Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja scherzo 200 kilka pytań odnośnie tego.

fenri95 06 Paź 2016 11:21 1863 51
  • #1 06 Paź 2016 11:21
    fenri95
    Poziom 16  

Witam kupiłem nie drogo Tonsil scherzo 200 tyle że trzeba je zregenerować mam kilka pytań odnośnie tego.

1 Obudowy wyglądają tak :
    Regeneracja scherzo 200 kilka pytań odnośnie tego.Screensh..1.png Download (399.26 kB)

Jak to najlepiej odnowić wyczyścić papierem ściernym i pomalować czy obkleić okleiną?

2. W głośnikach jest tylko do wymiany zawieszenie tak jak widać na zdj niżej:
    Regeneracja scherzo 200 kilka pytań odnośnie tego.Screensh..2.png Download (377.31 kB)
    Jakie są koszty w tonsilu /unfiromie za regenerację takiego głośnika chodzi tutaj o samo zawieszenie. Ewentualnie gdzie najlepiej kupić taki zestaw naprawczy(na allegro dużo podróbek) i samemu się mogę pobawić w sklejanie.

• #2 07 Paź 2016 06:40
    wkj
    Poziom 34  

Mało ostre zdjęcie tej góry kolumny. To okleina plastikowa, zatem mechaniczne czyszczenie odpada. Pierw to dobrze umyj, nie przesadzając z wodą by nie poleciała na sklejenie frontu z resztą obudowy.

Regeneracja głośników -> części, czyli same zawieszenia możesz zamówić w tonsilu lub umifonie, podasz im dane głośników i przyślą to. Koszt regeneracji w tonsilu to ok.60% ceny nowego, tyle że im nie opłaca się bawić w wymianę samego zawieszenia górnego, wywalają wszystko i wstawiają cały ukł. drgający nowy. Szkoda by było moim zdaniem pruć te głośniki bo są ładne zachowane membrany. Samemu jak będziesz robił to wyniesie cie taniej. Pod warunkiem że wyjdzie ci ta regeneracja.

• #3 07 Paź 2016 08:21
    fenri95
    Poziom 16  

Sprobuje zregenerowac pierw czekam az przyjda bo zamawialem kurierem.zakladajac to zawieszenie konieczne jest wyjecie kopulki i centrowanie cewki?W tonsilu powiedzieli mi 42zl od szt glosnika a w uniformie jak z cenami?

• #4 07 Paź 2016 12:58
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Artur k. napisał:
    Temat regeneracji głośników został szeroko omówiony na tym oraz wielu innych forach o podobnej tematyce. Proszę się zapoznać.

• #5 07 Paź 2016 13:39
    wkj
    Poziom 34  

Nie wiem jakie ceny w umifonie i czy w ogóle regenerują. Suma sumarum, ceny regeneracji w tonsilu odstraszają. Samemu można to jednak sporo taniej zrobić.

Poradników nt. napraw jest mnóstwo.

• #7 07 Paź 2016 21:15
    fenri95
    Poziom 16  

398216 Usunięty napisał:
    wkj napisał:
    Poradników nt. napraw jest mnóstwo.

Przykład:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8636668#8636668

Przeglądałem właśnie ten temat kolego powiedz mi czy konieczne jest oddzieranie kopułki i wkładanie tego papieru żeby centrować cewke ? W okolicy znalazłem jakiegoś gościa co mi za 150zł zregeneruje 4x Gdn i 2x GDM cena razem z zawieszeniami prosto od tonsila. Same zawieszenia będa mnie kosztowały jakieś 95zł .Dlatego myślę czy jest sens podejmować się tego samemu.

• #8 08 Paź 2016 05:40
    wkj
    Poziom 34  

Jeżeli się tak tanio ceni ze robotę to nie wróży o nim nic dobrego. Ja za taką kwotę palcem bym nie kiwnął, ale jego cyrk jego małpy, jak to mówią. Oby się nie okazało że spier...i głośniczki.

• #9 08 Paź 2016 11:34
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

fenri95 napisał:
    powiedz mi czy konieczne jest oddzieranie kopułki i wkładanie tego papieru żeby centrować cewke ?
    W produkcji fabrycznej kopułka też wklejana jest na końcu. Zgadnij po co? Cewka powinna znajdować się idealnie po środku szczeliny - nie tylko dlatego, żeby nie ocierała się o boki. Poza tym ważne jest ustawienie środka wysokości cewki w środku wysokości szczeliny. Co prawda mając do wymiany tylko górne zawieszenie można się spodziewać że dolne i sama cewka są wklejone prawidłowo (fabrycznie) ale zawsze lepiej sprawdzić i ustawić poprawnie; Przy doklejaniu do kosza dolnego zawieszenia opary kleju mogą zmiękczyć i odkształcić dolny resor tak, że może się zmienić wysokość cewki w szczelinie - klejąc na zablokowanej cewce nic takiego nie grozi.

• #10 08 Paź 2016 16:34
    fenri95
    Poziom 16  

Chyba zabiore się za to samemu sklejałem już 1 kolumny wyszło ok tylko nie ściągałem kopułek.Będę się starał zrobić to jak najlepiej bo dla siebie. Mam kilka pytań odnośnie regeneracji.
    Jak ściągnąć kopułke? Nitro i delikatnie jakimś nożykiem ?
    Jeśli chodzi o pozbycie się starego zawieszenia to też użyć nitra ?
    Jaka jest kolejność takiej regeneracji pierwsze kleje membrane z zawieszeniem a po 24h dopiero kosz z membrana ? Widziałem kilka filmików jak ta regeneracja wygląda zaraz po sklejeniu membrany z zawieszeniem trzeba delikatnie dociskac i sprawdzać jak to pracuje.

• #12 08 Paź 2016 17:11
    fenri95
    Poziom 16  

Czytałem kolego tylko w temacie jest demontowana całość ja mam troszke inny przypadek same zawieszenie. Poprostu ściągam kopułke kleje zawieszenie z membraną(i delikatnie dociskam) a poźniej zanim skleje z koszem zakładam papierek centrujący cewke?

• #13 08 Paź 2016 17:31
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Upierasz się, żeby robić po swojemu? Czemu demontowana jest z kosza membrana jest wyjaśnione w temacie którego link podałem. Ułatwia się w ten sposób i czyszczenie kosza z resztek kleju i gąbki i (przede wszystkim) samej membrany, gdzie zostawienie resztek po gąbce i kleju może zwiększyć masę układu (to niewiele),a przede wszystkim scentrować samą gąbkę - gdy powierzchni membrany do której klejony jest resor gąbkowy będzie nierówna.
    Więc uważam, że nie czytałeś, co najwyżej obrazki sobie przejrzałeś i tyle.
    W temacie z liku naprawdę jest wszystko opisane i wyjaśnione - chcesz robić po swojemu, ryzykując spartolenie roboty i konieczność poprawek - Twoja sprawa.

• #14 08 Paź 2016 23:37
    fenri95
    Poziom 16  

Wcale się nie upieram na swoim bo sie na tym nie znam dlatego doceniam każdą wypowiedz po prostu mam obawy co do wyciągania całości żeby niczego nie uszkodzić. A jak zrobię tak jak na tym filmiku : https://www.youtube.com/watch?v=YRPKeNnvn38 tylko ze odkleję kopułke i wycentruje cewke papierkiem. Jeśli oczywiście da się to ładnie oczyścić z pozostałości starego zawieszenia.

• #15 09 Paź 2016 00:57
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Ten filmik powinien mieć tytuł "Jak nie regenerować głośników". Podany już temat jest NAJPROSTSZĄ, poprawną formą regeneracji głośnika. Nie kombinuj, tylko rób zgodnie z poradnikiem.
    Po rozklejeniu całego układu regeneracja jest 10 razy łatwiejsza, niż z wklejonym układem w kosz.

• #16 09 Paź 2016 13:18
    wkj
    Poziom 34  

Robiłem już b. wiele głośników, cuda wianki, powiem tak: Nie masz doświadczenia, wyjmij układ drgający bo upaprzesz membranę klejem. To wcale nie jest takie trudne i nie ma się czego bać. Nie wyciągnięcie układu drgającego spowoduje wydłużenie czasu pracy z każdym przetwornikiem. Po drugie jak wspominałem upaprzesz membrany klejem. By było fachowo i estetycznie trzeba mieć chirurgiczną precyzję, (z tydzień nie pić %).

• #17 19 Paź 2016 20:30
    fenri95
    Poziom 16  

Ok zrobie jak kolega podpowiada wyżej :) Teraz tak gdzie zamówić częsci u tonsila ? Potrzebuje zawieszenie górne. GDwk 10/80/7 szukałem na stronie tonsila to nie znalazłem a brakuje mi tego 1 głosniczka.Gdm 16/80/1 ma zniszczone membrany,zawieszenie jak go zregenerować jest cały zabudowany. Na allegro warto szukać podzespołów ? nie chce kupić beznadziejnych częsci.

• #19 21 Paź 2016 22:17
    fenri95
    Poziom 16  

Znalazłem okazyjnie cale środki głosnika tylko zawieszenie rozwalone wiadomo ale orginał. Hmm kolego a w jaki sposób sie zabrać za te GDM jak kleje resor z koszem nie mam dużego pola manewru żeby to jakoś docisnac.głośnik z 2 stron ma takie małe prostokąciki zaślepione jakąś matą.

• #20 22 Paź 2016 04:50
    wkj
    Poziom 34  

Filc to jest.
    Pierw kleisz dolne zawieszenia, a jak wyschnie to górne.
    Układ drgający trzeba wyjąc by wsadzić nową membranę lub górny resor. Na samym końcu kopułka przeciwpyłowa, jak nic nie będzie ocierało.
    Średnie to najmniejszy problem w tym zestawie.

• #21 22 Paź 2016 15:14
    fenri95
    Poziom 16  

Kolego mam to tak zrobić jak ktoś na tym filmie : https://www.youtube.com/watch?v=QUlTVeqDgic od 2:32
    Mając taki zestaw Regeneracja scherzo 200 kilka pytań odnośnie tego.
    dam rade go tak po prostu w całości założyć ? Kupiłem taki orginalny zestaw tylko bez zawieszenia górnego. Film obrazuje sklejanie w częściach tak jak ty mi to zobrazowałeś przynajmniej tak zrozumiałem.

• #22 23 Paź 2016 07:23
    wkj
    Poziom 34  

Tak w tej kolejności składaj, na filmie nie widzę papierków do centrowania cewki.
    Jak masz cewkę z membraną bez zawieszenia górnego ro pierw wklej zawieszenie górne a następnie całość w kosz. Złap dolne zawieszenie z koszem i czekaj aż wyschnie, następnie górne poklej, wyjmij papierki centrujące cewkę i lekko powciskaj układem drgającym, sprawdzając czy nic nie ociera.

Nie można zapomnieć o podlutowaniu lic.

• #23 23 Paź 2016 14:57
    fenri95
    Poziom 16  

Ok dzięki bardzo mi pomogłeś teraz zamówię częsci od tonsila i działam. Mam takie pytanie odnośnie moich starych kolumn . Są to samoróbki na podzespołach tonsila. Chodzi mi o GDN 20/40/14 w nich też mam zawieszenie do wymiany. Czy podzespoły od GDN 20/60 /3 będą pasować i zwiększy moc głośnika ? Pytam ponieważ zamówiłem używane orginalne zestawy z wykruszonym górnym zawieszeniem(cały zestaw od scherzo 200) Wykorzystam tylko z GDM a 4x podzespoły do GDN zostaną nie tknięte a są kompletne poza zawieszeniem górnym.

• #24 24 Paź 2016 12:16
    wkj
    Poziom 34  

GDN 20/40 ma inną membranę i cewkę jak GDN 20/60/3 nie spasuje to na bank.

• #25 25 Paź 2016 22:40
    Tomek_Schulz
    Poziom 12  

Doprecyzowując :
    chodzi ośrednicę cewki
    20/40 ma małą ceweczkę 26,9mm(takie sa w GDN 20/30 do 20/50)
    20/60 37mm (takie jakie sa w 20/60, 20/80 - 30/60...)
    czyli zdecydowanie nie podpasuje ....

• #26 26 Paź 2016 04:56
    wkj
    Poziom 34  

Cewka to jedno, ale membrana ma inny kształt z charakterystycznym karbem na końcu (20/60-20/80).

• #27 27 Paź 2016 01:04
    Tomek_Schulz
    Poziom 12  

Widziałem już membrany od 20/30/1 (głeboki kosz) lekko przyciete i wklejone do środka cewki 20/60/3 i poźniej zamontowane w ZG30c201...
    Wygladało dziwacznie, ale działało. Z zewnątrz taka kombinacja nie rózni sie od 20/30 20/40 po wklejeniu wąskiego kapturka...Nie do odróżnienia od membrany biernej z małym kapturkiem. Chociaż to ekstremalna kombinacja i niezalecana z uwagi na nieprzewidywalna charakterystykę

• #28 27 Paź 2016 05:46
    wkj
    Poziom 34  

No dobrze ale jak to będzie grało, loteria, cudaków i papudraków nie brak.

• #29 30 Paź 2016 21:02
    fenri95
    Poziom 16  

Głośniki poddane do regeneracji u Tonsila.Na obudowach kolumn nowa okleina.
    Jak nazywa się ten materiał co jest na maskownicach? (te co mam są porozdzierane i obrudzone czymś ). Brakuje mi również 1 nózki do kolumny u tonsila czegoś takiego nie znalazłem.

• #30 31 Paź 2016 05:31
    wkj
    Poziom 34  

Materiał i nóżkę kupisz u producenta. To że nie ma w sieci nie znaczy że nie mają.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME