Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat świeżego powietrza

noartist83 28 Paź 2016 22:53 423 6
  • #1 28 Paź 2016 22:53
    noartist83
    Poziom 11  

Witam
    Potrzebuję zbudować aparat świeżego powietrza doprowadzający powietrze do hełmu do piaskowania. Coś podobnego jak w Linku . Planuję wykorzystać do tego nawiew samochodowy oraz lej zwężający strumień powietrza do średnicy węża. Moje pytanie to czy coś takiego może zdać egzamin, i czy taki nawiew będzie podawał powietrze zdatne do oddychania tzn. czy np. silnik będący wewnątrz nawiewu nie będzie gdzieś tam iskrzył i "tworzył ozonu"? Proszę o podpowiedzi i sugestie.

• Megger
  • Megger
  • #3 29 Paź 2016 07:21
    noartist83
    Poziom 11  

Myślę że samochodowy nawiew będzie wydajniejszy - wąż będzie miał jakieś 7m, a koszt takiego nawiewu to około 10zł na autozłomie wiec nie ma tragedii. Nurtuje mnie tylko kwestia bezpieczństwa dla zdrowia.

• #4 29 Paź 2016 07:39
    kkknc
    Poziom 40  

Przy piaskowaniu masz sprężarkę, i to ona dostarczy ci powietrze. Zawsze też że szpitala można dorawć w niedużych pieniądzach do lekkiej naprawy gotowe urządzania.

• Megger
  • #5 29 Paź 2016 09:06
    noartist83
    Poziom 11  

Powietrze ze sprężarki wymaga specjalistycznego filtru który kosztuje niemałe pieniądze, a ja nie piaskuję w takich ilościach żeby było mnie na niego stać. Natomiast aparatura do podtrzymywania funkcji życiowych, bo rozumiem że o taką chodzi, raczej się tu nie sprawdzi (tak mi się wydaje). Nadal pozostaje kwestia bezpieczeństwa używania nawiewu mojego pomysłu.

• #6 29 Paź 2016 10:23
    kkknc
    Poziom 40  

Powietrze że sprężarki jest wystarczająco dobrze i super drogiego filtra do tego nie trzeba. Sprzęt o którym pisze zawiera w sobie bez olejową sprężarkę regulator ciśnienia, chłodnicę i układ nawilżania.

• #7 29 Paź 2016 11:27
    noartist83
    Poziom 11  

A orientujesz się jakie pieniądze mogą żądać za coś takiego?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme