Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Heco Music Style 1000 - charczenie, "pierdzenie"

pumik 29 Paź 2016 09:45 720 7
  • #1 29 Paź 2016 09:45
    pumik
    Poziom 8  

Witam,
    Od miesiąca jestem posiadaczem w/w kolumn.Dwa dni temu zauważyłem, ze z jednej kolumny, dolny głośnik basowy zaczął, no właśnie nie wiem jak nazwać te dźwięki, które słyszę, "pierdzieć", dzwonić, charczeć. Nigdy nie bylo żadnego przesterowania, nie słucham głośno muzyki. Jak dotykam membranę na wyłączonym to słychać i czuć opór i dźwięk podczas jej pracy. Nie ma tego na glosniku wyżej. Może mam za slaby wzmacniacz - Yamaha RX 396 RDS? Głośniki na gwarancji. Do wymiany, do naprawy a może to z mojej winy?

• #2 29 Paź 2016 09:49
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Zamieniałeś miejscami kolumny, by wyeliminować winę amplitunera?

• #3 29 Paź 2016 10:57
    pumik
    Poziom 8  

Nie. Chciałem to zrobić, ale stwierdziłem, że skoro głośnik nawet wyłączony pod wpływem mojego delikatnego dotyku wydaje dźwięk, to nic zamiana kolumn nie zmieni. Ale sprawdzę.

Dodano po 1 [godziny]:

Kolumny zamienione miejscami. Nic sie nie zmieniło. To pierdzenie jest słyszalne jesli ściszę tony wysokie i loudnes . Bas nie musi być podkręcony, bo słychać to nawet jak muzyka gra po cichu . Gdy ustawienia wracam do zera, nie wiem jak głośno musialbym słuchać, żeby usłyszeć te dźwięki. Przeszkadza mi sama świadomość, że w kolumnach tej ceny pojawia die takie coś.

• #4 29 Paź 2016 12:08
    idek24
    Poziom 28  

pumik napisał:
    Kolumny zamienione miejscami. Nic sie nie zmieniło. To pierdzenie jest słyszalne jesli ściszę tony wysokie i loudnes . Bas nie musi być podkręcony, bo słychać to nawet jak muzyka gra po cichu . Gdy ustawienia wracam do zera, nie wiem jak głośno musialbym słuchać, żeby usłyszeć te dźwięki.

Najprawdopodobniej uszkodzony głośnik basowy. ( Możliwe ,że przysmażony od głośnego grania.)
    pumik napisał:
    Może mam za slaby wzmacniacz - Yamaha RX 396 RDS

Zresztą oddaj na gwarancję. I sam nic nie grzeb.

• #5 29 Paź 2016 12:39
    pumik
    Poziom 8  

Oddam do serwisu ,ale czy w przypadku spalonego głośnika jest to naprawa gwarancyjna? Kolumny głośno nie były testowane, w moim mieszkaniu 1/4 regulacji głośności to juz i tak za dużo. Myślałem, ze w przypadku z byt głośnego grania uszkodzeniu ulega cala kolumna, para kolumn a nie jeden głośnik.

• #6 29 Paź 2016 12:49
    idek24
    Poziom 28  

pumik napisał:
    Oddam do serwisu ,ale czy w przypadku spalonego głośnika jest to naprawa gwarancyjna?

Musisz poczytać co posiada Twoja gwarancja.
    pumik napisał:
    Myślałem, ze w przypadku z byt głośnego grania uszkodzeniu ulega cala kolumna, para kolumn a nie jeden głośnik.

Rzecz biorąc dalej nie wiemy co jest z nim nie tak. Wróżymy z fusów.

• #7 29 Paź 2016 22:18
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

pumik napisał:
    . Jak dotykam membranę na wyłączonym to słychać i czuć opór i dźwięk podczas jej pracy. Nie ma tego na glosniku wyżej.
    pumik napisał:
    "pierdzieć", dzwonić, charczeć.
    Ma mój gust rozsypana cewka głośnika niskotonowego. Oddaj je na gwarancję.
    pumik napisał:
    Myślałem, ze w przypadku z byt głośnego grania uszkodzeniu ulega cala kolumna, para kolumn a nie jeden głośnik.
    Przy przesterowaniu wzmacniacza prędzej poszłyby głośniki wysokotonowe. To jest Twój argument w procesie reklamacji. Awarii uległ tylko ten głośnik, zatem wskazywałoby to na jego wadę. Czasem się zdarza że cewka zostanie źle nawinięta i pomiędzy drutem a karkasem jest zbyt dużo kleju. Przy drganiach klej może puścić i cewka się rozsypuje.

• #8 29 Paź 2016 23:13
    pumik
    Poziom 8  

Serdecznie dzięki za odpowiedzi. W środę oddam sprzęt do Media Markt. Poinformuję, czy i co załatwiłem. Jestem ciekaw.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME