Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani telewizor wyłącznie do konsoli.

MJSAN 08 Wrz 2016 16:10 729 6
  • #1 08 Wrz 2016 16:10
    MJSAN
    Poziom 2  

Witam. Noszę się z zamiarem kupna TV, ale jako że nie znam się na sprzęcie NIC, to nie potrafię się na nic zdecydować. Znajomy polecił mi to forum twierdząc, że ogarnięci goście, którzy wiedzą co mówią mi pomogą ;) (o co niniejszym slicznie proszę)

Czytałem o input lagu (że ma być niski), o odświeżaniu (że nie ma znaczenia czy 50 czy 100 w przypadku konsoli), ale dalej nic nie wiem.

Priorytetem jest aby było tanio i aby grało się komfortowo (słowo klucz). Nie musi być mega wypas, ale niech będzie fajnie.
    Oto odpowiedzi na pytania:

1. Pomieszczenie ma 11m
    2. Odległość od ściany z telewizorem do kanapy to 3,5m
    3. Przed TV będą siedzieć max 2 osoby. Sporadycznie 4
    4. Siedzimy na wprost do ekranu
    5. Telewizor ma wisieć na ścianie
    6. Słońce wpada do pokoju od strony północno-zachodniej. Okno pod kątem 90 stopni do telewizora. W oknach rolety więc zawsze można zasłonić.
    7. Obecnie Konsola jest podpięta do Samsunga sprzed 4 lat - nie potrafię znaleźć jego numeru (sic!), ale był to TV kupiony za ok 2000 więc też bez szału. (--EDIT-- znalazłem model - Samsung LE40B550A5WXXH)
    8. TV nie musi posiadać NIC poza wejściem HDMI. Żądnych Smartów, 3D, czy innych bajerów. Będzie służył wyłącznie do konsoli
    9. Podłączę pod TV sygnał cyfrowy z kabla HDMI (PlayStation 4)
    10. Do TV będzie podpięta wyłącznie Konsola PS4
    11. Telewizor będzie pracował max 12h dziennie :), ale to w sporadycznych przypadkach. Z reguły 3-8h, często i gęsto będzie wyłączony przez kilka tygodni (bo praca zmusza mnie do podróżowania).
    12. Tak jak wyżej napisałem - TV wyłącznie do konsoli. Może być tak, że przez kilka godzin będzie chodziła jedna gra.
    13. Nie oglądam TV - Telewizor wyłącznie do konsoli :)
    14. Nie zamierzam używać TV do internetu
    15. Zamierzam grać w gry. W zależności od czasu od kilku godzin do kilkunastu w przypadku maratonów przy piwku z kumplami.
    16. Brak preferencji co do marki
    17. Co do wielkości - chciałbym aby grało się komfortowo siedząc na kanapie oddalonej o 3,5m. Możliwie najmniejszy TV ale nie tak mały żeby nie było nic widać.
    18. Nic mnie nie denerwuje w telewizorach
    19. Używany zarówno wieczorami jak i za dnia
    20. Budżet na TV to max 2000 zł. Jeszcze lepiej żebym się zmieścił w 1500 - to uniknę gadania ze strony kobiety. Z drugiej strony nie chcę też wytanić i potem żałować.
    21. Telewizor ma służyć na lata. nie wymieniam sprzętu jeśli nie muszę.
    22. Nie korzystam z aplikacji internetowych.

Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie.

• Pomocny post
    #2 08 Wrz 2016 17:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 11 Wrz 2016 14:24
    MJSAN
    Poziom 2  

Dzięki :)

Mały update. Zmierzyłem pokój ponownie po przyjeździe do domu. Wychodzi na to że po montażu tv na ścianie i po odliczeniu kilkudziesięciu centymentrów na oparcie kanapy - nie będzie 3,5 metra od oczu do TV tylko 2,80m. Spora różnica, sorry za nieprecyzyjne info.

Z tabelki na tej stronie wynika że 42-46 cali w zupełności mi wystarczy. Czy możecie się zgodzić z taką tezą? Czy bredzę ;) ?

Z tych 3 TV które mi poleciłeś tylko Hitachi mieści się w 2000 PLN. LG jeszcze do ugryzienia, ale Philips już strasznie drogi. No i dodatkowo te TV mają Smarta i inne bajery które zupełnie nie są mi potrzebne.

Czy po aktualizacji danych ;) możecie polecić mi coś jeszcze? Jeśli dobrze napisałem 2 akapity wcześniej to coś z mniejszą przekątną. Bez bajerów jeśli możliwe. Ważne żeby dobrze z konsolą współpracował i mieścił się w budżecie.

• #4 12 Wrz 2016 00:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 13 Wrz 2016 10:54
    MJSAN
    Poziom 2  

:) Ale kto mówi o 65''? Ja przecież zaznaczyłem, że chcę możliwie najmniejszy tv. Nie jest tak że 42'' będzie wyraźnie tańszy od 65''? Podobnie, będzie różnica w cenie między 42'' a 49'' (na korzyść mniejszego).

To może zapytam tak - jaki sensowny budżet powinienem mieć żeby kupić porządny sprzęt - spełniający moje oczekiwania?

Czytałem o tym, że SONIACZE mają dobre parametry do grania.
    Czy któryś z tych poniżej jest sensownym wyborem?

40''
    Soniacz pierwszy
    Soniacz drugi

43''
    Soniacz trzeci - powyżej budżetu ale do ugryzienia

48''
    I na koniec największy soniacz czwarty. Też powyżej budżetu, ale do ugryzienia

• Pomocny post
    #6 13 Wrz 2016 11:31
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli faktycznie do grania, jeśli chcesz mieć dużo radości i jak deklarujesz, że na trzeci dasz radę - to się nie zastanawiaj nawet.

• #7 13 Wrz 2016 11:33
    MJSAN
    Poziom 2  

No i klasa. Jak tylko mi kontrahenci popłacą to kupuję 43'' Soniacza.

Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme