Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do 2800zł - jaki ?

Gadu Gadu 28 Paź 2016 19:52 438 8
  • #1 28 Paź 2016 19:52
    Gadu Gadu
    Poziom 2  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    18m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    ~2,2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Większość czasu na wprost, ale jeśli będą 3 osoby przed tv to jedna bokiem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Będzie stał
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Na wprost, tv będzie obok okna. Jest roleta.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Samsung 27 cali (nie miałem wtedy wielkiego wyboru, bo tylko taki tv mieścił się w meblach)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Wejście rj-45, dobry smart tv, ponieważ będę często oglądał filmy online (cda, yt itp)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Naziemna telewizja cyfrowa
    10. Jakie urządzenia?
    Czasami smartphone, raczej nic więcej.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    4-5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Nie wiem, zdaję się na was :]
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    W sumie to wszystkie, oprócz tych z bajkami. Tv rodzinny, więc każdy ma swoje ulubione programy.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Nie planuję grać w gry.
    16. Preferencje co do marki?
    Nie mam konkretnych, zdam się na was :)
    17. Preferencje co do wielkości?
    49 cali, najlepiej taka wielkość która będzie optymalna do pokoju.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    W sumie to najbardziej tv drażni mnie kiedy menu się przycina. Mój obecny dekoder tak ma. Przestawia dźwięk w filmach z pendrive, raz odtwarza dany plik drugi raz nie i ogólnie często się przycina, długo ładuje opcje. Także nowy tv musi być przede wszystkim szybki
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Głównie wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    2800zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie zależy mi na 3d, może go nawet nie być jeśli cena tv była by niższa.

Tak jak pisałem wyżej, najlepiej żeby tv miał koło 49 cali, wyjście rj-45, dobry smart tv, który będzie działał płynnie bez przycinania się i szarpania nerwów.
    Nie mam kablówki, więc chciałbym korzystać z serwisów typu tvseries, cda, yt i pokrewne. Nie planuję zmieniać tv w najbliższych 5-7 latach, także to musi być udany zakup bez niespodzianek.
    Może być 4k, jeśli nie będzie stwarzało problemów przy korzystaniu ze smart tv.

• Pomocny post
    #2 29 Paź 2016 02:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z modeli które przetrwają rewolucje technologiczną czyli 4K, 100Hz, HDR, VP9 w klasie mieści się tylko Philips 49PUS6561 za 2999 zł z kalibracją.
    Do innych musisz dużo dozbierać.

• #3 29 Paź 2016 09:34
    Gadu Gadu
    Poziom 2  

Z tego co patrzę to opinie odnośnie tego tv są różne,czy jest tak jak piszą niektórzy, że przez to, że jest tam android tv może się przycinać ? były teksty, że muszą wyciągać wtyczkę z gniazdka w takich przypadkach..
    Poza tym raczej lepszym wyjściem byłby Philips 49PUS6401, bo kosztuje 2500 i mieści się w moim budżecie a różni się tylko tym, że zamiast 16gb wbudowanej pamięci ma 8gb oraz nie ma fikuśnego pilota. Poza tym i tak będę podpinał myszkę i klawiaturę bezprzewodową.

• #5 29 Paź 2016 17:40
    Gadu Gadu
    Poziom 2  

A jakieś inne tv które są w moim budżecie możesz mi polecić ? Nie musi być 4k, bo mam obecnie rozdzielczość na tv 1366x768, więc dla mnie to i tak będzie duża zmiana.. Nie za bardzo widzę sens kupować tv z 4k z najniższej pułki cenowej, bo zapewne będą z nim problemy. Zapewne nie bez powodu inne tv z taką samą ilością cali są droższe.

• #6 30 Paź 2016 00:31
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dlatego właśnie podałem Ci jedyny model 4K, 100 Hz który mieści się w kasie cenowej :
    Z modeli które przetrwają rewolucje technologiczną czyli 4K, 100Hz, HDR, VP9 w klasie mieści się tylko Philips 49PUS6561 za 2999 zł z kalibracją.

• #7 30 Paź 2016 19:08
    Mariano11
    Poziom 26  

Można wydać i 10 000 zł na telewizor, który za dwa lata będzie do wymiany. Natomiast ten Philips to faktycznie warto - szczególnie ze względu na 100 hz w takiej cenie.

• #8 30 Paź 2016 21:42
    lesmian45
    Poziom 16  

Gadu Gadu napisał:
    A jakieś inne tv które są w moim budżecie możesz mi polecić ? Nie musi być 4k, bo mam obecnie rozdzielczość na tv 1366x768, więc dla mnie to i tak będzie duża zmiana.. Nie za bardzo widzę sens kupować tv z 4k z najniższej pułki cenowej, bo zapewne będą z nim problemy. Zapewne nie bez powodu inne tv z taką samą ilością cali są droższe.

Nie po to montuje się w telewizorach złącz USB by musieć ograniczać się do wbudowanej pamięci. Ja w swoim telewizorze mam złącze z tyłu i wpiąłem tam przedłużkę, do której na stale mam podpiętą pamięć USB. Trzymam tam wszystkie multimedia, a apki zmieszczą się nawet na 8 Gb.

• #9 31 Paź 2016 19:57
    Mariano11
    Poziom 26  

Niektórzy i filmy potrafią trzymać w pamięci telewizora :).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME