Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425

adam: 24 Wrz 2016 21:03 12393 28
  • Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425
    Witam. Chciałbym przedstawić wzmacniacz, który budowałem od dłuższego czasu. :)
    Konstrukcja opiera się o końcówkę mocy zbudowaną na TDA7294 według projektu ze strony http://mirley.firlej.org/ Zasilana jest transformatorem 2x24V 200W, który jest zabudowany w metalowej obudowie. Na obudowie transformatora znajduje się mostek prostowniczy i kondensatory filtrujące 4x10000uF, końcówka jest chłodzona radiatorem zespawanym z jednego dużego przeciętego na pół i wentylatorem. Jako przedwzmacniacz wykorzystałem TDA8425 dlatego, że ma 2 wejścia z możliwością przełączania się pomiędzy nimi, regulacje głośności, tonów wysokich i niskich i jest sterowany przez szynę I2C. Sterowaniem przedwzmacniaczem zajmuję się Atmega 8, która steruje także wyświetlaczem LCD, wentylatorem, przekaźnikiem do załączania głośników, LED-ami itp. Zmiana parametrów oraz całe sterowanie wzmacniaczem odbywa się za pomocą enkodera, który jest umieszczony na przednim panelu. Za zasilanie płytki sterownika odpowiada transformator TS15/4/676 z prostownikiem i stabilizatorem. Cała obudowa jest zrobiona z dwóch kawałków drewna sosnowego i blachy aluminiowej z wyfrezowanymi otworami na gniazda itp. Z brzmienia ogólnie jestem zadowolony (wzmacniacz napędza na razie kolumny space '86) - nic nie szumi, nie brumi, poza małymi problemami z uruchomieniem TDA8425 wszystko działa bez problemów.
    Cały projekt zaczął się od zaplanowania rozmieszczenia wszystkich elementów oraz zaprojektowaniu panelu przedniego i tylnego:
    Później przyszedł czas na płytę "główną":
    Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425
    Płytka została zaprojektowana przeze mnie i zamówiona w firmie, schemat to raczej nic odkrywczego - Atmega 8 w standardowej konfiguracji, TDA8425 w konfiguracji z noty aplikacyjnej, do tego parę rezystorów i kondensatorów oraz czujnik temperatury DS18B20. Cały program napisany jest w języku C i zajmuje w tej chwili około 80% pamięci.
    Do płytki sterującej dołączony jest wyświetlacz LCD 4x16 z niebieskim podświetleniem, sterowany przez PCF8574, obydwie płytki połączone są taśmą ze złączami IDC. Schematu nie załączam, bo można go znaleźć w nocie aplikacyjnej.
    Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425
    Zasilacz do płytki sterującej:
    Kolejnym krokiem było wyfrezowanie otworów pod elementy w przednim oraz tylnym panelu i pomalowanie całości.
    Chłodzenie końcówki mocy zbudowane jest z jednego dużego radiatora, który jest zespawany w "tunel", całość jest wentylowana przez wentylator komputerowy 80mm.
    Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425
    Panel tylny ma gniazda wejściowe Jack 6,3mm i dwa gniazda Chinch, obok nich znajdują się diody informujące o tym, które wejście jest aktualnie w użyciu. Obok wentylatora umieściłem dwa gniazda głośnikowe, a po prawej stronie panelu znajdują się gniazda bezpiecznikowe oraz zasilające. Przełącznik GND/LIFT służy do przerywania pętli masy, odłączając masę wzmacniacza od elementów metalowych a zarazem od uziemienia (wszystkie elementy i płytki są oddzielone od obudowy poprzez tulejki plastikowe oraz plastikowe podkładki a masa układu jest podłączona do obudowy w jednym miejscu poprzez przełącznik GND/LIFT).
    Przód zawiera tylko przełącznik On/Off, wyświetlacz LCD oraz enkoder, czyli wszystko co jest potrzebne do sterowania wzmacniaczem. Napisy na panelach zrobione są markerem, a następnie pomalowane farbą bezbarwną.
    Przewody są pospinane razem i poprowadzone w obejmach dla lepszego porządku w obudowie.
    Miejsce w obudowie podzieliłem na dwie sekcje, jedną zasilającą a po drugiej stronie chłodzenia/sygnałową.
    Menu wzmacniacza jest podzielone na kilka sekcji:
    1.Główny ekran, na którym wyświetlane są informacje o ustawionych parametrach (głośność, treble, bass, wejście, tryb pracy zmieniające się w kółko), pod spodem w ostatniej linii znajduję się belka dolna, na której są widoczne parametry takie jak temperatura, obroty wentylatora oraz załączenie trybu MUTE.
    2.Ekran zmiany wejścia.
    3.Ekran zmiany trybu.
    4.Ekran MUTE oraz temperatury załączania wentylatora.
    Wszystkie ustawienia i parametry są zapisywane w pamięci EEPROM mikrokontrolera i wgrywane przy starcie programu do TDA8425. W przyszłości planuję dodać moduł bluetooth i sterowanie poprzez aplikacje na androidzie.
    Reszta zdjęć z budowy:
    Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425 Domowy wzmacniacz TDA7294 i TDA8425

Fajne!
  • #2 24 Wrz 2016 23:29
    szymon122
    Poziom 36  

Taka ładna obudowa Ci wyszła a psujesz je tymi śrubami i wystającą ramką wyświetlacza. Po co zrobiłeś tunel z radiatora skoro druga strona się nie grzeje? To miałoby sens gdybyś jeden wzmacniacz dał z lewej a drugi z prawej. Jaką temperature osiąga radiator?

• #3 25 Wrz 2016 00:31
    Apollokrk
    Poziom 8  

Ja bym jednak nie dał takiej obudowy. Grawitacja + kurz.... lepiej zrobić wentylator z tyłu i będzie ok. Teoretycznie jest ok, ale praktycznie.... po roku będziesz musiał odkurzyć całość.
    W projektach "profesjonalnych" robi się symulacje dotyczące ciepła na powierzchni płytki, a następnie modeluje się przepływ strumienia chłodzącego.
    Projekt super fajny! Bardzo cenię sobie indywidualizm, a jak coś działa jak należy jest to największą nagrodą! Trzymam kciuki za kolejne publikacje pomysłów;)

• #4 25 Wrz 2016 01:14
    Live98PL
    Poziom 10  

Całość starannie wykonana na +, obudowa to już kwestia gustu razem z małą gałką, ja osobiście wolałbym dużą, takie małe są "a fe"

• #5 25 Wrz 2016 09:02
    adam:
    Poziom 12  

szymon122 napisał:
    Taka ładna obudowa Ci wyszła a psujesz je tymi śrubami i wystającą ramką wyświetlacza. Po co zrobiłeś tunel z radiatora skoro druga strona się nie grzeje? To miałoby sens gdybyś jeden wzmacniacz dał z lewej a drugi z prawej. Jaką temperature osiąga radiator?

Ogólnie w rzeczywistości to wygląda lepiej niż na zdjęciach,wydaję mi się że gdyby wszystko było schowane(LCD,śruby) to na przednim panelu było by zbyt pusto ale to już kwestia gustu.Co do temperatury to przy cichym graniu dochodzi do 35-37°C na kolumnach 8Ω(nie testowałem jeszcze przy większym poziomie głośności),myślę że przy kolumnach 4Ω i dużej głośności taki radiator może się przydać. :)

• #6 25 Wrz 2016 09:15
    actron
    Poziom 12  

Podoba mi się sposób sterowania. Jedna gałka i robi wszystko. Rzeczywiście wystająca ramka dość mocno rzuca sie w oczy. (Wiem że tak łatwiej zamontować ;) ).
    Jak zrobiłeś ten symbol wentylatora? Szukałem coś takiego do swojego projektu ale widocznie coś słabo.

• #8 25 Wrz 2016 09:32
    adam:
    Poziom 12  

actron napisał:
    Podoba mi się sposób sterowania. Jedna gałka i robi wszystko. Rzeczywiście wystająca ramka dość mocno rzuca sie w oczy. (Wiem że tak łatwiej zamontować ;) ).
    Jak zrobiłeś ten symbol wentylatora? Szukałem coś takiego do swojego projektu ale widocznie coś słabo.

Symbol zrobiłem w generatorze znaków :)
    char wentylator[8] = {0, 8, 11, 4, 26, 2, 0, 0};

• #9 25 Wrz 2016 10:48
    pawel13t
    Poziom 17  

Konstrukcja udana jednak mam kilka ale: po pierwsze jeżeli to wzmacniacz domowy to skąd tam estradowe speacon-y?
    Po drugie radiator jest moim zdaniem bez sensu, można było lepiej wykorzystać poprzez danie drugiego kanału na drugim kanale. Poza tym chłodzenie jest aż za nadto do wzmacniacza 2x70W.
    Skąd wybór TDA? Przecież jest tyle lepszych i niezawodniejszych konstrukcji na elementach dyskretnych.
    Jeżeli miał kolega dostęp do frezarki to dlaczego napisy nie są wyfrezowane tylko napisane markerem?

• #10 25 Wrz 2016 11:12
    adam:
    Poziom 12  

pawel13t napisał:
    Konstrukcja udana jednak mam kilka ale: po pierwsze jeżeli to wzmacniacz domowy to skąd tam estradowe speacon-y?
    Po drugie radiator jest moim zdaniem bez sensu, można było lepiej wykorzystać poprzez danie drugiego kanału na drugim kanale. Poza tym chłodzenie jest aż za nadto do wzmacniacza 2x70W.
    Skąd wybór TDA? Przecież jest tyle lepszych i niezawodniejszych konstrukcji na elementach dyskretnych.
    Jeżeli miał kolega dostęp do frezarki to dlaczego napisy nie są wyfrezowane tylko napisane markerem?

Speacon-y założyłem dlatego że miałem je w domu i dobrze pasowały do całej konstrukcji,z tego samego względu jest tam końcówka mocy na tda. Nie wykluczam w przyszłości zmiany końcówki mocy na inną opartą np. na elementach dyskretnych :) Co do napisów to koncepcji było kilka,wybrałem malowanie markerem i według mnie wygląda to całkiem dobrze.

• #11 25 Wrz 2016 11:47
    michalko12
    Specjalista - Mikrokontrolery

A ja tylko nadmienię, że ten TDA8425 to chińska podróbka i jego parametry mogą daleko odbiegać od oryginału ( ale nie muszą ).

• #12 25 Wrz 2016 11:50
    marcin55246
    Poziom 23  

pawel13t napisał:
    po pierwsze jeżeli to wzmacniacz domowy to skąd tam estradowe speacon-y?

W sumie to widać, że całość była chyba opierana na estradzie.
    Czemu jest zastosowany wentylator i tunel z radiatorów? Szum wentylatora, nawet dwóch. To rozwiązanie jest w sprzęcie estradowym, nie spotkałem się z takim czymś w domowym sprzęcie. To tyle krytyki... przydałoby się może niektóre luty poprawić. Najważniejsze, że sprzęt działa, nawet ładny porządek w środku.

• #13 25 Wrz 2016 12:48
    adam:
    Poziom 12  

michalko12 napisał:
    A ja tylko nadmienię, że ten TDA8425 to chińska podróbka i jego parametry mogą daleko odbiegać od oryginału ( ale nie muszą ).

A ten jest oryginalny ? Bo mam dwa.
    marcin55246 napisał:
    W sumie to widać, że całość była chyba opierana na estradzie.
    Czemu jest zastosowany wentylator i tunel z radiatorów? Szum wentylatora, nawet dwóch. To rozwiązanie jest w sprzęcie estradowym, nie spotkałem się z takim czymś w domowym sprzęcie. To tyle krytyki... przydałoby się może niektóre luty poprawić. Najważniejsze, że sprzęt działa, nawet ładny porządek w środku.

Wentylator jest jeden,z drugiego została sama ramka która służy za "dystans".Co do hałasu to prawie nie słychać,zresztą wentylator jest sterowany przez pwm i nie pracuje cały czas na maksymalnych obrotach, zależnie od temperatury. :)

• #14 25 Wrz 2016 16:19
    mkpl
    Poziom 37  

Dlaczego akurat ten TDA? Ja bym podmienił na TDA7318(13) choćby ze względów na parametry szumowe.

• #15 25 Wrz 2016 17:48
    adam:
    Poziom 12  

mkpl napisał:
    Dlaczego akurat ten TDA? Ja bym podmienił na TDA7318(13) choćby ze względów na parametry szumowe.

Prawdę mówiąc to nie wiem dlaczego akurat ten,po prostu był tani i miał małą ilość elementów zewnętrznych potrzebnych do działania.Co do zamiany na TDA7318 to na razie nie paluję nic zmieniać ponieważ musiał bym całą płytkę sterująca budować od nowa a jakość dźwięku na tej mi pasuje :)
    PS.Na TME piszę że TDA7318 jest już wycofany ze sprzedaży.

• #16 25 Wrz 2016 19:34
    michalko12
    Specjalista - Mikrokontrolery

adam: napisał:
    Nie wygląda mi na oryginał.
    Płytka została zaprojektowana przeze mnie i zamówiona w firmie

Jakość tego PCB wskazuje na drukowane.pl

• #17 25 Wrz 2016 19:43
    adam:
    Poziom 12  

michalko12 napisał:
    Nie wygląda mi na oryginał.
    Płytka została zaprojektowana przeze mnie i zamówiona w firmie

Jakość tego PCB wskazuje na drukowane.pl

Kupowałem je w avt,myślałem że mają oryginały :) A co do płytki nie trafiłeś :) Zamawiałem w Prototypy.com

• #18 26 Wrz 2016 09:23
    zadam1
    Poziom 10  

Wszystko ładnie tylko dlaczego menu nie po polsku ?

• #19 26 Wrz 2016 10:07
    adam:
    Poziom 12  

zadam1 napisał:
    Wszystko ładnie tylko dlaczego menu nie po polsku ?

Dlatego że jest mało miejsca na wyświetlaczu na niektóre napisy,a nie chciałem robić trochę po polsku trochę po angielsku,dlatego zrobiłem wszystko w jednym języku.

• #20 26 Wrz 2016 14:37
    michaljastrzebski
    Poziom 10  

Mnie się podoba, te napisy na obudowie fajnie wyszły. W środku przewody ładnie uporządkowane, wtyki pozarabiane. Estetyka na wysokim poziomie, no i najważniejsze że użytkownikowi odpowiada brzmienie ;)

• #21 26 Wrz 2016 15:03
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Pomysł... dziwny. Z jednej strony prawie audiofolski wzmacniacz (bo duży nacisk na stabilne zasilanie i speakony w roli terminali wyjściowych), z drugiej estrada (wymuszone chłodzenie, tunel,), a z trzeciej... domowy. TDA 7294 - nie spotykany raczej w audiofilskich konstrukcjach ( ;) ) przedwzmacniacz o "skąpych" parametrach...
    Sam wygląd - no cóż, tu też mam mieszane odczucia. Bo owszem dość zgrabna obudowa (widać wkład pracy w jej wykonanie), ale ... no właśnie:
    1/ Górna płyta - pomijając już zdolności "odkurzaczowe" (zwłaszcza przy wymuszonym chłodzeniu) to łatwo o to, żeby wpadło do środka coś w rodzaju szpiki, wsuwki do włosów, kawałek drucika... i już nieszczęście wisi w powietrzu.
    2/ Wystająca ramka wyświetlacza... Niby drobiazg, ale (jak widać po wpisach Kolegów) zwraca (negatywne) skojarzenia , że nie do końca przemyślałeś sprawę.
    3/ Opisy... Co prawda jestem za czcionką "odręczną", bo zawsze to się (mi przynajmniej) kojarzy z estetyką i "dopieszczeniem" konstrukcji, ale czemu nierówno? Takie opisy muszą być wykonane jeszcze staranniej, niż "drukowane", bo inaczej psują cały efekt.
    4/ Na plus, i to duży - zasługuje dbałość o estetykę wnętrza... szkoda tylko, ze nie koreluje ona z tym co na zewnątrz.
    Ogólnie biorąc - wyszło tak sobie, chociaż były przesłanki do tego, żeby naprawdę było wspaniale. Myślę jednak, że kolejna konstrukcja będzie wynikiem (miedzy innymi) tych niezbyt pochlebnych opinii - czego Ci serdecznie życzę.

• #22 26 Wrz 2016 15:12
    michaljastrzebski
    Poziom 10  

Obudowy z otworami u góry były często spotykane w Unitrach i tragedii nie było ;)

• #23 26 Wrz 2016 15:15
    marcin55246
    Poziom 23  

michaljastrzebski napisał:
    Obudowy z otworami u góry były często spotykane w Unitrach i tragedii nie było

Takie duże one były?

• #24 26 Wrz 2016 15:17
    michaljastrzebski
    Poziom 10  

A te są duże? Mam Unitrę WS304S i muszę pamiętać żeby drobniejszych rzeczy nie kłaść na niej.

• #25 26 Wrz 2016 15:24
    adam:
    Poziom 12  

398216 Usunięty napisał:
    Pomysł... dziwny. Z jednej strony prawie audiofolski wzmacniacz (bo duży nacisk na stabilne zasilanie i speakony w roli terminali wyjściowych), z drugiej estrada (wymuszone chłodzenie, tunel,), a z trzeciej... domowy. TDA 7294 - nie spotykany raczej w audiofilskich konstrukcjach ( ;) ) przedwzmacniacz o "skąpych" parametrach...
    Sam wygląd - no cóż, tu też mam mieszane odczucia. Bo owszem dość zgrabna obudowa (widać wkład pracy w jej wykonanie), ale ... no właśnie:
    1/ Górna płyta - pomijając już zdolności "odkurzaczowe" (zwłaszcza przy wymuszonym chłodzeniu) to łatwo o to, żeby wpadło do środka coś w rodzaju szpiki, wsuwki do włosów, kawałek drucika... i już nieszczęście wisi w powietrzu.
    2/ Wystająca ramka wyświetlacza... Niby drobiazg, ale (jak widać po wpisach Kolegów) zwraca (negatywne) skojarzenia , że nie do końca przemyślałeś sprawę.
    3/ Opisy... Co prawda jestem za czcionką "odręczną", bo zawsze to się (mi przynajmniej) kojarzy z estetyką i "dopieszczeniem" konstrukcji, ale czemu nierówno? Takie opisy muszą być wykonane jeszcze staranniej, niż "drukowane", bo inaczej psują cały efekt.
    4/ Na plus, i to duży - zasługuje dbałość o estetykę wnętrza... szkoda tylko, ze nie koreluje ona z tym co na zewnątrz.
    Ogólnie biorąc - wyszło tak sobie, chociaż były przesłanki do tego, żeby naprawdę było wspaniale. Myślę jednak, że kolejna konstrukcja będzie wynikiem (miedzy innymi) tych niezbyt pochlebnych opinii - czego Ci serdecznie życzę.

Tak jak już pisałem końcówkę mocy dałem taką bo miałem ją pod "ręką"(w przyszłości bardzo możliwe że będzie inna).A co do tego że coś może wpaść to raczej mało prawdopodobne patrząc na miejsce w którym stoi,a do tego wszystkie obwody 230V są dobrze odizolowane :) Ramkę wyświetlacza można cofnąć wystarczy dorobić inne tulejki co niedługo zrobię.Napisy miały być w pierwotnej wersji naklejkami ale nie bardzo to wyszło,przy następnej przebudowie pomaluje od nowa przód i tył i wtedy zrobię lepsze :)

• #26 26 Wrz 2016 19:59
    tytka
    Poziom 14  

Ramkę wyświetlacza można cofnąć wystarczy dorobić inne tulejki co niedługo zrobię.

Niby tak, ale nie pomyślałeś o tym od początku i nawet jeśli to zrobisz, i nawet wstawisz szybkę aby wyrównać czołówkę, to pozostanie jeszcze problem psujących efekt śrub mocujących wyświetlacz które są na czołówce. Trzeba było zrobić płytę czołową wewnętrzną i zewnętrzną, a wyświetlacz przymocować do wewnętrznej. Wiem więcej pracy i materiału, ale efekt o niebo lepszy.
    Ogólne to śruby należało by zastosować czernione, jak na czarnej czołówce.

(Mając do dyspozycji taki sprzęt jak na jednym ze zdjęć, to z wykonaniem obudowy, ogólnie nie popisałeś się.)

Co do płyty górnej obudowy, to faktem jest, że wzmacniacze mocy potrzebują chłodzenia i otwory w obudowie są to pożyteczne, a to że coś może wpaść przez nie to sprawa zupełnie drugorzędna i zależąca głównie od świadomości użytkownika. Ale czy aż taki ażur jest tu potrzebny?

Tak jak już inni zauważyli ten wzmacniacz jest jakiś nijaki, niby domowy, ale jakoś nie do końca.

Chylę czoła za wkład pracy w ten projekt, wiem z doświadczenia jak to jest.

Nie chcę Cię tu ani ganić, ani zniechęcać, ale zmotywować do dalszej lepszej pracy.
    Ogólnie kolego zaobserwować można, że masz wielki potencjał i tu za to wielki plus, ale jeszcze musisz popracować nad dopracowaniem konstrukcji (zaplanowaniem ich z lepszą dbałością o szczegóły).

• #27 27 Wrz 2016 12:11
    artin.bruyen
    Poziom 15  

Zamiast tych śrub, ładniej wyglądały by czarne imbusowe. Poza tym projekt fajny. Mi sie podoba.

• #28 27 Wrz 2016 18:17
    adam:
    Poziom 12  

tytka napisał:
    Ramkę wyświetlacza można cofnąć wystarczy dorobić inne tulejki co niedługo zrobię.

Niby tak, ale nie pomyślałeś o tym od początku i nawet jeśli to zrobisz, i nawet wstawisz szybkę aby wyrównać czołówkę, to pozostanie jeszcze problem psujących efekt śrub mocujących wyświetlacz które są na czołówce. Trzeba było zrobić płytę czołową wewnętrzną i zewnętrzną, a wyświetlacz przymocować do wewnętrznej. Wiem więcej pracy i materiału, ale efekt o niebo lepszy.
    Ogólne to śruby należało by zastosować czernione, jak na czarnej czołówce.

(Mając do dyspozycji taki sprzęt jak na jednym ze zdjęć, to z wykonaniem obudowy, ogólnie nie popisałeś się.)

Co do płyty górnej obudowy, to faktem jest, że wzmacniacze mocy potrzebują chłodzenia i otwory w obudowie są to pożyteczne, a to że coś może wpaść przez nie to sprawa zupełnie drugorzędna i zależąca głównie od świadomości użytkownika. Ale czy aż taki ażur jest tu potrzebny?

Tak jak już inni zauważyli ten wzmacniacz jest jakiś nijaki, niby domowy, ale jakoś nie do końca.

Chylę czoła za wkład pracy w ten projekt, wiem z doświadczenia jak to jest.

Nie chcę Cię tu ani ganić, ani zniechęcać, ale zmotywować do dalszej lepszej pracy.
    Ogólnie kolego zaobserwować można, że masz wielki potencjał i tu za to wielki plus, ale jeszcze musisz popracować nad dopracowaniem konstrukcji (zaplanowaniem ich z lepszą dbałością o szczegóły).

Ogólnie jest to moja pierwsza obudowa którą robiłem od podstaw sam(we wcześniejszych projektach obudowy miałem z innych urządzeń albo plastikowe, gotowe ze sklepu) więc wiadomo było że efekt nie będzie jakiś super :) Górna płyta z otworami mi się podoba może dlatego że lubię jak elektronika jest widoczna :)
    artin.bruyen napisał:
    Zamiast tych śrub, ładniej wyglądały by czarne imbusowe. Poza tym projekt fajny. Mi sie podoba.

Owszem imbusy były bu dużo lepsze,ale miałem w domu tylko takie zwykłe bo do wyświetlacza przychodzą śruby 2mm i takie zwykle ciężej znaleźć :) .

• #29 28 Wrz 2016 17:52
    mati_323
    Poziom 10  

Bardzo fajnie by wyglądał wzmacniacz, jakbyś go obkleił folią we wzorze szczotkowego aluminium. :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme