Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie roletami Aluprof z Raspberry PI

kolargol22 22 Kwi 2017 12:18 3186 34
  • #31 22 Kwi 2017 12:18
    nawasaqi
    Poziom 12  

To proste jak nie masz IP własnego kup sobie serwer VPS np. sldc polecam za 10zł najtańszy. Tam instalujesz sobie część serwerową OPENVPN a klienta robisz w domu poszukaj router'a sobie z odpowiednią ilością pamięci by móc wgrać np. gargoyle, openwrt etc... wraz z OpenVPN np. Tplink Wdr4300 tam tylko dogrywasz pliki konfiguracyjne klienta i tyle i masz kłopot z głowy każde urządzenie zalogowane do routera w sieci domowej będziesz miał do niego normalny dostęp po tych samych adresach jakbyś był w sieci lokalnej. Ja tak mam bo mam LTE w domu no limit bez zewn IP więc za 10zł masz zewn. IP i jeszcze więcej możliwości ;)

Jak coś to pisz to napisze Ci faq szybkie co i jak z komendami ;)

• #32 22 Kwi 2017 15:18
    tuvok7
    Poziom 5  

A to bardzo ciekawe co napisałeś z tym VPS! Napisz coś więcej jak to działa. Też mam internet z LTE i jak orientowałem się to na forum Orange znalazłem info, że nie ma szans na zewnętrzne IP nawet a jeśli to kosztuje to kilkadziesiąt zł/mies. Jeśli chodzi o router to już mam Gargoyle od kilku lat i sobie chwalę więc z tym nie ma problemu. Próbowałem skonfigurwać go z dyndns ale okazało się że nie ma szans to działać bo każdy klient w sieci 3G/LTE jest za firewallem providera i nie ma przydzielonego IP widzianego ze świata. Więc jakbyś mógł napisać coś więcej o tym VPS to byłbym bardzo wdzięczny! Dzięki :)

• #33 22 Kwi 2017 16:51
    nawasaqi
    Poziom 12  

No to tak musisz kupić sobie VPS tak jak pisałem polecam sldc.pl najtaniej i bardzo szybkie pingi.
    Jak już kupisz to robisz wszystko tak jak tutaj:
    http://kb.rootbox.com/instalacja-i-konfiguracja-openvpn-serwerklient/
    Czyli po krótce instalujesz openvpn i generujesz certyfiaty sobie dla serwera i dla klienta.

Jak zainstalujesz to wykorzystaj sobie ten conf dla serwera:

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Tak na szybko ten wpis na dole 192.168.107.0 -- to moja jedna siec w domu i druga w pracy możesz połączyć wiele sieci tylko trzeba pamiętać by każda miała inną pule adresów IP ;). Dzięki temu jak mam laptopa komórke czy komputer to mogę sobie wpisać po połączeniu z OpenVPN adres urządzenia i się z nim bepośrednio połączyć.

Jesli masz możliwość na gary instalacje OPENVPN to zainstaluj wrzuć konfigi klienta do niego. I tyle router dzwoni do serwera i tworzy widoczną podsieć z każdym klientem który łaczy się z serwerem proste i przyjemne to strasznie wygląda ale jest mega proste i ogranicza się tak w zasadzie do 40 komend w sumie i jakiś działań związanych z kopiowaniem certyfikatów to tyle jak coś to pisz jak będziesz miał problem.

• #34 22 Kwi 2017 17:02
    tuvok7
    Poziom 5  

Super, dzięki wielkie za info. To dopełni moją konfigurację Domoticza bo jedyna rzecz jakiej mi brakowało obecnie to możliwość dostania się z zewnątrz bez pośrednictwa MyDomoticz :)

• #35 15 Maj 2017 10:46
    jarcik
    Poziom 9  

tuvok7 napisał:
    Tylko informacyjnie - melduję że wszystko udało się zgodnie z planem bez najmniejszego problemu. Rolety Portosa współpracują z RFLinkiem posadzonym na Arduino Mega 2560 i wszystko śmiga aż miło.
    Ostatecznie zmontowałem nieco inny zestaw niż opisywany wyżej, mianowicie - zrezygnowałem z dodatkowej płytki PCB do Arduino oraz modułu Aurel. Zamiast Aurel użyłem zakupionego kiedyś na ali taniego zestawu WL101 + WL102 (433MHz) dostępnego np. tutaj: https://goo.gl/ZrRJx0 za niecałe 2$. Muszę przyznać że bardzo pozytywnie zaskoczył mnie nadajnik WL102 swoim zasięgiem na dołączonej małej antence - bez problemu obsługuje rolety pomiędzy stropami w całym budynku, nawet lepiej niż oryginalny pilot Portosa, który nie zawsze sobie radził pomiędzy piętrami.
    Domoticza posadziłem na Banana Pi połączonego z Arduino przez USB. Jeśli ktoś nie chce inwestować w Raspberry czy Banana Pi (to najdroższy element całego zestawu) to równie dobrze może posadzić Domoticza na starym laptopie i podpiąć Arduino z RFLinkiem przez USB - sprawdzałem na starym Windowsie, działa świetnie.
    Podsumowując - z całego zestawu najważniejszy i najdroższy jest Arduino Mega - 7$. Nadajniki/odbiorniki nawet te najtańsze współpracują bez problemu a wszystko dzięki RFLinkowi - te same komponenty podłączone bezpośrednio do Raspberry Pi nie chciały współpracować z moimi roletami mimo bardzo wielu prób i różnych konfiguracji.
    Jeszcze raz dzięki wszystkim za wątek i sposób rozwiązania problemu, z którym męczyłem się od dłuższego czasu :) W razie pytań służę pomocą

1.Podpowiedz w jakim zakresie możesz sterować roletami, otwieranie/zamykanie czy np. otworzyć rolety na 50% ?
    2. Czy sterowanie jednym silnikiem(zamykanie/otwieranie) jest realizowane w ramach jednego kanału?

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME