Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie ustawienia Equalizera dla głośników basowych 2x500wat

karthus1 09 Paź 2016 10:59 771 21
  • #1 09 Paź 2016 10:59
    karthus1
    Poziom 9  

Witam. Posiadam dwa głośniki basowe 500wat firmy Eltax. Posiadam również do tego wzmacniacz Kenwood-a KA-3080R. Moj problem jest taki, ze podczas słuchania muzyki, najzwyklejsze utwory sa takie przytłoczone, brakuje mi środka, ze tak to ujmę, przewyższa bas wszystko. Zapewne ktos napisze ze skręć bas. Skręcałem, bawiłem sie ustawieniami, equalizerem w karcie dźwiękowej, bo sprzęt jest podłączony do komputera no i skrecalem bass na wzmacniaczu .Jest jakiś sposób by ta muzyka brzmiała fajnie? po godzinie słuchania muzyki w pokoju to głowa boli a nie jest głośno tylko ten bas mi psuje robotę. Dodam też, ze gdy przechodzę na konsole, to nawet zwyczajna muzyka w grach, efekty itd jest duzo lepsza niz niektóre dobre kawałki na yt od vevo. Jeżeli temat jest w złym dziale, lub jest podobny to proszę o przekierowanie. Fodaje fotki głośników i wzmacniacza.

Jakie ustawienia Equalizera dla głośników basowych 2x500wat Jakie ustawienia Equalizera dla głośników basowych 2x500wat Jakie ustawienia Equalizera dla głośników basowych 2x500wat

• #2 09 Paź 2016 12:35
    goraj krzysztof
    Poziom 26  

Wyłącz wszystkie efekty i equalizery ten w programie odtwarzającym też. Pokrętła barwy we wzmacniaczu na zero. To tak na początek

• #3 09 Paź 2016 18:47
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

karthus1 napisał:
    Posiadam dwa głośniki basowe 500wat firmy Elta
    One są na zdjęciach, bo nie widzę?
    Zacznij od włączenia funkcji source direct na wzmacniaczu. Obejdziesz wtedy wszystkie filtry. Może masz włączony filtr fizjologiczny, który może dawać efekty o których mówisz.
    Kolejna rzecz, nigdy nie określaj brzmienia systemu audio po utworach na youtube. Odtwórz na tym muzykę z płyty CD, lub coś zapisane w formacie bezstratnym. Na youtube często muzyka ma sztucznie podbity bas.

• #4 09 Paź 2016 19:44
    karthus1
    Poziom 9  

na zdjeciu jest zalączony jeden głośnik. Funkcja source direct wylaczy wszystko i obejdzie, zgadza sie.. ale to i tak wraca do punktu wyjscia. duzo basu mało środka.

• #5 09 Paź 2016 19:52
    kazikszach
    Poziom 32  

karthus1 napisał:
    Posiadam dwa głośniki basowe 500wat firmy Eltax

Daj zdjęcia tych głośników, bo ja widzę kolumnę.
    To są fabryczne kolumny, czy własnej konstrukcji?

• #6 09 Paź 2016 20:04
    karthus1
    Poziom 9  

mam takie dwie kolumny orginalnej firmy eltax, żadna samorobka. Jakie ustawienia Equalizera dla głośników basowych 2x500wat Jakie ustawienia Equalizera dla głośników basowych 2x500wat

• #7 09 Paź 2016 20:06
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Głośniki średniotonowe na pewno sprawne? Mógłbyś podać model tych kolumn?

• #8 09 Paź 2016 20:07
    kazikszach
    Poziom 32  

To jeszcze podaj ich model, bo to powinno być w tytule, a nie głośniki basowe.

• #9 09 Paź 2016 20:11
    karthus1
    Poziom 9  

Myśle ze głośniki są sprawne. Nie wiem jak je sie profesjonalnie sprawdza, ale membrany są ok, gdy podkrece wzmaczniacz jak i odtwarzacz na full to daja sobie spokojnie rade, nie ma żadnego pierdzenia ani charczenia

Dodano po 1 [minuty]:

Może po prostu tak ma być i tak będzie ? na oko widac ze sa 4 glosniki basowe i 4 duzo mniejsze od dzwiekow wysokich. Logicznie mysląc duzy glosnik zrobi wiecej hałasu niz maly.

• #10 09 Paź 2016 20:17
    kazikszach
    Poziom 32  

karthus1 napisał:
    Może po prostu tak ma być i tak będzie ? na oko widac ze sa 4 glosniki basowe i 4 duzo mniejsze od dzwiekow wysokich. Logicznie mysląc duzy glosnik zrobi wiecej hałasu niz maly.

Dobrze zaprojektowana kolumna ma płaską charakterystykę i tak powinno być i u ciebie, chyba że to jakieś buble.

• #11 09 Paź 2016 20:19
    karthus1
    Poziom 9  

Nie wiem czy to są buble. Nie jestem zbyt bardzo obeznany w tematach audio, na temat budowy glosnikow czy tam wzmacniaczy, dlatego pytam tutaj.Numery na glosnikach tez mi nic nie mowia czy jest to super glosnik czy jedynie duza skrzynia.

• #12 09 Paź 2016 20:28
    kazikszach
    Poziom 32  

W sieci opinie o nich są różne.
    Czy masz sprawne głośniki średniotonowe łatwo sprawdzić, wystarczy je zasłonić i jeśli działają, to dźwięk się zmieni.

• #13 09 Paź 2016 20:34
    karthus1
    Poziom 9  

glośniki sprawne

Dodano po 4 [minuty]:

zakładając temat, myślałem ze może ktoś zna jakiś program, który jest w stanie dobrze mi podkręcić equalizer tak ze jakość będzie w miarę. Nie mowie o oryginalnej jakości ale chociaż trochę. Jak mówiłem, po godzinie boli łeb a bas jest na 1/5 ustawiony. Zalecano mi włączenie source direct, to jak powiedzieliście to omija wszelkie regulacje, wiec bas znowu słychać.

• #14 09 Paź 2016 20:36
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

karthus1 napisał:

Myśle ze głośniki są sprawne. Nie wiem jak je sie profesjonalnie sprawdza, ale membrany są ok, gdy podkrece wzmaczniacz jak i odtwarzacz na full to daja sobie spokojnie rade, nie ma żadnego pierdzenia ani charczenia
    Podłącz do terminali kolumny baterię 1.5V. Jak membrana głośnika się wychyli, to będziesz oznaczać że jest sprawny.
    karthus1 napisał:

EEE nie. To nie tak działa. W uproszczeniu, im wyższa częstotliwość dźwięku, tym mniejsza musi być masa układu drgającego, mniejsze wychylenie i mniejsza powierzchnia membrany. Co za tym idzie, żeby wytworzyć dźwięk o częstotliwości 15kHz wystarczy dużo mniejsza membrana niż w przypadku częstotliwości 50Hz, aby zachować taki sam poziom natężenia dźwięku.
    Nie powinno być schowanego środka. Przynajmniej nie tak strasznie. Zmień źródło dźwięku. Podłącz choćby telefon i zobacz czy problem występuje dalej. Odtwórz koniecznie utwór zapisany w formacie bezstratnym a nie Youtube!
    karthus1 napisał:

zakladając temat, myslalem ze moze ktoś zna jakis program,
    Nie ma takiego programu.
    Aby Ci pomóc trzeba określić czy winne są głośniki czy komputer. Możesz mieć włączone jakieś oprogramowanie do "inteligentnej" korekcji dźwięku, którego "inteligencja" zazwyczaj opiera się na podbijaniu basu o 9db i wyciszenia średnich tonów o 3db.

• #15 09 Paź 2016 20:49
    karthus1
    Poziom 9  

dzieki Panowie za odpowiedzi. Glosnik sie wychyla jak dobrze podkrece tak na 3/4 to duze glosniki wychodza okolo 1-1,5 cm a te mniejsze na górze okolo 0,5 cm moze mniej nieco. Rozumiem ze muzyka na Youtube ma gorsza jakość, ale dla porównania moj brat ma glosniki tez dwa, o podobnej budowie, tylko nie sa ustawione pionowo w kolumnie tylko zygzakiem, co daje ze kolumna jest szersza ale nizsza, u niego piosenka na yt, openfm, czy glupia wejsciowka jakiegos vlogera na yt brzmi o 10 razy lepiej niz u mnie.

Dodano po 7 [minuty]:

Standardowe ustawienia karty, nie znalazłem nic o inteligentnej głośności, chyba ze zle szukam.

• #16 09 Paź 2016 20:57
    kazikszach
    Poziom 32  

Ustawienie kolumn w pokoju też może dać efekt podbicia basów, choć w sieci znalazłem opinię o dudnieniu basów.
    Zrób szkic pokoju z rozmieszczeniem kolumn.

• #17 09 Paź 2016 21:12
    karthus1
    Poziom 9  

Artystą nie jestem, ale moze to wam coś powie. Zadnej skali tu nie ma, tylko tak mniej wiecej to wyglada.

• #19 09 Paź 2016 21:55
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

idek24 napisał:
    Spróbuj podłączyć do wzmacniacza odtwarzacz CD , lub DVD. Po prostu inne źródło dźwięku i zobacz czy będzie tak samo.
    Pierwsza rzecz, o którą już raz prosiłem. Bez tego się nie da pomóc!
    Druga rzecz, wystaw kolumnę z rogu pomieszczenia. W tym ustawieniu ściany działają jak tuba, co może w skrajnym wypadku dawać podbicie basu o 12db.

• #20 09 Paź 2016 22:00
    idek24
    Poziom 28  

telecaster1951 napisał:
    Pierwsza rzecz, o którą już raz prosiłem. Bez tego się nie da pomóc!

Jasne czytałem cały post , ale autor nic a nic nie odpowiedział.

• #21 11 Paź 2016 05:33
    Amilo032
    Poziom 7  

Ja na miejscu autora postu pobawiłbym się akustyką, miałem podobny problem z basem, po odsunięciu kolumn od ścian na około 50 cm i odpowiedniej adaptacji akustycznej pokoju ( chociaż gruby dywan na podłodze ) problem zniknął. Tym bardziej, że o ile się nie mylę to tunel bas reflex znajduje się na tylnej scianie kolumny. Kolejną sprawą jest to o czym wspominali koledzy w postach wyżej, odsłuch z płyty CD. Pozdrawiam

• #22 11 Paź 2016 07:37
    michał_bak
    Poziom 15  

karthus1 napisał:
    Dodam też, ze gdy przechodzę na konsole, to nawet zwyczajna muzyka w grach, efekty itd jest duzo lepsza niz niektóre dobre kawałki na yt od vevo.

telecaster1951 napisał:
    Kolejna rzecz, nigdy nie określaj brzmienia systemu audio po utworach na youtube. Odtwórz na tym muzykę z płyty CD, lub coś zapisane w formacie bezstratnym. Na youtube często muzyka ma sztucznie podbity bas.

Dodam, że nawet więcej niż sztucznie podbity bas. Domorośli, pozbawieni słuchu "reżyserzy dźwięku", przed wrzuceniem czegoś na YT ustawiają tak bas, że "wyróżniają" jedną częstotliwość, którą katują zdziwionych słuchaczy.
    Wystarczy odsłuchanie tego samego utworu z CD, żeby zrozumieć różnicę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME