Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa ABS jako pompa hydrauliczna.

josephgo87 27 Paź 2016 02:29 1032 7
  • #1 27 Paź 2016 02:29
    josephgo87
    Poziom 9  

Witam,wpadła mi niedawno w ręce pompa ABS od Mercedesa 190. Chciałbym ją wykorzystać jako pompę hydrauliczną do kipra przyczepki. Jak powinno wyglądać połączenie takiej pompy od strony hydraulicznej? Co należy przerobić lub dodać? Pozdrawiam

• #2 27 Paź 2016 06:55
    janek1815
    Poziom 38  

Bardzo oryginalny pomysł. Pomyśl nad jej wydajnością, ciśnieniem wytwarzanym oraz przy okazji porównaj gęstość oleju hydraulicznego i płynu hamulcowego. Chyba że to ma napedzać jakąś makietę.

• #3 27 Paź 2016 11:08
    josephgo87
    Poziom 9  

Witam,temat nie jest nowy, działanie takiego układu można zobaczyć np tutaj:
    https://youtu.be/X5sSK0qEJww

• #4 27 Paź 2016 23:17
    janek1815
    Poziom 38  

Wydajność jest powalająca.Trwalosc pompy przy takim użytkowaniu zapewne też.

• #5 27 Paź 2016 23:26
    robokop
    Moderator Samochody

Wydajność żadna, tak samo z trwałością - sama pompa jest jak rozrusznik, przewidziana do krótkiej pracy z dużym prądem, zanim zdąży nabrać temperatury. Same tłoczki mają bodaj po 5mm średnicy, na raz przetłaczają może z 0,5cm3 płynu. Wydaje mi się że lepiej było by poszukać agregatu hydraulicznego windy samochodowej.

• #7 29 Paź 2016 20:37
    janek1815
    Poziom 38  

ElCamin0 napisał:
    Tak, nic się nie opłaca i nie warto robić.
    https://www.youtube.com/watch?v=7EqUMmDMFEY

josephgo87 napisał:
    Chciałbym ją wykorzystać jako pompę hydrauliczną do kipra przyczepki.

Powodzenia życzę w takim projekcie. Zawsze autor może spróbować. O efektach napisze. Do czego ta przyczepka? Samochód, ciągnik?

• #8 02 Lip 2017 03:52
    josephgo87
    Poziom 9  

Dawno tu nie zaglądałem. Temat niestety upadł. Na szczęście za śmieszne pieniądze udało mi się zakupić pompę elektryczno-hydrauliczną z przewodami i siłownikami od kadeta cabrio. Zestaw doskonale sprawdził się w roli tylnego podnośnika w traktorku sam.
    Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc.
    Pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme