Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lewitacja z użyciem magnesów

Gensiorek 29 Paź 2016 17:52 573 5
  • #1 29 Paź 2016 17:52
    Gensiorek
    Poziom 4  

Witam

Jako, że nie mam ani wiedzy, ani zbyt wielkiego doświadczenia w tej dziedzinie, kieruję moje pytania do Was.

Zastanawiam się, czy możliwa jest następująca sytuacja: mam drewniany "talerz" w kształcie koła o średnicy 300mm i grubości 30mm i chciałbym, aby obiekt ten unosił się w powietrzu.

Co istotnie, nie zależy mi aby obiekt przenosił jakikolwiek ciężar, poza swoją własną masą, ani żeby unosił się na dużej odległości od podłoża, w zupełności wystarczy kilka milimetrów. Nie zależy mi również na tym, żeby obiekt samoczynnie utrzymywał się w zadanym miejscu - może być ograniczony w sposób mechaniczny tak, żeby nie spadał z pola magnetycznego.

Zależy mi natomiast na tym, żeby odbywało się to bez żadnej elektroniki, jedynie za pomocą samych magnesów zamontowanych w talerzu jak i podstawie - nie wiem jednak czy jest to możliwe.

Jeżeli tak, czy możliwe jest także, żeby talerz bez żadnej zewnętrznej "pomocy" wprawiał się w ruch według własnej osi (np. poprzez zamontowanie magnesów pod kątem?)

Widziałem różnego rodzaju podstawki ekspozycyjne, jednak nie o to mi chodzi.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

• #3 31 Paź 2016 21:29
    Gensiorek
    Poziom 4  

Stronę na wikipedii widziałem

Jak wygląda sprawa z obracaniem? Czy jest to w jakikolwiek sposób możliwe?

• #4 31 Paź 2016 23:44
    DecoDominik
    Poziom 14  

Link

To jest niezły materiał.

Link

• #5 01 Lis 2016 13:47
    Gensiorek
    Poziom 4  

Bardzo ciekawe materiały, jednak dalej nie rozwiązują mojego problemu.

Cały czas zastanawiam się nad tym ruchem, jak magnesy powinny być umieszczone w talerzu a jak w podstawie, żeby talerz się unosił i jeżeli nie jest możliwy jego samoczynny ruch, to chociaż gdyby mechanicznie wprawiło by się go w obracanie, czy jest możliwe, żeby trwało to długo?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme