Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALTUS 75 - Czy da się poprawić brzmienie ??

pioxer72 03 Lis 2016 14:52 447 4
  • #1 03 Lis 2016 14:52
    pioxer72
    Poziom 3  

Witam.
    Od 1988 roku posiadam Altusy 75 dla HGSa i zastanawiałem się ostatnio żeby wykorzystać je jeszcze jako dodatkowe nagłośnienie w domu. Mój komplet wyposażony jest w oryginalne głośniki Tonsila. Tuby przepaliłem Diorą WS 442 gdzieś w 1992 ale wymieniłem na nowe oczywiście oryginalne (wtedy dostępne bez problemu )!! Potem koło roku 2000 posypały się pianki w GDNach więc też zostały wymienione na nówki tonsilowskie. Na chwilę obecną wszystkie głośniki są sprawne ale jak wiadomo brzmienie jest specyficzne i zbyt mocno odbiega od tego do czego zdążyłem się przyzwyczaić. Moje pytanie dotyczy poprawy ich brzmienia. Czy zmiana zwrotnicy a być może wysokotonowca na kopułkę jest w stanie poprawić walory sceny dźwiękowej ???...Pozdrawiam

• Pomocny post
    #3 03 Lis 2016 18:36
    wkj
    Poziom 34  

marian133 napisał:
    Nie da się.
    Głosniki są kiepskie więc i dobrego dźwięku nie uzyskasz.

No wiesz tak prosto z mostu?

Przecież napisał:
    pioxer72 napisał:
    Czy zmiana zwrotnicy a być może wysokotonowca na kopułkę jest w stanie poprawić walory sceny dźwiękowej ???...Pozdrawiam

Prawdą jest co napisał wyżej kolega marian133, jednak wszystko się da, kwestia zaparcia oraz kosztów oraz zastanowienia się nad wymiernymi skutkami przy poczynionych inwestycjach. Zmierzam do tego by wykazać iż przeróbka sensowna, zadowalająca słuchacza niesie za sobą koszty w postaci czasu i pewnych środków w postaci złotówek. Czyli jak zawsze w praktyce bywa - nie opłaca się, lepiej sprzedać i zbudować swój zestaw od podstaw.

• #5 03 Lis 2016 19:31
    pioxer72
    Poziom 3  

Dzięki za szczere opinie... W miedzy czasie przeczytałem też kilka tematów o nieszczęsnych Altusach i doszedłem do wniosku, że chyba odpuszczę, bo może mnie to przerosnąć, a te głośniki są u mnie już bardziej z sentymentu niż z potrzeby. Zanim zapoznałem się z tematem liczyłem na to, ze jakaś drobna kosmetyka elektroniki może lekko skorygować wady akustyczne tych 'zabytków". Dzięki za uwagi i linki do tematów. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME