X

passat b5 tdi czujnik temperatury

10 Jul 2005 18:57 SEsekuta
  • #1 10 Jul 2005 18:57
    sekuta
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam, mam taki problem ze wskazaniem temperatury na wskażniku. Raz pokazuje dobrze, a gdy się nagrzeje silnik to wskażnik spada do zera. Czasami nawet przy dalszej jeżdzie raz spada a raz się podnosi. Nie wiem nawet gdzie znajduje sie czujnik od tego wskażnika. Pomocy!!!
  • #2 10 Jul 2005 19:19
    Pati
    Level 27  
    Helpful post? (+1)
    Jeżeli dzieje się tak pod wpływem wsztrząsów problem może leżeć na stykach kostki która łączy licznik z kablami samochodu. Mogły popękać luty i taka sytuacja może się zdażać.
  • #3 23 Mar 2007 19:19
    Stiwen1
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Witam u mnie też mam podobny problem tylko że nie pokazuje w cale temperatury a nawet nie wiem gdzie go szukać tego czujnika może ktoś podpowie to jest 1.9 TDI 110 km z 98r
  • #4 24 Mar 2007 20:07
    Benon4
    Level 8  
    Helpful post? (+1)
    Witam ,miałem taki sam problem w pasku 1,9tdi z 1995 r.Problem tkwił w samym czujniku,raz nic nie pokazywał a za chwile 110 stopni .wymieniłem na nowy ,nie kupuj zamiennika bo będzie żle pokazywał.Kupiłem oryginał i jest ok.Mój czunik jest wkładany w rurę wody ,która wychodzi z głowicy.Wtyka się go w plastikową tuleję i zabezpiecza drutem w kształcie U przez wciśnięcie .Do wskażnika dochodzą 4 kabelki z kostką ,2 wskazują temp. a dwa sterują grzaniem świec.Powodzenia
  • #5 24 Mar 2007 21:59
    manieczek111
    Level 13  
    Helpful post? (+1)
    Benon4 wrote:
    Witam ,miałem taki sam problem w pasku 1,9tdi z 1995 r.Problem tkwił w samym czujniku,raz nic nie pokazywał a za chwile 110 stopni .wymieniłem na nowy ,nie kupuj zamiennika bo będzie żle pokazywał.Kupiłem oryginał i jest ok.Mój czunik jest wkładany w rurę wody ,która wychodzi z głowicy.Wtyka się go w plastikową tuleję i zabezpiecza drutem w kształcie U przez wciśnięcie .Do wskażnika dochodzą 4 kabelki z kostką ,2 wskazują temp. a dwa sterują grzaniem świec.Powodzenia

A to kupiles sam czujnik? mi troszke szwankuje na zimnie a jak z mechanikiem rozmawialem to powiedzial ze samego czujnika sie da kupic tylko razem z baniakiem, troszke mi to nie pasowalo. Ale ze czujnik zadko zle pokazywal to zostawilem ten temat.
  • #6 24 Mar 2007 22:12
    Pati
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Zmień mechanika bo sam jest baniakiem! Czujnik jest na wężu górnym od chłodnicy, lub przy samym wylocie z bloku. Ma 4 kabelki z tego co pamiętam ew. są dwa po 2 kabelki ale raczej nie tu. Zmień go i po temacie. Lub jedź na komputer, tam powiedzą Ci co i jak. No chyba że ten mechanik ma komputer to do niego nie jedz. Pozdrawiam!
  • #7 24 Mar 2007 22:19
    manieczek111
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Hehe, byl sprawdzany na KTS u tego mechanika:],
    jak popatrzylem na ten baniak to faktycznie jest tam jakis czujnik( ja ma golfa IV z 2000r. no ale rozwiaznie techniczne chyba to samo co w pasku)
  • #8 24 Mar 2007 23:45
    teodor76
    Spec od samochodów
    Helpful post? (0)
    baniak to na płyn chłodniczy inaczej zbiornik wyrównawczy jest tam czujnik ale niskiego poziomu płynu a nie temp , a czujnik temperatury znajduje sie tak jak koledzy powyrzej napisali w krućcu łaczacym chłodnice z głowica cztero pinowy czarny czujnik prawdopodobnie z zółta opaską , do czujnika dokup uszczelke silikonowa koszt 3zł
  • #9 25 Mar 2007 07:26
    adasw
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    czujnik temp znajduje sie w rurze na wylocie z bloku silnika ma 4 kable i kostke koloru niebieskiego, jak zdejmiesz plastikowa pokrywe silnika ta gorna to bez problemu znajdziesz
  • #10 25 Mar 2007 10:34
    manieczek111
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    ok, dzieki.
    No to faktycznie bede musial zmienic mechanika:]

Pozdr.
  • #11 25 Mar 2007 16:25
    Stiwen1
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Witam dzięki za podpowiedzi a jaka cena za taki oryginalny czujnik czy pamiętasz cenę Benon4 tak w przybliżeniu pozdrawiam a po niedzieli będę wymieniał ten czujnik jak nie będzie jakiś kosmicznych cen jeszcze raz dzięki .
  • #12 25 Mar 2007 17:53
    viper555
    spec od auto-elektro
    Helpful post? (-1)
    Podróbka 17 zł oryginał 150 zł.P
  • #13 18 Jun 2007 14:56
    MBatek
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam, a czy ktoś jest wstanie powiedzieć jak jest w Seat IBIZA 1.9TDI 66kW 2000r. Mam ten sam problem, a jak ściągnąłem plastikową pokrywę silnika to jest na wężu jakiś czujnik? Jednak jak odkręciłem 2 śrubki z niego to trzymał się na takiej malutkiej w środku na torx chyba 1 heh, no nie mam pojęcia, bo nie mogłem tego wykręcić i nie wiem czy to to. Jak byłem w sklepie to powiedziano mi i pokazano zarazem 3 różne rodzaje czujników do mojego auta. Powiedzieli abym sprawdził wygląd tego czujnika.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie.

Pozdrawiam
    Bartek.
  • #14 13 Jul 2008 12:48
    tomek0315
    Level 1  
    Helpful post? (-3)
    Witam mam problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej a tak mi sie chyba wydaje, natomiast gdy jade samochodem to pokazuje mi temperaturę np.+25stopni a gdy stane na swiatłach lub w jakimś korku to ona spada mi do np.-25stopni i zaznaczę że wymieniłem go na nowy który zakupiłem w serwisie, za jakakolwiek podpowiedz z góry dziękuje
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products