Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejście z DB9 na mini jack i usb- możliwe?

daniel-maks 13 Lis 2016 16:24 546 30
  • #1 13 Lis 2016 16:24
    daniel-maks
    Poziom 9  

Witam,
    mam osprzęt (głośniki z regulatorem), które najprawdopodobniej są od komputera bo na wejście DB-9 (zdjęcie płytki i wtyczki w załączniku). Chciałbym wykorzystać ten układ do wyprowadzenia głośników z telewizora na zewnątrz, z tym, że jest problem bo telewizor nie ma wejścia na DB9. Zastanawiam się nad przepięciem układu na wtyczkę VGA, ale mam obawę, że jeżeli telewizor przesteruję na wyjście VGA to niestety obraz programów będzie niedostępny... :(

Mam prawdopodobne możliwe drugie rozwiązanie -zastosować mini jack'a i przewód USB (jako zasilanie), ale teraz najważniejsze pytanie - czy można i jeżeli TAK to w jaki sposób zamiast wtyczki DB9 użyć mini jack'a i USB?
    Wyjścia na mini jack'a udało mi się znaleźć (2,3 i 5-ekran), ale niestety nie mogę znaleźć nigdzie na necie pod które punkty podłączyć USB...

Byłbym bardzo wdzięczny za wskazanie tych punktów na wtyczce, jeżeli jest to w ogóle możliwe.

Z góry dzięki za pomoc

• #2 13 Lis 2016 16:31
    sosarek
    Poziom 43  

Kolego - od początku jeszcze raz i w sposób zrozumiały.
    Z tego co się domyślam to nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, swoją drogą nie zmienia to faktu że sposoby połączeń o których piszesz nie mają prawa działać.

• #3 13 Lis 2016 16:42
    daniel-maks
    Poziom 9  

Poniżej obiecany załącznik

Dodano po 3 [minuty]:

OK, to spróbuje jeszcze raz - mam takie coś jak na zdjęciu w poprzednim poście. Z tego co mi wiadomo jest to zasilanie do głośników zewnętrznych komputera, a ja chciałbym zastosować to do telewizora - jest to możliwe?

• #4 13 Lis 2016 16:43
    sosarek
    Poziom 43  

Ta płytka to część z zestawu głośników komputerowych Logitech - dokładniej Pilot od tegoż zestawu - bez jego reszty nie zdziałasz nic.

• #5 13 Lis 2016 16:47
    daniel-maks
    Poziom 9  

Tzn?, co jest jeszcze potrzebne żeby to działało (oprócz głośników rzecz jasna)?

• #6 13 Lis 2016 16:48
    sosarek
    Poziom 43  

Chociażby informacja o modelu telewizora by wiedzieć jakie WYJŚCIA(a nie wejścia) audio posiada.

• #7 13 Lis 2016 16:57
    daniel-maks
    Poziom 9  

Jest to Samsung Smart TV, wyjścia jakie posiada to: USB (1), USB (2-HDD), HDMI - 4 wyjścia, DIGITAL AUDIO OUT (optical), PC IN, AV IN, wyjście na słuchawki (mini jack), PC/DVI AUDIO IN, EXT(RGB)

• #8 13 Lis 2016 17:00
    sosarek
    Poziom 43  

Wiemy coś więcej - czy prócz owego pilota posiadasz pozostałe elementy zestawu?

• #9 13 Lis 2016 17:02
    daniel-maks
    Poziom 9  

A co jeszcze powinno być? Jest wyjście tylko na głośniki no i przewód z wtyczką DB-9, więc nawet nad tym się nie zastanawiałem... :/

• #10 13 Lis 2016 17:03
    sosarek
    Poziom 43  

daniel-maks napisał:
    A co jeszcze powinno być?

Głośniki?

• #11 13 Lis 2016 17:05
    daniel-maks
    Poziom 9  

Głośniki to są, o tym nawet nie pisałem bo skupiłem się na zasilaniu tego sprzętu :)

• #12 13 Lis 2016 17:06
    sosarek
    Poziom 43  

Jaki model głośników, wklej zdjęcie dostępnych gniazd.

• #13 13 Lis 2016 17:10
    daniel-maks
    Poziom 9  

Ze zdjęciem głośników dzisiaj będzie problem bo nie mam ich pod ręką... :(
    Jutro mogę wrzucić...
    A w jakim celu - jeśli mogę spytać- jest potrzebna informacja o głośnikach?

• #14 13 Lis 2016 17:13
    sosarek
    Poziom 43  

By wiedzieć jakich kabli użyć w celu podłączenia do nich telewizora?

daniel-maks napisał:
    wyprowadzenia głośników z telewizora na zewnątrz

No chyba że miałeś coś innego na myśli.

• #15 13 Lis 2016 17:21
    daniel-maks
    Poziom 9  

W sumie to chciałem wykorzystać to urządzenie, z tym- jak to pisałeś "pilotem". Ten "pilot" myślałem, że można wykorzystać jako urządzenie wzmacniające sygnał..., tylko pytanie czy tak to zadziała?

• #16 13 Lis 2016 17:23
    sosarek
    Poziom 43  

daniel-maks napisał:
    myślałem, że można wykorzystać jako urządzenie wzmacniające sygnał..., tylko pytanie czy tak to zadziała?

Nie. Jak sama nazw wskazuje to pilot - czyli służy do zdalnej obsługi urządzenia, nic więcej.

• #17 13 Lis 2016 17:31
    daniel-maks
    Poziom 9  

Czyli z tego urządzenia to tylko głośniki będę mógł wykorzystać? Pilot jest zbędny...?

• #18 13 Lis 2016 17:33
    sosarek
    Poziom 43  

Pilot jest częścią zestawu i bez niego nie będziesz mógł chociażby regulować głośności zestawu itp. - tak ciężko na to wpaść?

• #19 13 Lis 2016 17:44
    daniel-maks
    Poziom 9  

Wiem o co chodzi z regulacją i wiem w jakim celu jest ten "pilot", ale nadal jest dla mnie coś nie jasne, z tym, że mam nadzieje, że się wyjaśni jak podeślę zdjęcia głośników...
    Pozdrawiam

• #20 13 Lis 2016 17:54
    sosarek
    Poziom 43  

daniel-maks napisał:
    nadal jest dla mnie coś nie jasne

Co takiego?
    daniel-maks napisał:
    mam nadzieje, że się wyjaśni jak podeślę zdjęcia głośników...

Już nie potrzeba - skoro to zestaw Logitech Z4 to posiada tylko wejście mini jack, a więc by móc podłączyć głośniki do telewizora potrzebny jest kabel mini jack-mini jack(z jednej strony podłączony do głośników, a z drugiej do gniazda słuchawkowego w tv).

• #21 13 Lis 2016 18:28
    daniel-maks
    Poziom 9  

Czyli ten pilot będzie teraz zbędny?
    A głośniki bezpośrednio podłączam do telewizora (wejście mini jack w telewizorze -stereo), czy jeszcze coś powinienem dodać?

• #22 13 Lis 2016 18:30
    sosarek
    Poziom 43  

daniel-maks napisał:

Nie - jest potrzebny chociażby do włączenia zestawu głośnikowego i ustawienia parametrów dźwięku takich jak głośność i bas.
    daniel-maks napisał:
    A głośniki bezpośrednio podłączam do telewizora (wejście mini jack w telewizorze -stereo), czy jeszcze coś powinienem dodać?

Nic więcej - kabel który na obu końcach ma wtyk mini jack.

• #23 13 Lis 2016 18:34
    daniel-maks
    Poziom 9  

To jak i gdzie podłączyć mam pilota, aby zmieniał te parametry, skoro głośniki mają być bezpośrednio podłączone do telewizora?

• #24 13 Lis 2016 18:36
    sosarek
    Poziom 43  

daniel-maks napisał:
    To jak i gdzie podłączyć mam pilota, aby zmieniał te parametry, skoro głośniki mają być bezpośrednio podłączone do telewizora?

Jaja sobie robisz???

• #25 13 Lis 2016 18:46
    daniel-maks
    Poziom 9  

[/quote]daniel-maks napisał:

Nie - jest potrzebny chociażby do włączenia zestawu głośnikowego i ustawienia parametrów dźwięku takich jak głośność i bas.

Cytat:

Nie robię sobie jaj... - pytałem czy pilot będzie potrzebny, odpisałeś, że tak np. do włączenia zestawu głośnikowego - OK, ale później napisałeś, że głośniki podłączam bezpośrednio do telewizora... No to teraz gdzie idzie ten pilot- jak go podłączyć?
    Dobrze pytam, bo to jest dla mnie nie jasne... :/

• #26 13 Lis 2016 18:51
    sosarek
    Poziom 43  

Z tyłu zestawu głośników Logitech Z4 do których należy pilot jest gniazdo do podłączenia go, by chociażby móc je włączyć. Link

• #27 13 Lis 2016 18:57
    daniel-maks
    Poziom 9  

Cytat:

daniel-maks napisał:

daniel-maks napisał:

Nic więcej - kabel który na obu końcach ma wtyk mini jack.

Przepraszam- uczę się korzystać z poprzednich wypowiedzi, tylko nie wiem jak je zaznaczać, żeby to wyglądało właściwie...

Nie robię sobie jaj... - pytałem czy pilot będzie potrzebny, odpisałeś, że tak np. do włączenia zestawu głośnikowego - OK, ale później napisałeś, że głośniki podłączam bezpośrednio do telewizora... No to teraz gdzie idzie ten pilot- jak go podłączyć?
    Dobrze pytam, bo to jest dla mnie nie jasne... :/

• #28 13 Lis 2016 18:59
    sosarek
    Poziom 43  

daniel-maks napisał:
    No to teraz gdzie idzie ten pilot- jak go podłączyć?

• #29 13 Lis 2016 19:05
    daniel-maks
    Poziom 9  

Dobra, już wszystko jasne- nie mam tego dużego głośnika, a on wszystko wyjaśnia. Z tego co widzę, to cały jego "komputer", stąd moje pytania..., gdybym miał ten głośnik to nie było by pytań ani tego tematu na forum.
    Dziękuję bardzo za wyjaśnienie tematu.
    Pozdrawiam

• #30 13 Lis 2016 19:07
    sosarek
    Poziom 43  

daniel-maks napisał:
    Z tego co widzę, to cały jego "komputer", stąd moje pytania..., gdybym miał ten głośnik to nie było by pytań ani tego tematu na forum.

Trzeba było zacząć od napisania tego co posiadasz do owego nieszczęsnego pilota ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME