Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa subwoofera na dwóch stx-ach.

ArukKonstruktor 28 Wrz 2016 18:15 801 9
  • #1 28 Wrz 2016 18:15
    ArukKonstruktor
    Poziom 6  

Witam ,mam taką skrzynkę (zdjęcie nie moje) kupioną od znajomego i chciałbym zbudować na niej subwoofer pasywny. Który z głośników niskotonowych Stx nadawałby się do niej? Może ktoś poleci jakąś inną firmę która oferuje dobrą jakość za dobrą cenę. Subwoofer ma docelowo stać w domu ,ale chcę żeby to była konstrukcja przenośna czyli np. na działkę ,imprezę u znajomego czy do samochodu. W domu grałby z kolumienkami tonsil zg15c na wzmacniaczu Kenwooda ka7020.

Ps. Wiem że skrzynię buduje się do głośnika a nie na odwrót,ale skoro już ją mam chciałbym coś do niej dobrać.

• #2 28 Wrz 2016 18:48
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Obudowa de facto składa się z dwóch niezależnych komór, więc oblicz pojemność jednej z nich i szukaj takiego głośnika dla którego polecana jest taka pojemność.

• #3 28 Wrz 2016 19:07
    ArukKonstruktor
    Poziom 6  

Wyszło mi że każda z komór ma 22,5 litra. Dziury są na głośnik 25cm więc jest mały problem z doborem głośników.

Dodano po 43 [sekundy]:

Obudowa jest typu zamkniętego.

• #4 28 Wrz 2016 19:10
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

ArukKonstruktor napisał:
    Obudowa jest typu zamkniętego.
    To widzę. Sprawdzałeś ofertę STX? Dla głośników (większosci) podają jakie parametry ma mieć optymalna dla nich obudowa.

• #6 28 Wrz 2016 19:16
    ArukKonstruktor
    Poziom 6  

Taa chyba docelowo była pod nie tworzona, ale chodzi o to czy da radę zastosować zwykłe "domowe" głośniki?

• #8 28 Wrz 2016 19:39
    ArukKonstruktor
    Poziom 6  

Ciekawe głośniczki lecz ciężko z ich dostępnością.

Dodano po 2 [minuty]:

A może przerobić tą obudowę na bass reflex? Poza tym mogę stworzyć drugi przód gdzie wejdą mniejsze głośniki,czy nie ma sensu?

• #9 03 Paź 2016 18:41
    ArukKonstruktor
    Poziom 6  

:( Nikt nie złapał się na mojego trolla..

Dodano po 3 [minuty]:

Tak serio to zamówiłem 2xW.22.250.8.FCX i 2 filtry dolnoprzepustowe, wykonałem dodatkowy przód obity skórą, i zamierzam wykonać 2x bass reflex.

Ktoś zopiniuje mi mój wymysł?

• #10 03 Paź 2016 19:14
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

ArukKonstruktor napisał:
    Nikt nie złapał się na mojego trolla..

Jak robisz sobie jaja, to nie oczekuj na to, ze ktoś będzie traktować Cię poważnie.

ArukKonstruktor napisał:
    Ktoś zopiniuje mi mój wymysł?

Chyba lepiej i taniej nie znajdziesz niczego dobrego. Objętość trochę za mała, ale możesz to nadrobić odpowiednim wytłumieniem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME