Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

EIZO Color Edge CG 221 - Ekran zapala się na chwilę i gaśnie

Wlodas_71 25 Wrz 2016 21:34
  • #1 25 Wrz 2016 21:34
    Wlodas_71
    Poziom 8  

Witam wszystkich
    Mam problem z monitorem EIZO Color Edge CG 221.
    Po uruchomieniu monitor startuje i po ok 2 s wyłącza się
    Pozostałe funkcje monitora działają
    Pomierzyłem napięcia na zasilaczu.
    zasilanie inwerterów 18.1 V
    logika 3.25 ?
    Ta wartość mnie zastanawia - (wszędzie znajduję opisy że płyta zasilana jest napięciem 5V) - może to dla tego monitora jest ok (brak schematów)
    Jestem przed wymianą kondensatorów elektr. choć wszystkie wyglądają na dobre (monitor jest z 2006 roku więc im nie ufam.)
    Próbowałem pomierzyć trafka od świetlówek ale coś nie halo bo wszystkie pomiary pokazują 0 - może źle mierzę - proszę o podpowiedź.
    Jutro zabieram się na przeszukiwanie zimnych lutów.
    Proszę o wskazówki co dalej, może ktoś z szanownych forumowiczów naprawiał taki monitor i ma jakieś doświadczenie.
    pozdr.

• Pomocny post
    #2 26 Wrz 2016 15:13
    dzimi
    Moderator

Wlodas_71 napisał:
    Próbowałem pomierzyć trafka
    - bardzo dobrze próbujesz, od tego zaczynamy, choć podstawiłbym jeszcze świetlówki.

• #3 26 Wrz 2016 15:37
    Wlodas_71
    Poziom 8  

Witam
    Czy mogą to byc świetlówki od innego modelu monitora
    Oryginalne (mając na uwadze cenę monitora) - sa raczej poza moim zasiegiem
    Czy mozna zastosować jakies uniwersalne (szczerze mowiąc chciałbym żeby monitor umożliwiał kalibrację )

• Pomocny post
    #4 26 Wrz 2016 16:23
    sosarek
    Poziom 43  

Wlodas_71 napisał:
    Czy mogą to byc świetlówki od innego modelu monitora

Mogą, nie musisz montować oryginalnych, najważniejsze żeby parametry się zgadzały.

• #5 26 Wrz 2016 16:31
    Wlodas_71
    Poziom 8  

Dziękuje za info
    spróbuje zdobyc świetlówki na chwilową podmianę
    niebawem napiszę co dalej
    pozdr.

• #6 27 Wrz 2016 17:14
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    logika 3.25 ?

Od tego zacznij.
    Brak SM i danych o tym modelu .(Eizo też innych monitorach)

Podaj foto/ opisy z płyty gł., zasilacza , jaka matryca. (logika)
    zapewne bazuje na podobnych rozwiazaniach monitorów FHD z tego okresu 2011
    np.
    NEC P241W, HP LP2475W

• #7 27 Wrz 2016 18:19
    Wlodas_71
    Poziom 8  

Monitor to jak wcześniej napisałem EIZO Color Edge CG221
    załączam fotki - zasilacz, płyta główna, inwerter - sa takie 2 identyczne po dwóch stronach monitora
    EIZO Color Edge CG 221 - Ekran zapala się na chwilę i gaśnie EIZO Color Edge CG 221 - Ekran zapala się na chwilę i gaśnie EIZO Color Edge CG 221 - Ekran zapala się na chwilę i gaśnie
    Nie bardzo wiem co jeszcze zamieścić, żeby przybliżyc problem.
    Jest jeszcze na matrycy naklejka z jakimiś danymi - zdjęcie niezbyt udane ale myślę że będzie czytelne

Wrócę do pomiarów trafek z inwertera - czy należy je wylutować do pomiarów ?
    Rozumiem że pomiary robie po stronie wtórnej.
    pozdr.

• Pomocny post
    #8 27 Wrz 2016 23:04
    lisek
    Spec od monitorów

Mierzysz na uzwojeniu wtórnym.
    Nazwa trafka HV będzie zapewne napisana z boku.

Podaj jakie układy masz w zasilaczu PSU (pcb: 05A25160J1)

Masz inverter na U701 BD9884F Link
    Tam jest jeszcze drugi IC U702 , pewnie wzm.operacyjny lub dual comparaor np. BA10393(zabezpieczenia)
    *nie widać jego nazwy
    Na pin.17/18 (OVP) każdego z channel CFL przychodzi syg. z U702 i zabezpiecza inv. przed uszkodzeniem

EIZO Color Edge CG 221 - Ekran zapala się na chwilę i gaśnie EIZO Color Edge CG 221 - Ekran zapala się na chwilę i gaśnie

Podobny inv. był w TV Samsung LE32T51BX
    INV06 (pcb: kls-320ve rev:04)
    * Link
    * Link

Cytat:
    1. The voltage feedback circuit: T1 L2, R553, And R554, And D510, the BD9884FV of her feet the composition of the voltage feedback circuit. When working, due to some reason causing the output voltage to the magnitude of the change is unstable, L2 output voltage Uv also will be a corresponding change in the voltage through the R553 And R554 partial pressure after sampling, the D510 is added to the BD9884FV of her pin voltage feedback control input.
    2. The current feedback circuit: R1, D502, C1, R537 And R538, a BD9884FV the ⑨ foot composed of a current feedback circuit. When the lamp after the lights, due to temperature changes caused by current changes caused by the brightness of the instability, the change of current in the sampling resistor voltage drop on the Ui also changes, via the D502, C1 rectifier filter, the voltage through R537 And R538 partial pressure after sampling, the D502 is added to the BD9884FV the ⑨ PIN current feedback input terminal.
    Voltage and current feedback circuit inputs the feedback signal into the BD9884FV internal modulation circuit, and via the ① feet sent to the PWM brightness control signal, in the modulation circuit together with the role to complete the brightness control and the lamp voltage, current, stability control.

The circuit consists of a sampling circuit, a reference comparison circuit and control the output of two parts.
    1. The sampling circuit: the Q105, R540, the D530 composition, the sampling voltage is still taken from the Ui. The lamp is working properly, the ui flows into the Q105 the base of Q105 and the collector current Ic rises and saturated conduction, the collector voltage Uc drops to about zero, then the D530 is turned off. When the tube is damaged or aging, the Ui is very small or even no voltage, the Q105 and the collector current Ic drops to a very small or even no current, the collector voltage Uc rises: when the rising voltage is greater than the IC502 ② pin Voltage, the D530 is turned on, this voltage through the D530 is applied to reference comparison circuit IC502 input pin ② feet.
    2. The reference comparator circuit: the circuit uses a comparator integrated circuit IC502(10393), high control accuracy, and the control threshold is adjustable, the equivalent circuit shown in Figure 22. IC502 ③ PIN is the reference voltage input terminal, ③ PIN is the current sampling Voltage Input Terminal, and PIN is the control signal output terminal, R571 And R572 partial pressure ratio determines the reference voltage of the set(threshold)size. Reprinted please specify transferred from“repairs.

Cytat:
    3. Comparator operating conditions: when the ③ PIN is high level, the ② PIN is low level, the output pin ① PIN is high level. When the PIN ③ to the low level, PIN ② is HIGH, the output pins ① to a low level. In normal operation, since the sampling circuit is sent to the low level(voltage less than 1V), applied to IC502 ② feet, ③ pin voltage by R571 And R572(10k)partial pressure is set to 3V, the ② PIN voltage is less than the ③ PIN voltage, in this case ① PIN is high level output. In the backlight lamp is damaged, the sampling circuit is sent to a high level(about 6V), ② pin voltage is greater than the ③ PIN voltage, then the ① feet for the low level output.
    4. Control output parts: IC501(BD9884FV)17 feet for protection and control input terminal, the connection is controlled IC502 control output pin ① feet. BD9884FV work, 17 pin voltage is 1 to 1. The 5V(by R529 And R530 setting); when the backlight lamp fails, the IC502 ① PIN is low level, the 17 feet the voltage drop is less than 1V low level, after IC501(BD9884FV)internal control, to stop the oscillation and the excitation output. Due to the large LCD screen is a multi-lamp mode, so the circuit of each lamp are provided a sampling circuit, a plurality of sampling circuit output terminal through the isolation diode(D530, the D830)connected to a reference comparison circuit of the control terminal(IC502 ② foot). A plurality of lamps at work, as long as there is any one lamp not working, which is elevated in the Uc that would be through the isolation diode is applied to reference comparison circuit, a protective circuit that will action, as shown

• #9 03 Paź 2016 13:27
    Wlodas_71
    Poziom 8  

Witam p krótkiej przerwie
    Wszystkie elektrolity przelutowane
    efekt bez zmian
    Zimnych lutów nie stwierdziłem (pod lupą ich nie widać)
    Czy sa miejsca które prewencyjnie sie przelutowuje ?
    Zacząłem sprawdzać lampy, by dobrac jakieś które mógłbym podpiąć w zastepstwie.
    Okazuje sie że oprócz świetlówek góra/dół sa jeszcze po bokach - i moje pytanie czy jeżeli podepnę jakieś sprawne (góra/dół)
    a boczne będa odpięte to układ ma szansę zadziałać czy nie. Czy regółą dla monitorów jest konieczność
    obciązenia wszystkich trafek w inwerterze dla sprawnego działania ?
    Wrócę jeszcze raz do pomiarów trafek
    Miernik cały czas pokazuje 0
    Czy jest jakiś patent na wiarygodny pomiar ?
    pozdr.

• #10 03 Paź 2016 20:37
    mariuszw19640717
    Poziom 32  

Wlodas_71 napisał:
    Miernik cały czas pokazuje 0

Na każdym, wtórne, pierwotne?
    Wlodas_71 napisał:
    Czy jest jakiś patent na wiarygodny pomiar ?

Test(er) dynamiczny.

• #11 03 Paź 2016 22:21
    Wlodas_71
    Poziom 8  

Witam
    na wtórnym , każdego transformatora
    pozdr.

• #12 04 Paź 2016 10:47
    mariuszw19640717
    Poziom 32  

Wlodas_71 napisał:
    na wtórnym , każdego transformatora

Małe szanse by wszystkie się uszkodziły jednocześnie, jak już to, raczej te podwójne tranzystory Q703 do Q706, były sprawdzane?

• #13 04 Paź 2016 11:22
    Wlodas_71
    Poziom 8  

Nie, nie sprawdzałem
    Postaram sie dzis wieczorem zerknąć na nie - dziękuje za wskazówkę
    pozdr.

• #14 21 Gru 2016 09:04
    Wlodas_71
    Poziom 8  

Witam wszystkich po długiej przerwie (ciągły brak czasu)
    Monitor naprawiony
    Uszkodzona była jedna ze świetlówek.
    Dziękuję wszystkim którzy pomogli i cennymi uwagami naprowadzili mnie na rozwiązanie problemu.
    Monitor ożył jak podłączyłem dobrą świetlówkę pod gniazdo uszkodzonej. (metodą prób i błędów - pierwsze podejście i bingo)
    Po włączeniu zauważyłem że jedna strona jest odrobinę jaśniejsza (strona z "obcą świetlówką")
    postanowiłem do drugiej przetwornicy podłączyć taką samą ("obcą") - wyłączając dobrą - są w blokach po 3 szt - monitor świeci równo i daje się kalibrować.
    Teraz moje pytanie - czy tak może zostać ? Czy przetwornice inaczej obciążone mogą się uszkodzić w trakcie eksploatacji ?
    Te świetlówki (obce) aktualnie oświetlają wnętrze obudowy - mnie to nie przeszkadza.
    Może któryś z szanownych forumowiczów ma jakieś doświadczenie w takim rozwiązaniu sprawy ?
    Pozdr. - i jeszcze raz dziękuję za pomoc

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty