Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo słaby zasięg odbiornika Gorke.

brunoslaw 11 Paź 2016 18:48 552 8
  • #1 11 Paź 2016 18:48
    brunoslaw
    Poziom 3  

Aloha elektrodowcy!

Od jakiegoś czasu strasznie pogorsza się zasięg odbiornika z bramy garażowej.
    Brama wjazdowa działa jak marzenie. Sygnał łapie z dobrej odległości.
    Jednak z bramy garażowej odbiornik nie łapie nawet jak stoję pod bramą. Dopiero w środku chwyta.

Czy wiecie co może być powodem problemu ? W załączeniu wrzucam zdjęcia.
    Bardzo słaby zasięg odbiornika Gorke.20161011_1..144.jpg Download (1.99 MB) Bardzo słaby zasięg odbiornika Gorke.20161011_1..154.jpg Download (3.31 MB) Bardzo słaby zasięg odbiornika Gorke.20161011_1..204.jpg Download (2.07 MB) Bardzo słaby zasięg odbiornika Gorke.20161011_1..210.jpg Download (3.58 MB) Bardzo słaby zasięg odbiornika Gorke.20161011_1..221.jpg Download (2.06 MB)

• #2 11 Paź 2016 19:06
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

brunoslaw napisał:
    Aloha elektrodowcy!

To na Hawajach mają bramy z Hormann-em i "naszym" Gorke? :D
    A tak na serio to sprawdź czy coś bezprzewodowego "nie sieje" (stacja pogody, elektroniczna niania, jakiś tani zasilacz impulsowy do led-ów itp).
    Jeżeli to nic nie da to odbiornik do wymiany...
    (Zdarzyło się parę razy z Gorke...)

• #3 12 Paź 2016 01:33
    Misiekfu
    Poziom 11  

Też miałem kilka razy że odbiornik Gorke tracił zasięg ( pomimo wymiany baterii w pilocie działało z 2-3 metrów ). Wymiana odbiornika rozwiąże problem tylko ciekawe na jak długo.
    Ja od pewnego czasu zakładam radiolinie Satela z pilotami MPT300 i jest git a na Gorke się trochę obraziłem właśnie za te problemy z odbiornikami.

• #4 12 Paź 2016 02:09
    sosarek
    Poziom 43  

Misiekfu napisał:
    MPT300

Przecież to pilot dedykowany do Micry.

• #6 12 Paź 2016 17:09
    sosarek
    Poziom 43  

bhtom napisał:
    I w czym to przeszkadza...? Piloty są wymienne. Zarówno Micra pracuje ze "zwykłymi" pilotami (T2, T4 itp.) jak i sterowniki radiowe współpracują z MPT-300.

Faktycznie, późna pora dała o sobie znać.
    Alternatywą jest także Elmes, Proxima...
    Pozdrawiam.

• #7 13 Lip 2017 08:22
    brunoslaw
    Poziom 3  

Odkopuję wątek, bo wreszcie coś zrobiłem żeby naprawić problem.

Otóż była ekipa od bram i drapała się 30 minut po głowie o co chodzi.

Zasięg pilota jest dramatyczny, łapie z 2m jak się uda. Próba wymiany na inny nadajnik od serwisantów dała taki sam efekt. Panowie serwisanci mówią, że jest to spowodowane jakimiś zakłóceniami. Odłączyłem wszystkie sprzęty dookoła, wifi i tv z pokoju nad garażem też. Do anteny podpiąłem kabel koncentryczny który wywlokłem na środek podjazdu. I co ? To samo. jak przyłożę pilota do kabla na odległość 5 cm to działa.

Już mi ręce opadają, nie wiem co dalej w takiej sytuacji zrobić.

• #8 13 Lip 2017 09:21
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

1. Odłącz odbiornik od sterownika bramy i spróbuj zasilić radio z akumulatora.
    2. Przenieś w inne miejsce i tam sprawdź.
    pozdrawiam

• #9 13 Lip 2017 10:37
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Pozostaje sprawdzić pilota, jak dobry - może w okolicy coś nadaje ciągle na 433,92 - np chińska centralka alarmowa z czujkami bezprzewodowymi, stacja pogodowa, dzwonek radiowy itp.
    Jak napisał przedmówca - wypróbuj w innym miejscu ( czytaj - dużo dalej jak coś mocno nadaje to odstąp nawet pół kilometra....)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME