Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

SONY RM-X6S A-UNO - Błędny odczyt danych Hi-IR (TSOP 7000 - 455kHz)

CrisELDi 09 Lis 2016 22:17
  • #1 09 Lis 2016 22:17
    CrisELDi
    Poziom 14  

Witam

Próbuje od kilku tygodni rozwiązać problem z odbiorem danych Hi-IR z pilota RM-X6S SONY.

Na foto widać efekt wciskania jednego guzika...

Wykorzystałem do odbioru danych Arduino-UNO (16.000) z standardową biblioteką IR odbiornikiem podczerwieni TSOP7000 - 455kHz, wykorzystuje ten odbiornik iż w innym projekcie PC-Pilot był wykorzystany.

Prosiłbym o pomoc w konfiguracji odbiornika ...

Kod: vbnet
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

W załączniku Datasheet TSOP7000

W czym pomagają mi ten Code oraz odczyt

Odczyt:

Dziękuje.

• #2 14 Gru 2016 22:22
    CrisELDi
    Poziom 14  

Tak sprawdziłem poradę zainstalowałem bibliotekę RC5 SONY oraz bibliotekę multi dla SONY,RC5,RC6,NEC... (autodetekcja)

Podłączyłem TSOP 7000 odbiornik
    Zainstalowałem RC5

Odpaliłem program ...

I brak reakcji na kontroler SONY RM-X6S Hi-IR to co widać to reakcja na dowolny przycisk standardowego pilota Sony RMT-D215p lub inny efekt jest ten sam. Brak reakcji na np Samsung

IRLib która powinna wykryć sygnał i wskazać sygnał
    Podłączyłem TSOP 7000 odbiornik
    Ładuje bibliotek IRLib
    Ładuje program.

SONY RM-X6S A-UNO - Błędny odczyt danych Hi-IR (TSOP 7000 - 455kHz) SONY RM-X6S A-UNO - Błędny odczyt danych Hi-IR (TSOP 7000 - 455kHz)

Pierwsze foto jak widać RM-X6S wysyła i program odbiera śmieci nie jest rozpoznane, standardowy pilot sony czasem zostanie rozpoznany ale takze dane nie są poprawne.

Zmiana odbiornika TOSPXXX na popularny model lub podobny...

SONY RM-X6S A-UNO - Błędny odczyt danych Hi-IR (TSOP 7000 - 455kHz) SONY RM-X6S A-UNO - Błędny odczyt danych Hi-IR (TSOP 7000 - 455kHz)

Standardowy pilot sony RMT-D215P działa bez problemu zaś mój Sony RM-X6S (drugie foto) program się zawiesza dioda led na płycie (pin13) fleszuje każda razowe na wciśnięty przycisku czasem wywali jakiś kod?

Nie wiem gdzie jest problem ale z tego testu wynika iż nie do konca pracuje jak Sony RC5...

Co mogę zrobić?

• #3 13 Lut 2017 22:19
    fetisov
    Poziom 1  

Hi. I from Russia. I have some Interesting information, but I can't paste the link here. If you read this message please write me at e-mail buran.vologda(malpa)mail.ru . I want to connect rm-x6s and arduino too.