pracowac razem z tymi podlogowkami co widac na fotach to ja bym nie stosowal na bank czrnej okleiny...

ps. ziom ma bridne skarpetki :)

pozdr

już odpowiadam na niedomówenia:

wiem ze widać niedociągnięcia z przody robiłem to szlifireką oscylacyjną i byłu 2 problemy nie wiem dlaczeo płyta nie chciała doć się scierać zużyłem 8 papierów sciernych i nic a szpachtel był jakiś felerny bo przy szlifowaniu robił się szkilsty i nie dało sie go wyszlifować do koińca nie wie m dlaczego ale napewno już go nie kupię, pozatym robiłem go z kuzynem i jemu się spieszyło ja bym tego tak nie zostawił ale on chciał mieć go gotowe na zaraz. Skrzynia nie ma wzmocnieni i nie rezonansuje (naszczęsie bo też się o to bałem). Tak już wspomniałem wcześniej sub nie jest dla mnie tylko dla kuzyna a on ma 2 czarne kolumny i bedzie to pasować do niego a nie do mnie bo to nie dla mnie :p

no to już chyba wszytsko troszkę można się powstydzić tej konstrukcji isam się zastanawiam dlaczego ją tu dałem ale niedługo opiszę dokłądnie mojego suba a tam nie poszedłem na żaden kompromis więc chyba wam się spodoba :p ale to za jakis czas :D

• #5 09 Lip 2005 10:28
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Pewnie lepiej by grał na którymś z nowych LW 120XXX albo nawet na starszym LW1200 w obudowie BR. Co do wykończenia to wyszło naprawdę dobrze, oczywiście można było trochę brardziej to wyrównać.

• #6 09 Lip 2005 11:38
    elmer2
    Poziom 28  

tak patrze na wyniki sondy, ktora tutaj zamiesciles i widze ze dominuje ocena dopuszczająca...
    samo wykonanie skrzynki jest w miare mimo tam kilku niedokladnosci. a tak mysle sobie ze te dopy to sie posypaly poniewaz widak pogarsza ten glosnik (chodzi mi o wyglad membrany z gornym zawieszeniem), widocznie na to ludize tez zwracaja uwage...

pozdr

• #7 09 Lip 2005 23:16
    !ron
    Poziom 21  

Napisałes o wzmacniaczu 2x200W. Skoro kuzyn ma już 2 kolumny a sub jest pasywny to jak on go chce zasilac, albo jak go zasila?

• #8 10 Lip 2005 01:02
    nelik1987

Poziom 31  

!ron napisał:
    Napisałes o wzmacniaczu 2x200W. Skoro kuzyn ma już 2 kolumny a sub jest pasywny to jak on go chce zasilac, albo jak go zasila?

Napisałem TAK : "Sub jest pasywny bo przy wzmacniaczy denon 4x200 W RMS to nie trzeba sobie robić aktywnego :) "

czuli już wszytsko jasne?? czytajcie dokładniej

• #9 17 Lip 2005 14:33
    Marcin_126
    Poziom 16  

Nelik chodziło ci o denon-a tak?

• #11 24 Lip 2005 22:32
    mariuszporęba
    Poziom 19  

Fajna konstrukcja nieco razi mnie łączenie okleiny ale ciężko jest to wykonać inaczej, wiem z doświadczenia. Ogólnie podoba mi się, a najważniejsze są przecież wrażenia odsłuchowe.

pozdrawiam

• #12 28 Wrz 2005 14:30
    nelik1987

Poziom 31  

to ja wiem doskonale tylko zę gość chciał zebym mu zrobił suba przynusł głośnik poewiedział zę to nie bedzie rewelacja ale mówi zę szkoda głośnika który leży w piwnicy i się marnuje lepiej do duba go wsadzić zeby dawał jakiś tamm basic co się w rezultacie okazało ze sub nawet dosć ładnie gra co mnie zaskoczylo gosc zadowolony ja też :D więc nad czym tu płakać chcialem go pokozać jako tania alternatywa suba pasywnego czyli na alphardzie lub jak pisaliscie ewentualnie na STX

• #13 28 Wrz 2005 22:50
    gdL
    Poziom 27  

Obudowa nie obraża swoją prezencją głośnika, a głośnik obudowy i to jest najważniejsze. Najważniejsze, że głośnik robi to, co powinien, czyli próbuje grać.

Czekamy na DIY z tym Twoim bezkompromisowym subwooferem...

• #15 29 Gru 2005 16:59
    Gibon007er
    Poziom 22  

Nie no Mi sie podoba :)
    fajnie wyglada i jest ok :)

pozdrawiam !

• #16 01 Sty 2006 15:41
    ROŚ
    Poziom 15  

Nawet, nawet. Właśnie to jest problem z oklejaniem obudowy - trzeba mieć idealnie gładką powierzchnię. może użyłeś za drobnego papieru ściernego i dlatego nie dałeś rady :) ale dobra , zdarza się. Powiedz kuzynowi żeby ustawił suba w rogu pokoju. Będzie miał kilka dodatkowych dB w zakresie najniższych tonów :) Pozdrowienia

• #17 02 Sty 2006 03:17
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

jezeli atfred to ja bym tu niezaprzeczalnie wrzucił serię LW! a nei EW!

• #18 02 Sty 2006 14:40
    nelik1987

Poziom 31  

Wojtek(KeFir) napisał:
    jezeli atfred to ja bym tu niezaprzeczalnie wrzucił serię LW! a nei EW!

to ja wiem ze mozna tam dać inny głosnik ja bym tam wstawił najlepiej tonsilka albo coś jeszcze lepszego ale to jest subwoofer na tami głosniku i w tym dziale bardziej się przedstawia konstrukcje niż mówi że można by wstawić coś lepszego bo trzeba znaleśc kompromis pomiedzy ceną a jakoscią.
    Głosnik lezał w piwnicy więc warto za prę złotych było do niego dostawić skrzynkęi chociaż gra a nie kurzem zarasta.

Mam nadzieję że nauczy to pare osób pisania odpowiedzi w dziale DIY

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME