Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia wojskowa, hermetyczna adoptowana pod kolumne aktywna.

mtsmix 21 Paź 2016 02:36 750 3
  • #1 21 Paź 2016 02:36
    mtsmix
    Poziom 5  

Witam,
    chciałbym zaadoptować skrzynie wojskowa RACK 6u hermetyczna jako kolumnę aktywna. Ma to być sprzęt przenośny na warunki survivalowe lub na budowę, stad adaptacja w rack 6u którego mogę zamykać i bezpiecznie transportować.
    Rack otwiera się z przodu i z tylu. Na fotografii są oznaczone wymiary wewnętrzne w których obrębie mogę zbudować kolumnę.
    Moje pytanie to: jakiej mocy, przyzwoitej klasy głośniki wraz ze zwrotnica mogę zamieścić w owej skrzyni, zakładając maksymalne moce głośników do zadanej pojemności skrzyni. Sama kolumna ma być trójdrożna. Panel głośnikowy z przodu. Z tylu uwzględniam podłączenia wyjść i wejść od wzmacniacza i ewentualny otwór na bas reflex. Na załączonych zdjęciach : skrzynia z wymiarami do zaadaptowania, oraz sprzęt ktory posiadam na codzień w domu, para kolumn tonsil ton 400, oraz skrzynia aktywna która jest niedopracowana w kwestii właściwego doboru głośników i nie gra dobrze. Stad moje pytanie tu na forum w poszukiwaniu pomocy i sugestii.
    Chciałbym aby adaptacja skrzyni mogla maksymalnie naśladować ton 400 ( jego wymiary zewnętrzne S32, G28, W111, głośniki 4x 80W)

• #2 22 Paź 2016 00:18
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Wybacz Kolego, ale nie masz pojęcia o budowie zestawów głośnikowych.

mtsmix napisał:
    jakiej mocy, przyzwoitej klasy głośniki wraz ze zwrotnica mogę zamieścić w owej skrzyni, zakładając maksymalne moce głośników do zadanej pojemności skrzyni
    Moc ma tu najmniejsze znaczenie.
    mtsmix napisał:
    Sama kolumna ma być trójdrożna
    Niewykonalne.
    mtsmix napisał:
    Panel głośnikowy z przodu.
    Masz na myśli wzmacniacz? Jak? Przecież on sam zajmie większość frontu.
    mtsmix napisał:
    Chciałbym aby adaptacja skrzyni mogla maksymalnie naśladować ton 400 ( jego wymiary zewnętrzne S32, G28, W111, głośniki 4x 80W)
    W żadnym wypadku niewykonalne.
    Prosisz o rzeczy niemożliwe.
    Jedyne co można z tego wydłubać, to wstawić tam głośnik szerokopasmowy, ewentualnie niewielki głośnik tubowy i tyle. Jakością nie powali, bo będzie Ci to całe drgać, ale chociaż może być głośno.
    Jeśli chcesz coś z tego budować, to raz - wywal wszystko z tej skrzyni. Ma zostać gołe tworzywo. Po drugie wylicz wtedy objętość. Wsadzisz tam głośnik szerokopasmowy, dodasz tubę wysokotonową i będzie jakoś grać.

Jeśli mam być szczery, to nie jest to dobry pomysł.

• #3 22 Paź 2016 16:13
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Można by tam wstawić głośniki samochodowe współosiowe. Do napędu użyć radia samochodowego. Nie zapominając oczywiście o zasilaniu, akumulatorze lub zasilaczu. Ale do Tonów 400 to będzie baaardzo daleko :D

• #4 22 Paź 2016 16:35
    mtsmix
    Poziom 5  

Skrzynka ma być wytłumiona i wyłożona drewnem w środku. Pomiędzy jej zewnętrzna powłoka a środkowa klatka rack jest ok 35mm tak wiec obszar ten będzie wykorzystany na wytłumienie samej skrzyni.

Osobnym jakby elementem jest klatka, to ona jest właściwa objętością kolumny.
    Jej wymiary zacząłem na foto.
    sugerując sie jedna z odpowiedzi tj zestaw car audio , znalazłem głośnik który w charakterystyce ma właśnie zastosowanie w skrzyniach malej pojemności. Dorzucam screen z jego opisem szczegółowym. Na podstawie opisu wydzieliłem a klatce część na głośnik basowy. Wygląda na to ze zostaje osobna komora na wzmacniacz oraz głośniki średnio i wysokotowe. W tym przypadku myślałem o głośnikach tonsila po 80W 100w.
    Dołączam foto głośników oraz końcówki mocy która znlazlem.
    Co z tego mogę złożyć i czego brakuje jeszcze.
    na pewno zwrotnicy , oraz przedwzmacniacza.
    Proszę o podpowiedzi i sugestie.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme